Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 24 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчук + 4 села = Нова ОТГ

 
 

 

3 июля 2020 14:10

Затверджено новий адміністративний поділ Полтавської області. Замість сільських рад будуть об’єднані територіальні громади (ОТГ). Кременчуцький район розділили на 5 ОТГ, серед яких і Кременчуцька. Що дає це нашому місту і селам, які приєднуються, дізнавалася Кременчуцька газета.

Перспективні плани формування територій громад п’яти областей затвердив 13 травня Кабінет Міністрів України. Серед них і Полтавщина. Тепер у нас – 61 об’єднана територіальна громада (ОТГ).

«Реформа адміністративно-територіального устрою – це єдиний шлях до підвищення добробуту людей, прискорення розвитку територій та зміцнення незалежності нашої країни. Саме на цих критеріях розроблено Перспективний план формування територій громад Полтавської області», – прокоментував процес губернатор Полтавщини Олег Синєгубов.

В уряді вважають, що затвердження перспективних планів сприятиме зокрема збільшенню надходжень до місцевих бюджетів із розрахунку на одного мешканця громади приблизно вдвічі. Якщо розглянути поділ території Кременчуцького району, то тут буде діяти 5 ОТГ: Кременчуцька, Омельницька, Піщанська, Горішньоплавнівська та Кам’янопотоківська.

Згідно з розпорядженням Кабміну, для створення Кременчуцької ОТГ наше місто має об’єднатися з Потоківською сільською радою. І не встигли висохти чорнила на підписах розпорядження, як мер Кременчука Віталій Малецький заявив, що для Потоківської сільської ради дадуть термін для порозуміння, і місто створить у селах ледь не рай.

Малецький обіцяє Потокам новий водозабор, якісні дороги, вуличне освітлення, надання медичних пільг... Він розглядає можливість створити у Потоках окрему адміністрацію або підпорядкувати село Крюківській адміністрації.

Хто приєднується до нашого міста

Село Потоки (знаходиться у 15 км від Кременчука) є адміністративним центром Потоківської сільської ради, до якого, окрім цього, входять села Придніпрянське (Дзержинське), Мала Кохнівка та Соснівка. Саме їх приєднали до нашого міста.

З інформації на офіційному сайті Потоківської сільської ради можна дізнатися, що її населення складає 4 тис 112 осіб: у с. Потоки – 1 тис 986 осіб, с. Мала Кохнівка – 1 тис 562, с. Придніпрянське – 413, с. Соснівка – 151. На території сільської ради розташовані дві школи (Потоківська – 11-річна та Мало-Кохнівська – 9-річна), дитсадок «Світлячок», амбулаторія сімейної медицини, два фельдшерсько-акушерські пункти, Потоківський центр культури і дозвілля, Придніпрянський сільський клуб. Також на території села знаходяться птахофабрика, спортивно-оздоровчі табори «Зоряний» Кременчуцької міської ради та «Енергетик» ПАТ «Полтаваобленерго», навчально-оздоровчий комплекс Кременчуцького педколеджу ім. А.Макаренка «Ерудит».

Між Кременчуком та Потоками курсує автобусний маршрут №107. На відстані 1,5 км від села знаходиться залізнична станція Потоки. Загальна площа земель сільської ради складає понад 7 тисяч 381 га.

Процес об’єднання розпочався

На сесії Потоківської сільської ради 19 червня депутати затвердили Порядок проведення громадського обговорення з питань добровільного приєднання до міста обласного значення Кременчук. Відповідне розпорядження підписав сільський голова Юрій Зоря.

Громадські обговорення проходять у всіх селах сільради: у Потоках,  у Соснівці і Придніпрянському, у Малий Кохнівці. Після отримання протоколів громадських обговорень запланували включити до порядку денного чергової сесії Потоківської сільської ради питання про добровільне приєднання до Кременчука. Далі направляють документи на Полтавську облраду, аби отримати висновок. І лише після цього напишуть звернення до кременчуцьких депутатів. Тож зараз у нашому місті ще ніяких кроків не роблять – чекають відповідних рішень стосвно Потоківської сільради.

Коментарі
«Для нас це більша відповідальність», – віце-мерка Кременчука Ольга Усанова

«Ми чекаємо офіційного звернення (про процедуру приєднання дивіться вище – авт.). Після цього виносимо питання на засідання нашої міської ради. В інтересах Потоківської сільської ради – встигнути до місцевих виборів, адже далі треба обирати старостат. Для нас нова ОТГ – це більша відповідальність. Так, зараз податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) Потоківська громада сплачує до Кременчуцького району, а їм звідти повертається невелика сума. У разі приєднання ми будемо знаходитися у рівних умовах. Отримувати кошти від Міністерства фінансів саме на цю територію і віддавати. Для них це краще. А нам плюс у тому, що буде меншою реверсна дотація – дотація вирівнювання бюджетів. Коли з бюджетів міст-донорів вилучають певні кошти і дотують території, які не заробляють. Так цьогорічна сума вилучення сягає близько 140 млн грн. Сподіваємося, що буде менше. І гроші не будемо віддавати державі, а спрямовувати на розвиток власних територій. Для них – лише позитив. Процес запущено, перспективний план затверджено».

«Унікальна можливість Кременчуку на прикладі Потоківської громади показати, як можуть розвиватися ОТГ», – голова Потоківської сільради Юрій Зоря

«Щодо питання приєднання до Кременчука, то у громади немає ніяких проблем. Є конструктив, розуміння. Нам немає сенсу вступати в якісь дискусії, вести полеміку – нам треба сідати і вирішувати основні питання: освіти, медицини, надання послуг, благоустрою території, вивозу сміття, прибирання вулиць тощо. Це першочергові питання. Також треба, щоб працювали підприємства, щоб люди могли користуватися комунальним транспортом, щоб надавалися всі пільги, працювали програми, які працюють у Кременчуці. Нам все це дуже цікаво. А ще – це унікальна можливість Кременчуку на прикладі Потоківськогої громади показати, як ОТГ можуть розвиватися і виходити на європейський рівень. Ми готові браати участь у всіх конкурсах, грантах. Ми бачимо свою громаду розвиненою і заможною».

На Полтавщині буде 4 райони, Кременчуцький – у новому форматі

У всіх областях України до кінця року має завершитися об’єднання у територіальні громади. Уряд підтримав проєкт формату майбутніх районів в Україні, який визначає їхню кількість та склад. Таке рішення ухвалили 12 червня під час засідання Кабінету Міністрів. Документ визначає нижчу межу кількості населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів. Цей критерій відповідає європейським стандартам. Зараз в Україні 490 районів. Має стати 129. На Полтавщині буде 4 райони. Серед них і Кременчуцький.

Нагадаємо, до Кременчука приєднали 4 села з понад 4 тисячами мешканців.

Кабмін не встиг прийняти рішення про об’єднання Кременчука та Поток, а місцеві депутати вже дивляться, як у селі із землею.

Потоки ще не приєднались до Кременчука, а мешканці отримали купу обіцянок від влади міста

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися