Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Інтервальне голодування: думки кременчужана щодо одного з методів схуднення

14 січня 2020 17:45

Завершується пора новорічних свят, а це означає, що досить скоро буде актуальною тема зайвої ваги та як ефективно її позбутись. Існує купа дієт, які обмежують людей у виборі продуктів, але це не про інтервальне голодування! Дехто, хто спробував метод, говорять, що він дозволяє позбутися зайвих кілограмів завдяки періодичній відмові від їжі. Але чи дійсно це корисно для нашого організму? 

Інтервальне голодування (ІГ) — це режим харчування, за якого важливо не те, що ви споживаєте, а коли. Цей метод дозволяє власноруч складати меню та обирати час прийому страв. Ті, хто його пробував, стверджують: за його допомогою можна не лише позбутись від зайвих кіло, а й підвищити імунітет та покращити гормональний фон. Тому метод інтервального голодування набирає все більшої популярності, як серед голлівудських зірок (актор Х’ю Джекман, співачка Бейонсе), так і серед звичайних кременчужан.

В чому ж секрет цієї дієти?

Вчений Йосінорі Осумі, в 2016 році отримав Нобелівську премію, за те, що винайшов систему періодичного голодування. Яка особливість цього методу? В нашому організмі є такий процес, як аутофагія, тобто клітина «пожирає» нехороші речовини, залишки жиру, перероблені відходи. А в умовах голодування вона швидше позбавляється від цього сміття. Таким чином, відбувається природне очищення і завдяки цьому людина худне. Крім того, спостерігається зниження тиску, рівня цукру у крові і навіть омолодження організму!

Найбільш популярною є система інтервального голодування 16/8, що полягає у повній відмові від їжі на 16 годин та 8 годин, коли можна вживати страви. Продуктових обмежень при цьому немає ВЗАГАЛІ! Все, що Ви любите, все, що Вам заманеться — можете їсти у будь-яких кількостях. Навіть алкоголь. Фішка в тому, що за цього режиму неможливо багато з’їсти. Навіть, якщо дуже хочеться. За рахунок голодування, шлунок зменшується і спожити смачненького у великих кількостях організм людини не в змозі.

Кременчуцька газета поспілкувалась з кременчужанкою Мариною, яка півроку харчується за цим принципом і поділилась з нами своїми враженнями.

Як ти вирішила перейти на інтервальне голодування?

По суті, це був черговий експеримент. Я спробувала цей режим і почала різко худнути. Буквально за 2-3 місяці, з 65 кг до 57 — 8 кг просто злетіло. Зараз набрала 3 кг, бо вважаю, що це «моя вага». При цьому я раніше займалась кросфітом і взагалі не худла. А почала так харчуватись і отримала результат. 

Є різні методики періодичного голодування, яку можеш порекомендувати обрати?

Найпопулярніша 16/8. Відлік кожний обирає для себе сам. У мене, наприклад, починається з «нуля» і до шістнадцятої години — потім я починаю їсти. Але є й інші варіанти цього режиму. Наприклад, о восьмій сніданок, о дванадцятій годині — обід, о шістнадцятій — вечеря. Ну а потім, відповідно, 16 годин голодування. Тобто, кому важливо зранку поїсти — цей режим чудово підходить. Купа різних варіацій періодичного голодування, наприклад «дієта воїна» - 20/4 (двадцять годин ти голодуєш, а чотири їси). За цей час в тебе виходить один повноцінний прийом їжі і один перекус. Є ще один жорсткий варіант — 5/2 (п'ять днів їси в звичайному режимі, два — голодуєш). А є й лояльні варіанти — 14/10 (чотирнадцять годин ти голодуєш, а десять їси). Кожному своє.

Як відносяться оточуючі до твого особливого режиму харчування? 

Всі, хто дізнаються про моє інтервальне голодування, говорять, - «О Боже, в тебе буде дірка в шлунку!». Мовляв, шлунковий сік «з’їсть» стінку і буде гастрит (запалення шлунку). Нічого подібного! Я постійно проходжу медичні комісії, здаю аналізи. І можу сказати, що все нормально. Порівнюю те, що було рік тому і те, що зараз. По собі відчуваю, що все класно, моєму організму комфортно! Колеги на роботі вже звикли, але й досі, коли щось смачненьке їдять в обід і мені пропонують. Я їх прошу відкласти мені до четвертої вечора і я обов'язково з'їм. 

Чи були труднощі при переході на цей режим?

Майже не було. Мабуть, трохи складно було перші два тижні. Мені хотілось їсти о другій годині дня, коли у всіх обід. А там я з другої до четвертої перетерпіла і вже нормально. В принципі, я порахувала, що за півроку життя з  інтервальним голодуванням, порушувала лише днів пять свій режим — коли був мій День Народження та коли ходила на байдарки в сплав.

Та тренери і дієтологи не мають заборон щодо цього методу, навіть в комбінації з тренуваннями. 

«Я відношусь до періодичного голодування нейтрально. Якщо комусь хочеться спробувати - окей, померти від цього не можна! :) Але я більше наполягаю на регулярному, збалансованому харчуванні. Бо наш організм має постійно отримувати будівельний матеріал для клітин, у вигляді білків, жирів та вуглеводів. Тим більше, що збалансований раціон з помірним дефіцитом кілокалорій (10-20%) завжди показує чудовий результат в процесі схуднення. При голодуванні, організм розщеплює не лише жир, але й м'язи, тому для спортсменів цей режим не бажаний», — поділилась враженнями з Кременчуцькою газетою сертифікований тренер-дієтолог Аліна.

Звісно, відноситись до методу періодичного голодування, як панацеї, ми не рекомендуємо. І перш ніж переходити на цей режим необхідно обов'язково зважити всі «за» і «проти» та проконсультуватись з лікарем.

«Як мені здається, з лікарської точки зору, це не дуже добре. Оскільки я трохи знаю життєві процеси в організмі. Але знову таки, дивлячись, яка людина: якщо витривала і супер-здорова, її нічого не турбує, то можливо інтервальне голодування для неї буде оптимальним», - прокоментувала даний метод сімейний лікар Ольга. 

Лікарі також застерігають: що є медичні протипоказання щодо інтервального голодування. Наприклад, цукровий діабет чи вагітність. І не рекомендують ставити такі експерименти над своїм організмом.

 

Богдана Ліпошко 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися