Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 17 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Кременчуцькі свинарчуки» чи «господарі»? Як «Кліар Енерджі-Кременчук» тихо пропустили на Деївське сміттєзвалище

 

30 мая 2019 14:00

І скільки з добросовісного підприємства могло б мати місто насправді?

Цікаве зауваження по судових реєстрах довкола славнозвісного ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» та Кременчуцького КАТП-1628 і «Кременчуцького підприємства з санації полігону» опублікували у Фейсбук місцеві активісти. Мова йде про те, що замість того, як інші міста отримують на переробці сміття солідні кошти у місцеві бюджети, у Кременчуці шляхом хитромудрих домовленостей ці кошти надходять незрозуміло до чиїх кишень.

Так, 20.09.2011р. рішенням сесії Кременчуцької ради було надано згоду на встановлення земельних сервітутів між Кременчуцькою міською радою, КАТП-1628 та ТОВ «Кременчуцьким підприємством з санації полігону» строком на 5 років на території міського звалища на Деївській горі. У ньому надавалося право розміщення об'єкта електроенергетики блочно-модульної теплоелектростанції, частини газоуловлюючої системи, мобільної компресорної та факельної установки для санації існуючого полігону твердих побутових відходів. 

Уже через місяць між вищевказаними фігурантами був укладений договір на встановлення земельного сервітуту на ділянку звалища загальною площею 936 кв. м та надано у тимчасове обмежене платне користування набувачу - ТОВ «Кременчуцькому підприємству з санації полігону» майно у вигляді земельної ділянки.

Через 6 років, 13 жовтня 2017 року на сесії вносять зміни до рішень органів місцевого самоврядування, якими замість слів «та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кременчуцьке підприємство з санації полігону» уже читати «та підприємством, що здійснює діяльність з дегазації твердих побутових відходів».

Після чого, 20 жовтня, між фігурантами була укладена угода, у якій змінили набувача земельної ділянки на території міського звалища: із ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону» набувачем ділянки стало ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук», фактично без відповідного рішення сесії (!!!).

Поступово змінюється і площа використання полігону.

«23.10.2017 між КАТП-1628 та ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» укладено договір на виконання комплексу робіт по дегазації полігону твердих побутових відходів та утилізації вилученого біогазу, розташованого за адресою: вул. Тімірязєва, 50, м. Кременчук (надалі Полігон), а КАТП-1628 надало ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» право на використання Полігону загальною площею 28,0554га, хоча згідно з договором земельного сервітуту від 06.10.2011 об'єктом земельного сервітуту була земельна ділянка площею 936 кв. м», - аналізує активіст.

Окрім цього, 5 жовтня 2017 ТОВ «Кліар Енерджі - Кременчук» звернулось до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із заявою про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії.

«не дивлячись на те, що:

Відповідно до затверженого Порядку видачі ліцензій від 29.04.1999 р. для отримання ліцензії на кожний вид діяльності суб'єкт підприємницької діяльності подає до Комісії заяву за формою згідно з додатком 1. До заяви додаються такі документи:…документи, що підтверджують: достатність у суб'єкта підприємницької діяльності власних коштів; можливість додержання інших показників та вимог, що обмежують ризики операцій на оптовому ринку електроенергії, згідно з нормативами, встановленими Комісією; можливість здійснення заявником даного виду діяльності відповідно до умов та правил здійснення окремих видів підприємницької діяльності (ліцензійних умов); копія документа, що підтверджує право користування майном, яке забезпечує виконання умов і правил здійснення даного виду підприємницької діяльності (ліцензійних умов). ТОВ «Кліар Енерджі - Кременчук» отримало право користування земельною ділянкою лише 20.10.2017 р., а право власності на комплексну інженерну споруду для виробництва електричної енергії зареєстровано лише 15.12.2017 р.

У рамках кримінального провадження було подано до слідчого судді ряд клопотань та отримано відповідні ухвали на тимчасовий доступ до речей та документів, котрі знаходяться у володінні:

ТОВ «Кліар Енерджі - Кременчук», ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону», КАТП-1628, Кременчуцької міської ради, виконкомі та його структурних підрозділах:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/80132042

http://reyestr.court.gov.ua/Review/75440219

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77894561

http://reyestr.court.gov.ua/Review/74950930

http://reyestr.court.gov.ua/Review/78166114

Що примітно, зазначені ухвали відповідно до чинного КПК України не підлягають оскарженню і набирають законної сили з моменту оголошення, але юристами Кременчуцького КАТП-1628 було подано апеляційну скаргу до кримінальної палати Полтавського апеляційного суду на ухвалу слідчого судді Автозаводського районного суду м. Полтави від 23 листопада 2018 року і дивним чином апеляційна інстанція приймає скаргу до провадження і скасовує ухвалу (!!!)» - зауважує Биков.

На даний час, матеріали справи витребувані і перебувають в Кременчуцькій місцевій прокуратурі, вже не один місяць. 

А наразі активісти пропонують підрахувати – скільки могло б отримувати місто коштів і скільки має з підприємства, про яке до виїзної комісії ніхто з кременчуцьких чиновників не згадував.

Так Так, відповідно угоди №241 від 23 жовтня 2017 року на право використання Полігону Деївського сміттєзвалища підприємство сплачує КАТП-1628 лише - 360 тис грн на рік

В процесі дегазації «Кліар Енерджі-Кременчук»  видобуває природний газ (метан) який через газоелектрогенераторну установку виробляє електроенергію, котру продає по вартості «зеленого тарифу» у мережу. При цьому додаткових коштів з продажу електричної енергії громада Кременчука - НЕ МАЄ(!!!)

«Наприклад, німецький інвестор Йорг Майснер, котрого «прокатили» з бізнесом і інвестиціями на Деївці, готовий був сплачувати місту від продажу електроенергії близько - 50 % прибутку. Також, слід зазначити, що КАТП-1628 є дотаційним і, як ми бачимо, ні місцева влада, ні нардеп не бажають наповнювати місцевий бюджет та витягувати комунальне підприємство з боргової ями. Чому було підписано угоду на таких невигідних умовах для міста і громади, не зрозуміло, певно це повністю влаштовує наших «кременчуцьких свинарчуків», котрі лобіювали це», - пише автор.

Для прикладу приводять дегазацію на львівському полігон твердих побутових відходів (Грибовицькому сміттєзвалищі).  

«Від такої комерційної діяльності інвестора до бюджету Львова має надходити не менше 10% річного доходу інвестора із продажу газу. Також ТОВ «Кліар Енерджі» має ще виплатити по 1 млн грн Грибовицькій та Малеховській селищним радам», - пишуть у виданні Львівський портал.

Натомість полігон кременчуцького сміттєзвалища  разом із ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» досі лишається неприбутковим місцем, завдяки якому, як пояснювали на початку його виявлення, біогаз не потрапляє в навколишнє середовище.

Нагадаємо, депутатське відкриття: на Деївському звалищі видобувають біогаз і про це ніхто не знає.

А також Піддубна написала заяву в НАБУ про зловживання владою керівництвом Кременчука, що вже завдало шкоди громаді на понад 7 мільйонів гривень.

Також нагадаємо, розгляду справи щодо законної діяльності ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» на Деївському звалищі судом дано зелене світло.

У мерії Кременчука стався виток секретної інформації: всі депутати попереджені.

 

 

 

Марина Соловей

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться