Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 8 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцьким аліментникам потрусили гаманці

 

16 февраля 2019 09:00

Ми проаналізували результати роботи виконавчої служби за рік, відколи діють зміни до закону про посилення санкцій щодо неплатників аліментів.

 Вже минув рік відтоді, як 6 лютого 2018 року вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Із 28 серпня відповідальність за несплату посилили ще більше.

Тобто, минулого року вступило в дію два пакети змін до закону, який ще має назву #ЧужихДітейНеБуває.

Про результати роботи працівників Автозаводського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Кременчуцькій газеті розповіла очільниця установи Марина Шевченко.

Як карають боржників

Зазначимо, що ініціатива #ЧужихДітейНеБуває передбачала для боржників (раніше за наявності заборгованості більше, ніж за 6 місяців, а зараз – понад 4) наступні обмеження:

- заборона на виїзд за кордон;

- заборона на використання зброї (у тому числі і пневматичної);

- заборона на полювання;

- заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується у зв’язку з інвалідністю);

- призначення двох місяців соцробіт (оплата на погашення заборгованості, під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старші 55 років і чоловіки старші 60 років.)

Водночас запрацював і публічний реєстр неплатників аліментів, який в інтернеті може переглянути кожен бажаючий.

Наприкінці літа почали діяти й нові обмеження і посилилася відповідальність за несплату аліментів: боржники не мають права претендувати на керівні посади на держслужбі. Крім цього їх можуть притягнути до адміністративного арешту до 10-ти діб за ухилення від суспільно корисних робіт, призначених рішенням суду.

Ще одне нововведення – штрафні санкції для неплатника. Якщо аліменти не сплачувалися понад два роки, сума боргу автоматично збільшиться на 30%, понад три роки – на 50%. І перераховуються усі ці кошти на рахунок дитини.

Мовою цифр

На початку минулого року на виконанні Автозаводського ВДВС, що на вул. Академіка Маслова, 15/4, перебувало 34 тис 701 провадження загалом. Із них 2 тис 921 – саме стягнення аліментів, а це майже 10% від їх загальної кількості. 47% таких проваджень, а саме 1 тис 400 – по справах із заборгованістю.

У Крюківському ВДВС у  2018 році на виконанні в установі налічувалося 1 тис 665 виконавчих проваджень. Серед них 51 справа, коли боржником виступали жінки. За минулий рік Крюківським ВДВС стягнуто 21 млн 716 тис грн, серед яких 10 млн 980 тис -  із застосуванням санкцій.

Як розповіла Марина Шевченко, на кінець 2018 року в Автозаводському ВДВС налічувалося 2 тис 488 виконавчих проваджень. Із них 948, коли аліментники мають заборгованість. Тобто, за рік показник зменшився вже на 9% (із 47% до 38%).

А ще понад 400 виконавчих проваджень закрили у зв’язку з відсутністю претензій до боржників.

За весь період дії закону співробітники Автозаводської установи стягнули в примусовому порядку з недбайливих неплатників 40 млн 158 тис 645 грн, серед яких 21 млн 990 тис грн – із застосуванням санкцій.

В Автозаводському відділі державної виконавчої служби у 2018 році нараховувалося 147 виконавчих проваджень, де боржниками виступали жінки. Як пояснила Марина Шевченко, в аліментних справах є дві сторони: стягувач і боржник. Аліменти сплачуються не лише на користь мами. Наприклад, коли діти залишаються із бабусею, то стягувачкою виступає бабуся, а аліментницею – вже сама мати.

Також, за словами Шевченко, з вересня минулого року патрульні почали доволі плідно працювати в напрямку вилучення водійських посвідчень у водіїв-боржників. Так, в Автозаводському відділі налічується 8 таких постанов, які було виконано.

Завинив – відпрацьовуй на громадських роботах

Якщо сума боргу аліментів перевищує розмір платежів за 6 місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення за статтею 183-1 кодексу України про адмінправопорушення (несплата аліментів), за якою неплатника можуть направити на громадські роботи. Далі документ направляється до суду.

У 2018 році від Автозаводського ВДВС було 79 таких протоколів. Із них 15 ще знаходяться на розгляді. А ось 8 боржників на підставі рішення суду вже відпрацьовують заборгованість на громадських роботах.

Очільниця установи пояснила, що стежать за виконанням цих відпрацювань співробітники Кременчуцького міськрайонного відділу з питань пробації, що на вул. О. Богаєвського, 10/30.

На громадські роботи направляють до різних комунальних підприємств міста, зокрема до «Спеціалізованого комбінату ритуальних послуг», «Кременчукводоканалу» та інших.

«Стягувачі отримують кошти, на які не могли навіть сподіватися. Адже часто боржники – це люди, в яких майна немає, які ніде не працюють. Тобто відпрацьовують особи, які ведуть аморальний спосіб життя», – зазначила Марина Шевченко.

Життєві історії

Найбільша одноразова сума платежу, яку вдалося стягнути з боржника державним виконавцем Автозаводського ВДВС Кременчука, становить 113 тис грн, хоча борг з аліментів на момент досягнення дитиною повноліття складав 112 тис 881 грн 43 коп.

В іншому випадку за пару місяців накопичилося 80 тис грн боргу – боржник працював начальником на одному з заводів міста. Чоловік невдовзі звільнився з роботи, тому не мав грошей на виплату боргу. Тепер колишнє подружжя ділить машину BMV X5.

Ще одна стягувачка прийшла у сльозах до виконавчої служби. У дитини день народження, вона замовила святкування у кафе. А чоловік обіцяні гроші не переслав та втік за кордон. При цьому жінка сама напередодні написала заяву, що претензій до боржника не має, чим надала йому дозвіл на виїзд, ніби на заробітки.

Розповімо про ще один випадок. У 2018 році за 112 тис грн реалізували транспортний засіб аліментника. Заборгованість на той час становила 109 тис грн. Різницю зазвичай повертають боржнику. Але в даному випадку гроші сплатили за проведення експертизи та поточні аліменти, які накопичилися за час реалізації автівки. А залишкові кошти перерахували дружині.

Нагадаємо, 487 млн грн аліментів стягнула виконавча служба за 2018 рік по Полтавщині.

Як стягнути аліменти?

 

Тетяна Красельникова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться