Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 21 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Питання «з бородою»: кременчужани, що мешкають поруч з спецділянкою Деївського звалища, роками трублять про екологічну проблему

 

13 червня 2019 14:00

Нечистоти отруюють життя людей.

Роками мешканці декількох кременчуцьких вулиць, що живуть неподалік Деївського звалища, не можуть вирішити одну й ту саму проблему – переповнених резервуарів з хімічними відходами.

Після кожного дощу вся ота гидотна рідина опиняється в колодязях.

Варто відмітити, що на початку цього місяця журналісти Кременчуцької газети разом із колегами із інших ЗМІ і депутатами міськради виїжджали на місце, на яке скаржаться містяни.

Так, 3 червня члени депутатської комісії з екології та земельних ресурсів Кременчуцької міськради провели виїзне засідання в районі Деївського звалища, де розташована спецділянка з поховання небезпечних відходів, яке планує взяти в суборенду підприємство «Еко форс».

Саме питання суборенди спецділянки і повинні розглянути депутати на сесії міськради в червні. Щоб визначитися зі своїм рішенням, депкоміссія вирішила виїхати на місце. Про це знали представники спецділянки. Депутатів і чиновників виконкому там ніхто не чекав. Тож всі змогли побачити, чого там тільки немає: депутати і журналісти змогли подивитися те, що чиновникам і екологам на спецділянці звалища дивитися заборонили.

Після виходу матеріалу до Кременчуцької газети звернулись мешканці прилеглих до полігону вулиць і повідомили – питання, що зацікавило журналістів і депутатів, з «бородою». Не один рік вони звертаються в різні інстанції, та безрезультатно.

«Проблема даного «полігону» полягає в тому що після дощів рівень води, з відходами та хімічними речовинами, в резервуарах різко піднімається і все починає текти з переповнених резервуарах потрапляючи в підземні води і прилеглі райони», - розповів один із ініціаторів звернень.

Він надав копії заяв на чинного тоді Міністра екології і на той час діючого начальника екологічної інспекції.

 Нагадав, що були неодноразові звернення на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

На переконання ініціаторів звернень у різні інстанції, що резервуари використовували не за призначенням.

«Ці резервуари призначалися для складування окидів (3 пункт договору) і згідно з 17 пункту повинен повернути в тому стані, який був спочатку. З огляду на переповненість резервуарів відходами 2-3 класу, це не реально буде зробити. І в результаті Кременчук залишиться з горою відходів 2-3 класу і звичайно ж, утилізувати дані відходи вийде космічна сума грошей», - попереджають кременчужани.

Наостанок варто нагадати, що  на виїзному засіданні на полігоні депутати профільної екологічної комісії вирішили на своєму найближчому засіданні проінформувати про побачене і не виділяти спецділянку в суборенду.

Читайте: під Кременчуком дозріває другий Чорнобиль: і це не містична загроза від майбутнього Беланівського ГЗК, а вже реальна від Деївській звалища.

Нагадаємо, питання по «спецмайданчику-звалищі» на Діївці міськрада поки розглядати не буде.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися