Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 7 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Легенді кременчуцької медицини Феодосію Провізіону - 95!

24 січня 2023 11:05

Вітаємо земляка.

Сьогодні колишньому головному лікарю міської дитячої лікарні, заслуженому лікарю України, Почесному громадянину Кременчука Феодосію Харитоновичу Провізіону виповнюється 95 років.

Статтю про видатного лікаря опублікували на сторінці Кременчуцького краєзнавчого музею.

Феодосій Харитонович Провізіон народився далекого 1928 року на Полтавщині. 1964 року закінчив Харківський державний медичний інститут. Починав працювати дільничним лікарем-педіатром Кременчуцької міської дитячої лікарні, а з 1965 року до 2003 року очолював цей прекрасний колектив. Завдяки саме його наполегливості та організаційному таланту у Кременчуці розпочався стрімкий розвиток педіатрії: відкрито три дитячі поліклініки, дитячу молочну кухню та побудовано унікальний комплекс міської дитячої лікарні.

Щоб стільки років незмінно очолювати найбільшу в місті лікарню для дітей, необхідний великий талант керівника; повна віддача справі, якій присвятив своє життя; впевненість у своїх знаннях і фізичних можливостях; переконливість у правильності рішень та розпоряджень, що приймаються. Саме ці риси і характеризують особистість відомого і шанованого лікаря-педіатра.

Феодосій Провізіон завжди намагався впроваджувати найбільш передові, найсучасні форми роботи і методи лікування. Із Феодосія Провізіона брали приклад головні лікарі інших лікувально-профілактичних закладів Кременчука. На початку 80-х років до керівництва медичними закладами міста прийшла плеяда молодих керівників: Г.Є. Банніков, І.Ф. Дороженко, Л.Я. Свистун, В.М. Литвиненко, В.В. Пащенко, К.К. Сич, В.С. Січний, М.Я. Залізняк, В.В. Зінов’єва, І.В. Буров та інші. Для них Феодосій Харитонович слугував взірцем витримки, дипломатії, такту, інтелектуальності. Вони у нього вчилися. Вони його наслідували.

Професійність і працелюбність, людяність і щедрість, турботу і піклування Феодосія Харитоновича гідно оцінено. За доблесну працю він нагороджений орденом «Знак Пошани», медалями «Ветеран праці», «За звитяжну працю». У 1995 році йому присвоєно звання «Заслужений лікар України». Кременчужани за невтомну працю віддячили головному дитячому лікареві присвоєнням високого звання «Почесний громадянин Кременчука». Отже, він посів належне місце в суспільному житті наддніпрянського міста.

Воно підтверджується і сьогодні, бо, вийшовши на заслужений відпочинок, Феодосій Харитонович веде активний спосіб життя – його можна часто бачити у місті, в колі колег, серед дітей. Колишній керівник дитячого закладу всією душею вболіває за здоров’я маленьких кременчужан. В очах шанованого лікаря завжди теплиться вогник доброти та готовність прийти на допомогу. Вже давно перебуваючи на пенсії, Феодосій Провізіон активно цікавиться досягненнями в галузі медицини, вивчає кращі дослідження і через друковані видання доводить їх до свідомості людей, доповнюючи особистими знаннями. Лише за останнє десятиріччя видав серію книг, у яких розкриває причини дочасного старіння організму людини, радить, як допомогти собі надовго зберегти здоров’я.

 

Ось такий він – відомий у Кременчуці і за його межами, заслужений ЛІКАР, ім’я якого золотими літерами вписано в історію медицини Кременчука.

Шановний Феодосію Харитоновичу! Прийміть вітання з таким серйозним ювілеєм — 95-річчям! Це вік мудрості і осмислення свого шляху. Нехай життя наповнюється радістю від усвідомлення того, скільки важливих справ було зроблено за всі ці роки. Бажаємо, щоб Ваше здоров’я міцніло з кожним днем, а настрій був лише сонячним. Миру Вам і дитячих посмішок!

Нагадаємо, Патріарх кременчуцької медицини Феодосій Провізіон про будівництво дитячої лікарні, сучасну медицину і книги

Хто-хто з кременчужан народився 24 січня

 

 

зав. відділу музею

Олена Коваленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися