
Роботи представляли вчитель та учениця.
Сьогодні у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відбулися одразу дві цікаві та значущі події для життя нашого міста. Адже сьогодні, у рамках одного заходу, свої роботи представляли відомі кременчужани-художники - вчитель та учениця – Василь Вакуленко та Оксана Бондаренко.
Робота молодої художниці – без фарб. Зображена вона із 87 тисяч бісеринок.
«У мене виникла ідея створити щось незвичайне. В основу зображення ліг герб Кременчука. По боках від напису знаходяться неофіційні символи міста: щука та лелека. Поруч – колоски як символ процвітання нашого Кременчука, а також офіційну дату від дня заснування міста та хвилі Дніпра, які його омивають», - прокоментувала Бондаренко.
Дану роботуу вже бачили на одній із експозицій у Кременчуцькій художній галереї. Та мало хто знає, що вага всієї роботи - 1 кг і 10 гр. Загалом же перед вишиванням було куплено 850 грамів різнокольорових бісеринок та витрачено на полотно близько 5 місяців часу та любові.
«Сьогодні, напередодні свята Хрещення, хочу привітати кременчужан та подарувати її нашому місту», - сказала Оксана.
«Як бачите, картину ми вирішили показали в експозиції, яка також була присвячена Дню народження Кременчука – біля фортеці нашому міста. Людина не пошкодувала ні грошей на бісер, ні часу, ні зору, адже робота це дуже кропітка. Тепер ця картина стає надбанням нашої України – Всеукраїнського музейного фонду», - прокоментувала очільниця музею Алла Гайшинська.
Художницю тут підтримував і її вчитель – легенда міста – художник, колекціонер, пропагандист мистецтва та педагог - Василь Вакуленко. Він постійно жартував і схвально відгукувався про свою ученицю, якій по суті – передав не лише вміння в художньому плані, а й свою професію – художнього директора Міського палацу культури.
Загалом у художника понад 800 творів. Тут же, у музейному холі, представлено понад 70 його робіт. Тож бажаючі можуть насолодитися красою теплих пейзажів чи серією натюрмортів, відомими його картинами «Дівчина в червоному», «Дівчина в білому», «Березень», «В горах Італії з Гарібальді», «Початок осені». За 50 років творчої діяльності він понад 20 разів експонував і персональні виставки, і роботи своїх вихованців.
«Свого часу цей вчитель та учениця за обоюдною згодою обмінялися посадами, але все одно Василь Якович вважається головним художником нашого міста, адже його найвеличніше роботи – все таки зберігаються у Міському палаці культури. А попереду у нас ще одна виставка великих робіт, які мало хто бачив у нашому місті, тому у нас все ще попереду», - прокоментував очільник МПК Сергій Ситник.
Тож побачити і вишиту картину, і виставку Вакуленка можна у музеї. Працює музей з Пн. по Сб з 09.00 до 17.00.
Нагадаємо, У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка Василя Вакуленка
Ліна Романченко
Фото Олександр Попенко