Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 29 Марта 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужани можуть обрати собі сімейного лікаря через Інтернет. Та до лікарні йти таки доведеться


23 февраля 2018 10:20
Кременчужани можуть обрати собі сімейного лікаря через Інтернет. Та до лікарні йти таки доведеться

У мерії обіцяють, що кременчужани не відчують перехідного періоду.

Центри первинної медико-санітарної допомоги Кременчука почали через Інтернет інформувати кременчужєан про сімейних лікарів, з якими можна укласти декларацію на обслуговування

Вже два центри надання первинної медико-санітарної допомоги Кременчука оприлюднили інформацію в мережі : ЦПМСП №1 (колишня поліклініка №1, центр) і ЦМПСД №3 (колишня поліклініка №4, Молодіжний).

З приводу укладання договорів у кременчужан виникло багато запитань. З ними вони звернулись до Кременчуцької газети, а наші журналісти у свою чергу до профільного віце-мера Ольги Усанової. 

За даними віце-мера, у ЦПМСП №1 можна укласти договір із 26 лікарями стаж яких від 1,5 до 54 років. Обслуговують пацієнтів у 5 амбулаторіях сімейного типу. Списки сімейних лікарів із короткою інформацією оприлюднені на сторінці. Тут же можна знайти і бланк декларації.

Однак це не означає, що його можна заповнити і відправити через Інтернет. Його потрібно роздрукувати і заповнити, разом з документами – паспортом і довідкою про ідентифікаційний код віддають особисто лікарю, з яким укладають договір на обслуговування. Тож похід до лікарняного закладу обов’язків.

Та сама процедура і в інших ЦПМСД.

ЦМПСД №3 оприлюднив в себе на сайті інформацію про 7 лікарів, з якими можна укласти договір. Стаж лікарів від 9 до 54 років.

Щодо укладення договорів з педіатрами – то процедура схожа.

Та віце-мер Ольга Усанова акцентує увагу: при укладанні договорів потрібні паспорти ОБОХ БАТЬКІВ, свідоцтво про народження дитини і довідка про ідентифікаційний код (дитини).

«До того, як укладати договір, батьки мають визначитися, з яким саме лікарем. Тож і потрібно два паспорти. Бо батько може хоче укласти з одним, а мати – з іншим», - пояснює Ольга Усанова.

Вона говорить, що не варто хвилюватися кременчужанам, які не укладуть договір з лікарем до 1 липня. Наразі процес триває в рамках пілотного проекту, а з 1 квітня цього року вже почнеться кампанія з декларування на обслуговування з лдікарями. Укласти договір можна буде і пізніше – під час візиту до лікаря.

«Процес декларування не припинятиметься. Люди народжуються, переїжджають тощо. Наприклад, наразі людина, хоч і зареєстрована в Кременчуці, а проживає в іншому місті, то укладає договір там. А повернеться сюди, то задекларує вже в Кременчуці», -  запевняє віце-мер.

Та сама ситуація із заробітчанами, які зараз перебувають за кордоном. Повернуться і укладуть договір з лікарем. До речі, змінювати лікаря можна не частіше, ніж раз на рік.

Чиновниця не відкидає, що буде перехідний період, та обіцяє, що кременчужани його не відчують.

Тоді йтиме фінансування на утримання лікарів, як з міського бюджету, так і з державного. Також розповіла, що всі лікарі первинної ланки Кременчука будуть забезпечені персональними станціями.  Тобто матимуть комп’ютер із доступом до Реєстру пацієнтів. Весь процес обслуговування має бути в електронному режимі – від занесення відомостей в медичну картку до виписки рецепту. Комп’ютери закупити бере зобов’язання на себе місто.

Що ще важливо пам’ятати при укладанні договору з лікарем ЦМПСД, що принцип територіальності не буде скасовано. У пріоритеті будуть пацієнти з його дільниці. Це не стосується лікарів приватної практики. Та якого саме лікаря обрати – вирішує пацієнт.

Нагадаємо, 30 січня, набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" № 2168-VIII від 19.10.2017. Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я.

У Кременчуці розподілили населення між ЦПМСД.

Нагадаємо,  кожен може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медзакладі. Гроші за обслуговування заплатить держава.

Також нагадаємо, кременчуцькі лікарні почали відкривати в Інтернет списки лікарів, з яким можна укласти договір. 

А в Горішніх Плавнях вже видають пластикові медичні карти.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться