Кременчуцька газета
П'ятниця, 8 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Ленін і Сталін в Інстаграмі: кременчужанка вирішила підзаробити на радянській символіці

20 вересня 2022 13:15

Як жінку покарав суд.

13 вересня 2022 року Автозаводський районний суд м. Кременчука під головуванням судді Малтиза А.В. розглянув у відкритому підготовчому судовому кримінальне провадження за обвинуваченням раніше не судимої уродженки м. Кременчук Полтавської області, українки, громадянки України, у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

 Про це йдеться у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

Згідно статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» символіка комуністичного тоталітарного режиму включає: будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік у складі СРСР та соціалістичних республік, що входили до її складу, крім тих, що є чинними (діючими) прапорами або гербами країн світу; гімни СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік чи їх фрагменти; прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п`ятикутної зірки, плуга (рала), молота та п`ятикутної зірки; символіку комуністичної партії або її елементи та інше.

Відповідно до ст. 4 вказаного Закону України виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України заборонено.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачена на початку червня 2022 року, зареєструвавшись в соціальній мережі «Instagram» розмістила предмети та речі з комуністичною символікою під приводом продажу з метою поширення на всій території України.

У подальшому, 15 червня 2022 в період часу у жінки провели обшук, під час якого виявлено та вилучено: предмет зовні схожий на гіпсову скульптуру із зображенням Леніна; головний убір (пілотку світло - коричневого кольору з вмістом, з передньої сторони зірки червоного кольору, серпа та молота), кокарду металевої конструкції із зіркою червоного кольору, серпом та молотом; два прапори червоного кольору з відповідними написами, де на першому міститься напис (МИРУ МИР) та на другому прапорі міститься напис (СРСР); предмет зовні схожий на статуетку Леніна ; блокнот з написом на палітурці «И.В. Сталин 100 лет со дня рождения 1879-1979».

Всі зображення містять ознаки поширення символіки комуністичного режиму, оскільки: вони розміщені на особистій сторінці в мережі «Instagram» та до них можна отримати доступ, який не є обмеженим.

Таким чином своїми діями обвинувачена вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 436-1 КК України, незаконне поширення комуністичної символіки.

23 червня 2022 року між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області Магдою В.Л. та підозрюваною, за участі захисника Кононенка В.А., була укладена угода про визнання винуватості, за якою жінка беззастережно визнала себе винною у вчиненні кримінального правопорушення.

Суд ухвалив затвердити дану угоду .

Обвинувачену визнали винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України, та призначилии їй покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки без конфіскації майна.

На підставі ст.75 КК України жінку звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

Згідно зі ст. 76 КК України протягом іспитового строку покласти на ОСОБА_1 обов`язки:1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Автозаводського районного суду м. Кременчука від 23.06.2022 року.

Речові докази із радянською символікою вирішили знищити.

Вирок набирає чинності через 30 днів з дня його проголошення, якщо на нього не буде подана апеляційна скарга.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення вироку шляхом подачі апеляційної скарги через Автозаводський районний суд м. Кременчука обвинуваченим з підстав, передбачених п. 1 ч. 4 ст. 394 КПК України, а прокурором виключно з підстав, передбачених п. 2 ч. 4 ст. 394 КПК України.

 

Антоніна Озерна

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися