Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Із амброзією у Кременчуці боротимуться до 2025 року: на це хочуть задіювати 11 млн 850 тис грн (Доповнено)

 

25 червня 2020 15:45

Також у проекті рішення визначено відповідальних осіб на прилеглих територіях, де раніше виявляли амброзію.

Сьогодні на сесії Кременчуцької міськради затвердили проект рішення «Про затвердження міської Програми з виявлення, локалізації та ліквідації карантинних бур’янів у м. Кременчуці на 2021-2025 роки». У ньому йдеться про впровадження комплексу ефективних заходів із виявлення та ліквідації вогнищ розповсюдження наявних карантинних бур’янів на території Кременчука, покращення благоустрою, санітарного стану території, у відповідності до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема, амброзії полинолистої.

На дану програму упродовж вищезазначених років передбачає 11 млн 850 тис грн.

«Необхідним є проведення ліквідації  карантинного бур'яну у два етапи, що дозволить на першому етапі знизити його чисельність, пригнітити ріст та розвиток, а на другому етапі ліквідувати його та створити умови для негайної локалізації та знищення. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, парки, стадіони, спортивні площадки, промислові території та інші) виключене застосування гербіцидів. Ефективним методом боротьби з амброзією є скошування її безпосередньо на початку росту, тобто для недопущення цвітіння рослини, що призводить до утворення алергенного пилку та насіння. Механічний метод боротьби – систематичне (3-4 рази) скошування рослин амброзії з початку вегетації (квітень-травень) до цвітіння (кінець липня – початок серпня) або виривання з корінням», - пояснюють у проекті.

Також у проекті рішення визначено відповідальних осіб на прилеглих територіях, де раніше виявляли амброзію.

Також зазначають, що боротьба з даним бур’яном відбуватиметься у два етапи: на першому етапі (2021 – 2022 рр.) передбачається знищення карантинного бур'яну на 30%, а на другому етапі (2023 – 2025 pp.) - на 80 % від усієї площі зараження.

Таким чином, планують значно зменшити площі зараження амброзією полинолистою; забезпечити раціональне використання земель; зберегти природну родючість ґрунтів та екологію навколишнього середовища.

На підставі проведеного аналізу цін на закупівлю основних матеріалів і спецтехніки, у Програмі зазначено максимальні розміри коштів, що можуть бути виділені. Фінансування Програми здійснюється у межах асигнувань, передбачених бюджетом, а також інших джерел, не заборонених законодавством. Фінансові показники розраховані на підставі врахування досвіду виконання аналогічних робіт за попередні періоди.

Доповнено.

Депутати дане рішення затвердили.

Нагадаємо, Небезпечна амброзія у Кременчуці: знищити чи змиритися.

 

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися