Кременчуцька газета
П'ятниця, 1 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Мешканці будинку у центрі Кременчука виступили проти відчуження підвалу будинку для потреб школярів: «Ви прийшли до мене, сусідів і ви у нас крадете»

30 вересня 2023 13:15

Загалом містяни дуже незадоволені управляючою компанією «Перспектива», яка обслуговує їх будинок та місцевою владою. Представники останньої намагатимуться знайти з мешканцями будинку компроміс.

 

Вчора на подвір’ї одного з багатоповерхових будинків у центрі Кременчука було гаряче. До мешканців будинку завітав десант можновладців – віцемер з питань ЖКГ Іван Москалик, віцемер з питань освіти Ольга Усанова, директор департаменту освіти Геннадій Москалик, керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Чудаков, директорка школи №11 Наталія Бикова та інші. Разом з ними прийшли і батьки учнів школи №11.

Причину зборів відразу окреслив Іван Москалик.

«В вашому будинку велике підвальне приміщення. Воно технічно відповідає аби його відремонтувати та використовувати для укриття мешканців вашого і сусіднього будинків та учнів школи №11… Будувати укриття в школі там будувати не можливо, бо там високо грунтові води. Єдине правильне рішення - застосувати для дітей підвальне приміщення вашого будинку»,- сказав І.Москалик.

Але не тут то було. В оголошеннях про проведення зборів було чітко написано, що мешканці будинку, які будували за власний кошт, мають відмовитися від підвалу на користь місту. 

«Там написано буде застосовуватися процедура відчуження. Ми проти!»,- чітко заявили люди.

«Ми знаємо, що це ваша власність, але просимо на момент приведення до відповідності передати нам в комунальну власність підвал, аби ми вкладали бюджетні кошти. Це необхідність»,- пояснив ситуацію І.Москалик, який під час зборів отримав багато запитань і намагався надавати на них чіткі та вичерпні відповіді. При цьому віцемерка Ольга Усанова більше мовчала і в діалоги з людьми не вступала, а тим часом сешканці будинку наполягали на категоричній відмові щодо відчуження їх підвалу.

«Ви порушуєте Конституцію, де прописано право власності… В Законі немає такого відчуження…»,- казали люди.  

Мешканець будинку Микола Грон зачитав звернення сусідів до мера Кременчука Віталія Малецького, в якому чітко прописано про небажання віддавати свій підвал місту.

Кілька разів поспілкувавшись з чиновниками І.Москалик заявив: «Якщо ви категорично проти відчуження, то давайте, можливо, знайдемо інші варіанти – наприклад на правах оренди, але ми повинні дати можливість укриватися всім».

Мешканці парирували, що школяри ходять в укриття в ЦНАП та в гуртожиток техникуму.

Директорка школи №11 Наталія Бикова розповіла присутнім, що в закладі 1300 учнів і  сховища немає, а водити дітей до того ж гуртожитку через дорогу дуже небезпечно.

«Багато з вас в СРСР прожили гарне життя і у вас було щасливе дитинство, а зараз діти ховаються в укриття. Дайте нам змогу перебути до перемоги у підвалі вашого будинку»,- попрохала пані директорка.

Але люди були на взводі від того, що в їх будинок місто та управляюча компанія «Перспектива» коштів не вкладає, а тепер ще хоче забрати підвал.

«Змінюйте ви свої позиції. Ці квартири ми придбали за власні кошти. За все платили. Ви прийшли до мене, сусідів і ви у нас крадете. Ми терпіти не будемо!»,- сказала мешканка будинку Ірина.  

Цитатою з вірша Салтикова-Щедріна тут же поділився з представниками влади Микола Грон: «Опять заговорили о патриотизме. Наверное опять проворовались»… Ось як ми відносимося до того, як діє ваша міська влада і це правда».

Мешканці, продовжуючи критикувати владу та управляючу компанію, розповіли, що з моменту потрапляння російської ракети в «Амстор» у будинку півтори роки не робили нічого і лише в цьому серпні засклили вікно у під’їзді, а на 6 поверсі у них вже від затікань грибок.

«Ми про «Перспективу» зараз не кажемо. Це інші справа. Ми прийшли до вас розмовляти про укриття… Ми почули вашу думку викладену у заяві. Тож пропозицію відчуження відставляємо у сторону і розглянемо інший варіант. Наприклад оренду. Ми відремонтуємо за кошти бюджету, на підставі проекту, з урахування всіх умов,  можливо з підсиленням несучих конструкцій підвал під укриття. Це питання все одно треба вирішувати»,- знову почав діалог з мешканцями Іван Москалик.

Після майже 40 хвилин розмов І.Москалик резюмував: «Ми домовилися, що на ці вимоги ми підготуємо письмові пропозиції. Сьогодні у нас позапланова зустріч, а буде планово 11 жовтня. До цієї дати надамо вам свої пропозиції, що і як робити, що робити з комунікаціями, конструкціями тощо».

Таку пропозицію люди підтримали. Тож далі буде.

«До цього підвали ніхто не шукав»: Малецький заявив, що для шкіл №6 та №11 знайшли місця для укриття

10 гімназій у Кременчуці продовжують навчати дітей лише дистанційно

 

Олег Булашев

Відео Микита Ліцкевич


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися