Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 30 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Лікар-епідеміолог розповіла про ризики виникнення мавпячої віспи в Україні

31 липня 2022 07:30

Відсутність авіасполучення зменшує ризики такого поширення.

Відсутність авіасполучення з Україною знижує швидкість поширенні хвороби, але загалом не зменшує ризик її спалаху. Про це в коментарі УНН повідомила лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.

Цитата

«Україна не ізольована від іншого світу. Більше того, українці зараз активно мігрують в ті країни, де реєструються випадки зараження мавпячою віспою, тож такий ризик існує. Крім того, ВООЗ оголосила дану ситуацію надзвичайною, що має міжнародне значення. Це говорить про те, що ВООЗ бачить ризик поширення інфекції не лише серед країн, а і всередині країни. Зараз ми вже спостерігаємо локальне інфікування», – повідомила Мухарська.

Деталі

Проте, за словами лікаря, відсутність в Україні авіасполучення дещо зменшує ризики поширення інфекції. Адже швидке переміщення людей між різними країнами та континентами дозволяє швидко поширювати і збудники хвороб. Саме з авіасполученнями з’являються інфекції в країнах, де немає джерела поширення збудника хвороби.

«В Україні немає джерела мавпячої віспи, бо немає мавп, що є хазяївами даного збудниками. Тобто для нас це не притаманна хвороба. А значить, ми не маємо природний захист від даної інфекції. Тож якщо з’являється один випадок, інфекція локально починає розповсюджуватися серед незахищеного населення. Відсутність авіасполучення зменшує ризики такого поширення», – зазначила епідеміолог.

Мавпяча віспа – відома інфекція. Раніше вона в основному передавалася від тварин людині. Проте сьогодні вже зареєстровані тисячі випадків передачі від людини до людини.

«Учені вивчають цю ситуацію, бо дійсно з'явилися певні відмінності. Адже останні декілька місяців реєструється зростання захворювання вже безпосередньо в країнах, яким не притаманний збудник. Такого не було попередні декілька десятиліть. Тож це питання вивчається, і цілком можливо, що відбулися певні мутації. Оскільки це вірус, а вірус може мутувати», – повідомила Мухарська.

Лікар зазначає, що при підозрі на мавпячу віспу чи в цілому на погане самопочуття, варто невідкладно і обов’язково звернутися до лікаря.

«Обов'язково треба звернутися до лікаря, якщо є підозра на захворювання, чи якщо в оточенні є хвора людина. Окрім того, це той випадок, коли хвору людину треба повністю ізолювати і таким чином убезпечити від інфекції тих, хто знаходиться поряд», – говорить епідеміолог.

Нагадаємо, через мавпячу віспу ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію.

 

За матеріалами УНН


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися