Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 6 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужани можуть обрати собі сімейного лікаря через Інтернет. Та до лікарні йти таки доведеться

 

23 февраля 2018 10:20
Кременчужани можуть обрати собі сімейного лікаря через Інтернет. Та до лікарні йти таки доведеться

У мерії обіцяють, що кременчужани не відчують перехідного періоду.

Центри первинної медико-санітарної допомоги Кременчука почали через Інтернет інформувати кременчужєан про сімейних лікарів, з якими можна укласти декларацію на обслуговування

Вже два центри надання первинної медико-санітарної допомоги Кременчука оприлюднили інформацію в мережі : ЦПМСП №1 (колишня поліклініка №1, центр) і ЦМПСД №3 (колишня поліклініка №4, Молодіжний).

З приводу укладання договорів у кременчужан виникло багато запитань. З ними вони звернулись до Кременчуцької газети, а наші журналісти у свою чергу до профільного віце-мера Ольги Усанової. 

За даними віце-мера, у ЦПМСП №1 можна укласти договір із 26 лікарями стаж яких від 1,5 до 54 років. Обслуговують пацієнтів у 5 амбулаторіях сімейного типу. Списки сімейних лікарів із короткою інформацією оприлюднені на сторінці. Тут же можна знайти і бланк декларації.

Однак це не означає, що його можна заповнити і відправити через Інтернет. Його потрібно роздрукувати і заповнити, разом з документами – паспортом і довідкою про ідентифікаційний код віддають особисто лікарю, з яким укладають договір на обслуговування. Тож похід до лікарняного закладу обов’язків.

Та сама процедура і в інших ЦПМСД.

ЦМПСД №3 оприлюднив в себе на сайті інформацію про 7 лікарів, з якими можна укласти договір. Стаж лікарів від 9 до 54 років.

Щодо укладення договорів з педіатрами – то процедура схожа.

Та віце-мер Ольга Усанова акцентує увагу: при укладанні договорів потрібні паспорти ОБОХ БАТЬКІВ, свідоцтво про народження дитини і довідка про ідентифікаційний код (дитини).

«До того, як укладати договір, батьки мають визначитися, з яким саме лікарем. Тож і потрібно два паспорти. Бо батько може хоче укласти з одним, а мати – з іншим», - пояснює Ольга Усанова.

Вона говорить, що не варто хвилюватися кременчужанам, які не укладуть договір з лікарем до 1 липня. Наразі процес триває в рамках пілотного проекту, а з 1 квітня цього року вже почнеться кампанія з декларування на обслуговування з лдікарями. Укласти договір можна буде і пізніше – під час візиту до лікаря.

«Процес декларування не припинятиметься. Люди народжуються, переїжджають тощо. Наприклад, наразі людина, хоч і зареєстрована в Кременчуці, а проживає в іншому місті, то укладає договір там. А повернеться сюди, то задекларує вже в Кременчуці», -  запевняє віце-мер.

Та сама ситуація із заробітчанами, які зараз перебувають за кордоном. Повернуться і укладуть договір з лікарем. До речі, змінювати лікаря можна не частіше, ніж раз на рік.

Чиновниця не відкидає, що буде перехідний період, та обіцяє, що кременчужани його не відчують.

Тоді йтиме фінансування на утримання лікарів, як з міського бюджету, так і з державного. Також розповіла, що всі лікарі первинної ланки Кременчука будуть забезпечені персональними станціями.  Тобто матимуть комп’ютер із доступом до Реєстру пацієнтів. Весь процес обслуговування має бути в електронному режимі – від занесення відомостей в медичну картку до виписки рецепту. Комп’ютери закупити бере зобов’язання на себе місто.

Що ще важливо пам’ятати при укладанні договору з лікарем ЦМПСД, що принцип територіальності не буде скасовано. У пріоритеті будуть пацієнти з його дільниці. Це не стосується лікарів приватної практики. Та якого саме лікаря обрати – вирішує пацієнт.

Нагадаємо, 30 січня, набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" № 2168-VIII від 19.10.2017. Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я.

У Кременчуці розподілили населення між ЦПМСД.

Нагадаємо,  кожен може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медзакладі. Гроші за обслуговування заплатить держава.

Також нагадаємо, кременчуцькі лікарні почали відкривати в Інтернет списки лікарів, з яким можна укласти договір. 

А в Горішніх Плавнях вже видають пластикові медичні карти.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться