Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 25 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький депутат закликає не допустити припинення постачання тепла та гарячої води у місті

 


20 травня 2017 09:45
Кременчуцький депутат закликає не допустити припинення постачання тепла та гарячої води у місті

Олександр Кальченко виступив з ініціативою передати всі магістральні теплові мережі, прокладені у Кременчуці, з державної власності у комунальну.

На черговій сесії Кремен­чуцької міської ради, що відбулася 11 травня 2017 року, депутат міськради Олександр Кальченко звернувся до міського голови Віталія Малецького з депутатським запитом щодо недопущення припинення постачання тепла та гарячої води у Кременчуці.

Зокрема, озвучуючи запит, Олександр Кальченко повідомив, що під час виконання своїх депутатських повноважень він отримав інформацію про можливу загрозу припинення постачання тепла та гарячої води у певній частині нашого міста. Йшлося про непросту ситуацію, що склалася між двома потужними підприємствами Кременчука: ПАТ «Полтаваобленерго» (філія Кременчуцька ТЕЦ) та ПАТ «АвтоКрАЗ». Справа в тому, що в користуванні ПАТ «Полтаваобленерго» знаходиться магістральна теплова мережа «Ду600», яка є власністю держави. А розташована ця теплова мережа на території ПАТ «АвтоКрАЗ». Останнім часом ПАТ «АвтоКрАЗ» вимагає від ПАТ «Полтаваобленерго» демонтувати магістральну теплову мережу, оскільки ПАТ «Полтаваобленерго», за словами керівництва ПАТ «АвтоКрАЗ»,  відмовляється укласти договір земельного сервітуту та компенсувати витрати, які несе ПАТ «АвтоКрАЗ» у зв’язку з обмеженням права користування земельною ділянкою. 

Депутат закликав міського голову та колег звернути увагу на те, що дана теплова мережа відноситься до теплових мереж нагірної частини міста і завдяки їй здійснюється постачання тепла та гарячої води у житлові будинки мешканців Кременчука. Крім того, ця теплова мережа є резервною для центральної частини міста, і у випадку виникнення аварійної ситуації на основній тепломагістралі, кременчужани, які мешкають у центрі міста, не залишаться без опалення та гарячої води в холодну пору року. 

Олександр Кальченко також зазначив, що між підприємствами було укладено гарантійне безстрокове зобов’язання, засвідчене приватним нотаріусом, щодо обслуговування вищезазначеної теплової мережі. Згідно з цим документом, ПАТ «АвтоКрАЗ» зобов’язується, зокрема, не перешкоджати ПАТ «Полтаваобленерго» виконувати ремонтні роботи на даній ділянці тепломережі, забезпечувати збереження від руйнування теплової мережі, не допускати зведення в охоронній зоні будівель та споруд, попереджати майбутніх власників про обмеження щодо користування земельною ділянкою.  Також відомо, що ПАТ «АвтоКрАЗ» сплачує кошти до бюджету міста за оренду земельної ділянки, на якій знаходиться вказана магістральна теплова мережа, що є додатковим фінансовим навантаженням на підприємство під час кризи в державі.

На даний час філія «Кременчуцька ТЕЦ» розпочала ремонтні роботи з підготовки до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років, але не компенсує витрати ПАТ «Автокраз».

Тож, враховуючи ситуацію, що склалася, Олександр Кальченко звернувся до міського голови з проханням втрутитися у вирішення цієї проблеми. Аби не допустити відключення споживачів Кременчука від теплопостачання, враховуючи інтереси кременчужан та підприємств міста, депутат запропонував своє бачення у вирішенні цього питання.

Він вніс пропозицію повернути земельну ділянку, на якій прокладено магістральну теплову мережу, з оренди ПАТ «АвтоКрАЗ» у комунальну власність. Це зніме з підприємства фінансове навантаження та надасть можливість філії «Кременчуцька ТЕЦ» вчасно виконувати обслуговування і ремонт вказаної тепломережі.

Також Олександр Кальченко висловив ініціативу передати всі магістральні теплові мережі, прокладені у Кременчуці, з державної власності у комунальну – з метою уникнення непорозумінь у майбутньому між ПАТ «Полтаваобленерго» та землекористувачами, на земельних ділянках яких розташовані магістральні теплові мережі.

Вказаний депутатський запит було підтримано більшістю голосів депутатів міськради. 

Сподіваємося, що це вкрай важливе питання вирішиться на користь громади нашого міста.

 

Віталій Лешенко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися