Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 18 Травня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка Василя Вакуленка

17 січня 2022 14:00

Близько 70 музейних предметів.

14 січня поточного року, в Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка талановитого художника Василя Яковича Вакуленка. Про це інформували на сторінці музею у Фейсбуці. 

Чудовий майстер пензля вже багато років радує кременчужан і гостей міста своїми творчими доробками.

На нинішній виставці експонується понад 70 музейних предметів. Це пейзажі, портрети, натюрморти, ескізи оформлення новорічних свят. Відзначаються вони високою технічною майстерністю, оригінальністю зображення краси і величі рідної природи. Пейзажі В.Вакуленка зачаровують. В них справжнє життя в усі пори року. В цих роботах ми бачимо і легкі хмарки, і яскраве сонце, і стрункі дерева. Художник розповідав, що пейзажі з натури він не пише, а запам’ятовує гарні місця, а потім творчо їх відтворює.

Він виріс у степах Полтавщини, любить цей край, любить його природу. Вона дає йому і радість, і смуток. Для нього велике щастя іти рідним степом, слухати спів жайворонка і дивитись у безкрайнє небо. А потім відтворювати цю красу на полотні з душевною щедрістю і любов’ю до рідного краю.

На виставці можна довго милуватися жіночими портретами, які випромінюють романтичну красу і тепло, а також витонченими й досконалими натюрмортами.

Відвідувачі виставки цікавляться не тільки творчістю художника, а й його особистістю. А Василь Вакуленко – людина цікава і особлива. Він прекрасний художник, педагог від бога, колекціонер, має колекцію книг, пропагандист мистецтва, керівник міського об’єднання «Творчість», заснованого в 1983 році. Воно успішно функціонує і сьогодні.

Василь Якович зміг створити в колективі тактовну, доброзичливу атмосферу, в якій кожний його член може виразити свою неповторність, своє індивідуальне бачення світу.

Ентузіазм художника–вчителя, повага до однодумців, взаємодопомога, любов до мистецтва і до людей наповнює бурхливу діяльність різнобічно талановитої, мудрої і доброї людини, яка дарує учням свій дивний світогляд, сформований мандрами по світу. Вакуленко розповідав, що відчуває своє покликання на землі – нести добро людям через живопис. Він завжди готовий до спілкування і зі своїми учнями, і з шанувальниками мистецтва. Відчуває себе щасливим, коли дарує тепло і радість своїми творами мистецтва. Особливо це потрібно в ці зимові холодні дні.

Майстер пензля має не лише живописну наснагу, а ще й особливу інтуїцію у відкритті нових талантів.

Багато хто завдячує йому своїми мистецькими здобутками. Саме він відкрив талант 12-річного Миколи Збираника, художниці Наталії Корф та багатьох інших, які досягли успіхів у мистецтві.

Звідки ж почалася ця неймовірна любов до мистецтва, до природи, до людей, до учнів?

Народився він 15 січня 1942 року в селі Опришки Глобинського району на Полтавщині. Перші спогади дитинства – це два кольорових олівця, синій і оранжевий, які привіз сусідським дітям їхній батько. Ці два олівці були його бажаним чудом. Приятелі обіцяли подарувати їх тільки тоді, коли вони спишуться так, що їх не можна буде тримати в руках. Пройшов час і майбутній живописець отримав два олівцевих огризка, вставив їх в очеретинку і малював на шматках газетного паперу, почуваючи себе справжнім художником.

Запам’ятав Василь Якович ще один епізод з дитинства. Йому було 5 років. В сільський магазин привезли репродукції картин художників Перова та Левітана. Вона коштувала 20 коп. Але у нього таких грошей не було, тому він кожен день бігав до крамниці, щоб надивитися на роботу Левітана «Большая вода». Аж поки їх не розкупили.

Потім почалося шкільне життя. 7 років навчався у своєму селі і 3 роки в сусідньому. Вчитель малювання виявив у Вакуленка художні здібності й довіряв навіть іноді проводити уроки малювання. На все життя запам’ятав Василь, як у 10 класі заслужений учитель України Павло Гудим влаштував у школі його персональну виставку. Радість і натхнення переповнили душу юного художника.

В шкільні роки з’явилися у Василя Яковича три мрії: побувати у Венеції, Золотій Празі і познайомитися з найчарівнішою актрисою. Пройшов час і всі три мрії збулися. І навіть з актрисою познайомився. Із заслуженою артисткою України Раїсою Недашківською він підтримує теплі дружні стосунки. Вона – хрещена мати його сина.

…Після закінчення школи Вакуленко вступив до Московського заочного університету мистецтв на факультет малюнка і живопису. З подякою згадує художник своїх університетських вчителів Л.Титову і В.Ратнера. Навчався з великим бажанням. На все життя запам’ятав просту істину: головне і вічне джерело знань – це самоосвіта. Тому художник все життя навчається і працює.

Творча доля надала йому можливість побувати в музеях Москви, Ленінграда, Києва, Одеси, відвідати театри, кінотеатри, зібрати колекцію творів про улюблених майстрів пензля, кумирів – Саврасова, Васильківського і багатьох відомих українських майстрів пензля.

Відвідавши музеї Радянського Союзу, Вакуленко поставив собі ціль: вивчити мистецтво Західної Європи. Він об’їхав 20 країн світу, відвідав усі відомі художні галереї Італії, Німеччини, Франції, Англії, Португалії, Австрії та інших країнах. І звідусіль привозив книги по історії світового мистецтва. Побував на батьківщині композитора Моцарта, у Зальцбурзі. Художник був вражений красою тих місць. В той час там квітли красиві дерева. В раптом пішов сніг. М’які, пухнасті сніжинки падали на квітучі дерева. Неймовірна краса! До сих пір ця картина стоїть у художника перед очима.

До Шотландії у Вакуленка була особлива цікавість. Там він відшукав маленьке село Аллоуей і вклонився праху улюбленого поета.

Усі ці подорожі по світу йому вдавалися тому, що в нього був життєвий досвід, любов до мистецтва і правило: «Щоб добитися своєї мети, необхідно направити на неї все: розум, сили, зв’язки, знайомства, гроші. І все збудеться». Це в характері художника Вакуленка. Ставити цілі і досягати їх втілення.

І сьогодні роботи художника Василя Яковича Вакуленка дарують відвідувачам радість спілкування з мистецтвом, зігрівають наші душі, надовго залишаються в пам’яті.

 

 

 

Старший науковий співробітник

Король Людмила

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися