Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 19 Августа 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчужани платитимуть за воду, спожиту сусідами, із 1 травня цього року

 

12 февраля 2019 10:00

У «Кременчукводоканалі» поки не вводять оплату всіма мешканцями будинку всіх втрат води.

Останнім часом до Кременчуцької газети звертається чимало мешканців міста із одним запитанням: як із цього місяця будуть проводити нарахування за холодне водопостачання.

Дехто посилався на інформацію київського водоканалу. Адже раніше «Київводоканал» повідомляв на своєму сайті про введення нових принципів нарахування за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення вже з лютого цього року, але на даний момент цю інформацію з сайту видалили.

Журналістка Кременчуцької газети звернулась до адміністрації КП «Кременчукводоканал», та там роз’яснення ніякого не дали – послались на інформацію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, якою керуються в роботі.

Отже за тим, що розміщено на офіційному сайті Мінрегіону: наразі підприємства тепло, водопостачання та водовідведення не можуть застосовувати нову Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг та здійснювати будь-які додаткові нарахування, посилаючись на нову Методику.

«Ця Методика була розроблена Мінрегіоном на виконання закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та нового закону №2189 «Про ЖКП», який вступає в дію з 1 травня 2019 року. Методика встановлює порядок розподілу у будинку обсягів спожитих комунальних послуг – послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання», - йдеться в повідомленні. 

У той же час сьогодні кременчужани і отримують послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, визначені чинними нормативно-правовими актами та договорами, укладеними з КП «Кременчукводоканалом».

До речі, Методика може (а, значить, нова система оплати) може застосовуватись лише після укладення споживачами нових договорів з виконавцями комунальних послуг.

Це згідно з вимогами нового закону №2189. До того часу нарахування населенню за комунальні послуги має здійснюватися за чинними договорами та правилами.

Тобто, зараз  тепло- та водопостачальні підприємства (у тому числі і КП «Кременчукводоканал») не можуть розподіляти воду і тепло відповідно до нової Методики. Це є прямим порушенням умов чинних договорів зі споживачами.

А кременчужани, у яких є лічильники холодної і гарячої води оплачують за стільки кубічних метрів, скільки показують їх лічильники.

Тож в Кременчуці споживачам, які не мають квартирних лічильників, холодну і гарячу воду нараховують за раніше встановленими нормами:

житлові будинки квартирного типу - з централізованим гарячим водопостачанням, обладнані умивальниками, мийками та душем  - 9,9 куб. метрів на одну людину в місяць: холодної води та 2,55 куб. метрів  гарячої води.

Отримати більш детальну інформацію можливо на офіційному сайті КП «Кременчукводоканал».

Нагадаємо, водоканал подав розрахунки на підвищення тарифів в 2019 році ще на 10%. І коли їх  затвердять - то питання часу.

Читайте : Кременчужанам треба готуватися до чергового здорожчання: КП "Теплоенерго" піднімає тариф на тепло і гарячу воду

У Кременчуці дорожчає вода і каналізація: готуйтесь платити на 10% більше

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться