Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 19 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Ми не військові!», «Ми не казарма!» - студенти і курсанти Кременчуцького льотного коледжу гучно заявили про проблеми навчального закладу

 

7 ноября 2019 16:20

Керівник навчального закладу взяв тиждень на усунення проблем.

Сьогодні студенти і курсанти Кременчуцького льотного коледжу зібрались під стінами навчального закладу, аби висловити протест проти неналежних умов проживання, а також проти ряду нововведень. (Тут варто нагадати, що з цього навчального року коледж переведено із підпорядкування Міністерства освіти і науки в підпорядкування Міністерства внутрішніх справ. І якщо це був Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету, то тепер він в структурі Харківського національного університету внутрішніх справ).

Час від часу вони скандували «Ми не військові!», «Ми не казарма!».  Журналістам молоді люди розповіли, що вдатися до такого кроку їх вимусив ряд причин.

По-перше, віднедавна молодь мусить прибирати гуртожиток, зокрема туалети та інші місця загального користування. Раніше це робила прибиральниця, тепер усіх знімають з пар.

«Якщо сесія, а ми на чергуванні, то коли нам її здавати?», - їх слова. 

По-друге, нещодавно оголосили, що у кімнатах гуртожитків приберуть всі електророзетки, залишаючи лише одну в читальному залі. І це непокоїть студентів і курсантів. Приміром, як користуватися ноутбуком для навчання, чи підзарядити телефон?

Щодо гуртожитків, то ще їх жителі згадували і про непрацюючі плити і про тарганів, якими там кишить.

Були і претензії, які не стосувались проживання в гуртожитку: уже минуло майже три місяці навчання, а не всі отримали студентські квитки, не всім видали форму, а тим, хто її отримав – вона не підходить за розміром. (Приміром, дівчата з розмірами ноги 35 -37 отримали взуття 40-го розміру).

До студентів і курсантів вийшов керівник Кременчуцького льотного коледжу Олексій Котов (на фото).

Він запропонував студентам і курсантам перейти в актову залу. Та отримав відповідь, що учасники протесту цього не хочуть. Тож розмова велась прямо на вулиці.

Патрульним поліцейським довелось патрулювати поруч, бо все це відбувалось прямісінько на проїжджій частині.

Керівнику навчального закладу представниці ініціативної групи висловили претензії, про які було згадано вище. А далі в ході розмови (а вона тривала більше години) з'являлись про  нові і нові проблеми.

Зокрема, молодь згадала про незручний розклад «пар». Декому доводиться навчатися з 14-ої години. Іноді заняття затягуються до 22 - ої години і тоді проблематично доїхати додому.

Обурює учнів і студентів, що є навчання по суботах і навіть по неділях. А також про те, що інколи заняття закінчуються в один час, а обов’язкові марші призначають за декілька годин. Та найбільше всіх непокоїть, що з їхнього навчального закладу хочуть зробити військовий.

«Ми вступали в цивільний заклад. Ми були студентами, а тепер роблять з нас військових. Ми проти ранкового шикування, про яке нам оголосили», - лунало в зверненні до керівника Кременчуцького льотного коледжу.

До речі, на зібрання молоді прийшли і батьки. Матері теж висловились проти того, аби їх дітей примушували прибирати гуртожиток.

«Для цього є прибиральниці, їм за їх роботу платять гроші», - їх слова.

Вони нагадали адміністрації навчального закладу, що багато дітей є неповнолітніми, то про яке використання їх праці може йтися.

На це Олексій Котов зазначив, що в останній час звільнилось три прибиральниці і закликав своїх студентів і курсантів до охайності.

У результаті – керівник навчального закладу запропонував вже завтра надати список проблемних питань від особового складу, пообіцявши з ними розібратися. У коментарі журналістам зазначив: 

«Все, що можливо - ми зробимо і будемо працювати над усуненням недоліків», - зазначив він.

На запитання журналістів про терміни була така відповідь: «Все життя!».

Та його обірвав хтось із студентів чи курсантів, нагадавши, що перед цим сам призначив термін усунення недоліків, сам говорив, що це  тиждень.

«Вдосконалення системи освіти – цей процес постійний. Найсуттєвіший недолік – невідповідність системи організації навчального процесу сучасним умовам. Цю систему ми будемо коригувати перш за все. Забезпечення умов мешкання особового складу теж вирішуватиметься постійно», - такими були обіцянки О. Котова.

Предстаники міських ЗМІ пообіцяли повернутися до теми проблем студентів і курсантів вже за тиждень.

 

Відео із мітингу з'явиться на сайті найближчим часом.

Варто зазанчити, з цього навчального року Кременчуцький льотний коледж став структурним підрозділом Харківського національного університету внутрішніх справ.  

 Студенти Кременчуцького льотного коледжу збираються вийти на протест 

Нагадаємо, Кременчуцький льотний коледж приєднали до Харківського нацуніверситету внутрішніх справ.

 Кременчуцькі дипломи НАУ отримують востаннє.

Арсен Аваков: Авіаційна академія МВС у Кременчуці набирає перший курс 177 студентів-пілотів та техніків

Нагадаємо,  студенти, які навчаються в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету, продовжують навчання в Кременчуцькому льотному коледжі Харківського національного університету внутрішніх справ.

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться