Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчужанка-шахрайка, розплачувалася із закладом «Піцца-Суші» підробним знімком екрану телефону з додатку «Приват24»

20 березня 2023 09:30

Судова справа.

 

Днями у Крюківському районному суді м. Кременчука було розглянуто у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 , уродженки м. Кременчука, громадянки України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженої, непрацюючої, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Як сказано у вироку суду, 06.01.2023 близько 15 год. 40 хв. ОСОБА_3 , перебуваючи у м. Кременчуці, в мережі Інтернет виявила оголошення про продаж продуктів харчування з можливістю дистанційного їх замовлення закладом «Піца-Суші», що знаходиться за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Шевченка, буд.25/9, після чого в неї виник злочинний намір, спрямований на заволодіння продуктами харчування вказаного закладу шляхом обману. Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_3 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів та мети через мережу Інтернет здійснила замовлення продуктів харчування в закладі «Піцца-Суші», а саме:

 • сету «Філадельфія БІГ» вартістю 890 грн., піци «Чотири сири» вартістю 110 грн.,
 • доповнення до піци «Дорблю» (15 грамів «Моцарела») вартістю 15 грн.,
 • піци «Гавайська» вартістю 120 грн.,
 • доповнення до піци «Сирний бріт» (80 грамів) вартістю 20 грн.,
 • піци «Цезар» вартістю 145 грн.,
 • доповнення до піци «Сирний бріт» (80 грамів) вартістю 20 грн.,
 • послугу з доставки вартістю 30 грн., всього на суму 1370 грн.

Після цього ОСОБА_3 у застосунку «Viber» на номер мобільного телефону закладу «Піцца-Суші» надіслала підроблений знімок екрану телефону з додатку «Приват24» про, нібито, проведену оплату, чим ввела в оману працівників закладу «Піцца-Суші» щодо розрахунку за замовлені продукти харчування в сумі 1370 грн. В подальшому ОСОБА_3 шляхом обману отримала замовлені продукти харчування, які були доставлені їй кур`єром, та розпорядилася зазначеними продуктами харчування на власний розсуд, чим завдала потерпілому ОСОБА_6 матеріальної шкоди на загальну суму 1370 грн.

Дії ОСОБА_3 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 190 КК України, так як обвинувачена заволоділа чужим майном шляхом обману, тобто вчинила шахрайство.

Окрім того, 07.01.2023 близько 17 год. 40 хв. ОСОБА_3 , в мережі Інтернет виявила оголошення про продаж продуктів харчування з можливістю їх дистанційного замовлення закладом «Піцца-Суші», що знаходиться за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Шевченка, буд.25/9, після чого в неї виник злочинний намір на повторне заволодіння продуктами харчування вказаного закладу шляхом обману.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_3 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно- небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів та мети, діючи повторно, через мережу Інтернет здійснила замовлення продуктів харчування закладу «Піцца-Суші», а саме:

 • «Запечений рол лосось» вартістю 149 грн.,
 • рол «Relax» вартістю 195 грн.,
 • рол «Золотий дракон» вартістю 249 грн.,
 • «Чіз рол авокадо» вартістю 130 грн.,
 • «Запечений рол морський» вартістю 135 грн.,
 • піци «Морська» вартістю 170 грн.,
 • доповнення до піци «Креветки тигрові» (25 грамів) вартістю 40 грн.,
 • послуги з доставки вартістю 60 грн., а всього на суму 1128 грн.

Після цього у застосунку «Viber» на номер мобільного телефону закладу «Піцца-Суші» ОСОБА_3 надіслала підроблений знімок екрану телефону з додатку «Приват24» про, нібито, проведену оплату, чим ввела в оману працівників закладу «Піцца-Суші» щодо розрахунку за замовлені продукти харчування в сумі 1130 грн. Далі ОСОБА_3 шляхом обману отримала замовлені продукти харчування, які були доставлені їй кур`єром. У подальшому ОСОБА_3 розпорядилася зазначеними продуктами харчування на власний розсуд, чим завдала потерпілому ОСОБА_6 матеріальної шкоди на загальну суму 1128 грн.

Дії ОСОБА_3 слід кваліфікувати за ч.2 ст. 190 КК України, так як обвинувачена повторно заволоділа чужим майном шляхом обману, тобто повторно вчинила шахрайство.

13.02.2023 між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_7 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні, і обвинуваченою ОСОБА_3 в порядку, передбаченому ст.ст.468, 469, 472 КПК України, в приміщенні Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області в присутності захисника ОСОБА_4 укладена угода про визнання винуватості.

Згідно з угодою ОСОБА_3 у повному обсязі пред`явленого обвинувачення беззаперечно визнає себе винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст. 190 КК України, їй зрозумілі наслідки укладення та затвердження угоди та наслідки невиконання угоди.

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_3 буде призначено покарання:

 • за ч.1 ст. 190 КК України у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 34000 грн.;
 • за ч.2 ст. 190 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі;
 • на підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суровим остаточно узгоджене покарання у вигляді 2 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України та покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України. При укладенні угоди враховані обставини, визначені ст.470 КПК України, та інші обставини, що є істотними для кримінального провадження.

В судовому засіданні прокурор, обвинувачена ОСОБА_3 та захисник ОСОБА_4 клопотали про затвердження угоди судом.

Розглянувши справу суддя затвердив угоду від 13.02.2023 про визнання винуватості, укладену між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_7 та обвинуваченою ОСОБА_3 , в кримінальному провадженні.

Суддя визнав ОСОБА_3 винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст. 190 КК України та призначив їй покарання:

-за ч.1 ст. 190 КК України - у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 34000 грн.;

-за ч.2 ст. 190 КК України - у вигляді двох років позбавлення волі.

На підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим суддя остаточно призначив ОСОБА_3 покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.

На підставіст.75КК України суддя звільнив ОСОБА_3 від відбування покарання, призначеного судом, з випробуванням, із встановленням іспитового строку один рік, якщо вона протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

Вирок може бути оскаржений до апеляційної інстанції з підстав, передбачених ч.4 ст. 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги.

 

Клим Соколов

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися