Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 12 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужанам треба терміново передивитися іграшки дітей - там може бути небезпека

 

16 августа 2019 16:00

Споживачів застерігають: бути обачними при виборі продукції для себе та своїх дітей.

Під час перевірок безпечності нехарчової продукції фахівці відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів у Полтавській області виявили продукцію, яка не відповідає вимогам нормативних документів.

Зокрема, виявили небезпечні іграшки з перевищенням вмісту свинцю.

Про це повідомили на сайті Головного управління Держспоживслужби в Полтавській області.

Так, іграшка бластер HXD 10584, розмір 25 см, дата виготовлення листопад 2016 року, згідно пакування, країна походження - Китай, Експортер: ТОВ «Міжнародна торгова компанія Німбо Хаодацзяю» 315040, Китай, Нінбо, Чжецзян, вул. Дзянгнанг раад 1498. Імпортер: Торговий Дім «Унікальний проект», 65005, Україна, Одеса,вул. Колонічна,7.

За результатами проведених випробувань (експертизи) продукція за вмістом свинцю не відповідає вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженим Постановою КМУ від 10 березня 2017 року № 139 (додаток № 1, п.7, дод. 2), а саме масова частка свинцю становить 108000 мг/кг, при нормі не більше 1 тис мг/кг.

Відповідно до розроблено Сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція, розраховано високий рівень загрози.

Іграшка Трек «Amazing Tracks», NO 8813, дата виготовлення - травень 2018 року, містить батарейки згідно позначень на пакуванні, найменування та контактна поштова адреса виробника та імпортера не зазначена.

За результатами проведених випробувань (експертизи), продукція за вмістом свинцю не відповідає вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженим Постановою КМУ від 10 березня 2017 року № 139 (додаток № 1, п.7, дод. 2), а саме - масова частка свинцю становить 89 тис 900 мг/кг при нормі не більше 1000 мг/кг.

На підставі протоколів випробувань та розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику, що може становити дана продукція, встановлено високий рівень загрози для життя та здоров’я людини.

Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», до розповсюджувача даної продукції, вжито обмежувальних (корегувальних) заходів, шляхом заборони надання продукції на ринку, з вимогою повернення всіх одиниць відповідної продукції, що перебуває в реалізації, виробнику/імпортеру, кожному у ланцюгу постачання та припинення будь-якого демонстрування, пропонування такої продукції споживачам (користувачам).

Споживачів застерігають: бути обачними при виборі продукції для себе та своїх дітей, цікавитися нормами чинного законодавства та вимогами, яким повинна відповідати продукція.

А також нагадують: наявності підстав вважати, що продукція не відповідає встановленим вимогам, або становить загрозу будь-яким суспільним інтересам, користувачі (споживачі) такої продукції, мають право звертатись до органу державного ринкового нагляду за захистом їх права на безпечність продукції та в разі необхідності проведення експертизи (випробування).

Довідка

Свинець спричиняє токсичну дію практично на всі органи і системи організму людини. Свинець є більш токсичним для дітей, ніж для дорослих, є кумулятивною отрутою і в малих дозах проявляє неспецифічну дію, що призводить до безсимптомного накопичення змін в органах і тканинах. Свинець належить до отрут з політропним механізмом дії, що проявляється специфічним токсичним впливом на органи кровотворення, ураженням центральної та периферичної нервової системи, ШКТ, серцево-судинної та імунної системи. Він має негативну дію на печінку, нирки, порушує обмінні процеси, зокрема синтез білка. Результати клінічних та епідеміологічних досліджень свідчать, що тривалий контакт зі сполуками свинцю призводить до зростання артеріального тиску та достовірно збільшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії і серцево-судинної патології. Відомо, що хронічний вплив свинцю веде до ураження еластичного каркасу судин та розвитку розшарувань аорти та її аневризми, накопичення свинцю у стінках судин та еритроцитах веде до їх ламкості і зниження осмотичної резистентності.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться