Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцька міськрада просить владу країни допомоги промпідприємствам міста

 

12 декабря 2019 20:40

Депутати прийняли звернення.

 

Сьогодні під час сесії Кременчуцької міської ради депутати прийняли звернення до Прем’єр-міністра України щодо державної підтримки національних виробників.

Під час його обговорення депутатка Оксана Піддубна заявила, що підтримувати підприємства необхідно, але треба підходити до питання комплексно.

Вона здивувалася, чому до різних підприємств різний підхід.

«То ми КрАЗ націоналізуємо, то навпаки просимо йому підтримки… То ж ініціатор про націоналізацію депутат Бокован нехай також подумає про те, як передати назад кінотеатр «Большевік» від Шаповалова, чи його оздоровчий комплекс на березі Дніпра»,-сказала О.Піддубна.

Депутат Бокован пояснив, що ситуація на КрАЗі його турбує, бо до нього приходять куча скаржників, бо заводчанам годувати нічим дітей. Він також здивувався, за який кошт живе О.Піддубна.

Після цього О.Піддубна відповіла Боковану, що вона працює і чоловік з закордону шле кошти.

«А ви краще скажіть чому влада купує МАЗи, а не КрАЗи, якщо хочете допомогти»,-заявила О.Піддубна.

Після обговорення звернення було прийнято.

Кременчуцька газета надає його текст без скорочень:

«Серед ключових цільових індикаторів в Програмі діяльності Кабінету Міністрів України зазначені зростання економіки України, створення нових робочих місць, розвиток інфрастуктури, зокрема приведення у хороший стан основних доріг та активний розвиток залізниці тощо.

         Кременчук – бюджетонаповнюючий, промисловий осередок Полтавської області, представлений потужними підприємствами нафтопереробної, паливно-енергетичної галузей, металургії, машинобудування, будівельної  індустрії, легкої та харчової промисловості тощо. Проте, майже на всіх підприємствах галузі машинобудування у 2019 році спостерігався спад виробництва, спричинений, серед іншого, і відсутністю державної підтримки національного виробника.

Серед найбільших бюджетоутворюючих кременчуцьких підприємств є машинобудівне підприємство з повним виробничим циклом –                    ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», який випускає вантажні та пасажирські вагони, швидкісні поїзди, ескалатори метро, комунальну техніку та інше.            

Міністерство інфраструктури України наразі розглядає питання розвитку рухомого складу Укрзалізниці та анонсує придбання 10 швидкісних поїздів у найближчі 5 років. Керівництво Мінінфраструктури вже провело зустріч з представниками компанії Hyundai, на якій обговорювалися питання модернізації рухомого складу залізниці. В той же час швидкісні поїзди виробництва ПАТ «КВБЗ» вже більше п’яти років успішно перевозять пасажирів. Наразі проходять випробування нового українського регіонального дизель-поїзда виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.

Було б доцільно з боку Уряду розглянути питання розміщення державного замовлення саме на українському підприємстві, яке має повністю налагоджене виробництво та сервісне обслуговування швидкісних міжрегіональних поїздів, сплачує податки в Україні та дає роботу кільком тисячам працівників. Крім того, до виробництва вітчизняних сучасних поїздів залучені ще близько 180 українських підприємств.  

ПрАТ «Кредмаш» - провідний виробник асфальтобетонних заводів та запасних частин до них, а також спеціальних автотранспортних засобів. Продукція цього підприємства може використовуватися у сфері дорожнього будівництва, збільшення обсягів якого найближчими роками декларує Уряд.

ПАТ «АвтоКрАЗ» - єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів, що має замкнутий технологічний цикл виробництва. Підприємство випускає самоскиди, сідельні тягачі, лісовози, спецтехніку, комунальну техніку та інше. Автомобілі КрАЗ можуть працювати на будівництві, у сферах дорожнього та комунального господарств, нафтогазовому комплексі, у Збройних Силах та підрозділах з надзвичайних ситуацій. Зараз підприємство перебуває в стані кризи через відсутність необхідної кількості замовлень, яка дала б можливість утримувати працівників та не допускати спаду виробництва.

ПАТ «Кременчуцький колісний завод» - сучасне спеціалізоване підприємство в сфері виробництва холодноштампованих сталевих коліс (колісних дисків) для автомобілів і сільськогосподарської техніки,             ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» - ключовий виробник на сучасному ринку сталевого лиття. Продукція цих підприємств є також конкурентноздатною для загальнодержавних потреб, орієнтованою на потреби як внутрішнього ринку, так і на збільшення експортного потенціалу України.

         Продукція кременчуцьких підприємств, яку можна використовувати для будівництва доріг в Україні, в розвитку інфраструктури, в різних сферах господарської діяльності та оборонному комплексі заслуговує на державні замовлення.

Депутати Кременчуцької міської ради Полтавської області стурбовані відсутністю системної підтримки національних виробників з боку держави, зокрема, в галузі машинобудування. Нерідкими є випадки, коли великі державні замовлення на виготовлення продукції машинобудування виконуються іноземними компаніями. Проте державна підтримка саме національних виробників дозволить збільшити обсяги податків, які надходять до бюджетів різних рівнів, створити нові робочі місця на українських підприємствах, покращити соціальне становище працівників підприємств та їх родин, а значить: досягти основних цілей, які задекларовані в Програмі діяльності Кабінету Міністрів України».

 

Олег Булашев

Фото сайт 05366.com.ua

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться