Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 8 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Інтелект України» у Кременчуці: за ним майбутнє чи проблеми для батьків?

 

10 июля 2018 15:30

Дебати у сомережах.

Сьогодні у Фейсбук кременчужани почали активно обговорювати ситуацію навколо набору першокласників до спеціалізованих класів з нововведеннями: що йтимуть за програмою «Інтелект України».

Зауважимо, за такою програмою цього року навчатимуть уже друге «покоління» першачків, оскільки випробували програму з минулого 2017-2018 навчального років.

Каменем спотикання тут став пост користувачки Vitalia Maidan, яка у соцмережі дану програму назвала порушенням конституційних прав наших дітей на безкоштовне навчання.

Мова йде про те, що батьки за добровільною згодою віддають дітей з найпершого класу за спеціальною програмою. Як пояснювали директори шкіл на одній із презентацій, дані класи через відповідну програму швидше засвоюватимуть матеріал, у навчальній програмі буде більше профільних уроків та тих, що вчебічно розвиватимуть школяра.

Як ми повідомляли раніше, долучилися до програми кілька шкіл Кременчука: ліцей №4, школи №17, №10, №2.

Грубо кажучи, серед класів із запланованими програмами з’являється спеціалізований клас, за який батькам доведеться кожні три місяці сплачувати по 750 грн. Як повідомила нам директор ліцею №4 Любов Михайлик, такий клас у них один на чотири. Та що за дані кошти надсилається безліч тематичних зошитів, які роздають дітям. У той же час парти, монітори, дошки та все інше використовується на базі навчального закладу.

«Бути у такому класі - це рішення батьків, у нас один з чотирьох, бажаючих було більше, але на два класи не вистачало, тому умовляли, але відбору не проводили», - прокоментувала вона далі.

Та повертаючись до даного обговорення посту, думки містян розділилися на половину: одні нововведення хвалять.

 «Програма не нудна, всі діти в класі обожнюють ходити в школу. Наприклад, замість вирішення 15 прикладів у них "перегони", вибирають машинку і на час вирішують приклади, переможець отримує медаль. Розповідь про планету веде інопланетянин з планети Альфа Центавра. На уроки показують мультик на тему прочитаної казки. За рік, вони прочитали майже все казки Андресена, знають коли і де він народився. Шарль Перро, Чуковського і багатьох інших», - прокоментувала нововведення, за яким навчається її дитина, користувачка Олеся Смірнова.

Інші містяни вважають це здирництвом.

«У меня троє дітей. У фінансовій стороні питаня орієнтуюсь», - прокоментувала відповідь задоволеної мами пані Vitalia.

У той же час активістка Алла Заможська зауважила, що відповідно до останніх нововведень та зміні статутів навчальних закладів, у комунальному закладі платної освіти бути не повинно.

Хоча найбільше, звісно, справа стосується набору дітей у той чи інший навчальний заклад. Адже у місті є окремі школи, куди батьки хотіли б віддавати дітей. Проте місць, скажімо, у окрему школу, вистачить не всім. Натомість створюється віп-клас, за який потрібно сплатити у рік більше 2,2 тис. грн за одну дитину. І така програма – до кінця початкових класів – тобто, включаючи і 4-ий клас.

Чи не задорого це для бажання, щоб дитина навчалася у тому чи іншому навчальному закладі?

Нагадаємо, у кременчуцькій школі № 17 стверджують, що готують соціально свідомих громадян.

Новинки у кременчуцькому ліцеї № 4: більше англійської, батьки у соцмережах та нові профільні 1-й та 10-й класи.

У школі №10 для першокласників будуть співи та ігри замість нудного зубріння, а у ліцеї №30 – два хокейних класи.

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться