Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Мораторій на підвищення тарифів в Україні діє, але кременчужани сплачуватимуть за тепло більше: що споживачі побачать в платіжках

12 грудня 2022 14:30

Роз'яснення.

Комерційний директор «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин, на відміну від кременчуцьких чиновників, які бояться ЗМІ та їх запитань, як вогня, сьогодні зустрівся з журналістами Кременчука, аби розповісти про тарифи підприємства, які застосовуватимуться для містян.

Як відомо, після влучення ракет в Кременчуцьку ТЕЦ, послугу з надання тепла та гарячої води в місті тепер надає «Полтаватеплоенерго».  

Одна з головних відмінностей цього підприємства від попередника - вони застосовують двоставковий тариф. Він розділяється на дві складові: умовно-змінна частина, умовно-постійна частина.

Умовно-змінна частина складається з витрат на паливо - природний газ та електроенергію і обліковується комерційними приладами обліку.

Постійна частина тарифу нараховується впродовж року, щомісяця рівними частинами. Це витрати підприємства на ремонтні роботи котелень та теплових мереж, оновлення обладнання, заробітну плату, податкові зобов’язання, амортизацію обладнання, розподіл газу, за який підприємство також сплачує щомісячно.

Для підприємства такий підхід до застосування тарифу дає змогу отримувати кошти для проведення робіт з підготовки теплового господарства до опалювального періоду.

«Перевагою двоставкового тарифу для споживачів є те що для них зменшується фінансове навантаження в опалювальний період (з квітня по жовтень вони сплачують 25% вартості теплової енергії в опалювальний період)»,- каже Р.Кашин.

Він зазначає, що двоставковий тариф  встановлений рішенням НКРЕКП ще в 2020 році для всіх категорій споживачів, але був застосований лише для бюджетних установ та бізнесу.

Для населення двоставковий тариф у Полтаві почали застосовувати лише з моменту набуття чинності нових договорів, відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а саме з 1 грудня 2021 року. Тоді на це мало хто звернув увагу, так як це відбулось в опалювальний період. Тепер ця новація прийшла і до Кременчука.

І це значить, що плата по факту стала більшою для кременчужан. Це при тому, що діє мораторій на підвищення тарифів.

На наше запитання щодо мораторію комерційний директор «Полтаватеплоенерго» відповідає просто: тарифи для КП «Полтаватеплоенерго» затвердили ще восени 2021 року, до введення мораторію.

І тепер виникає запитання вже до влади країни - як в цій ситуації бути, бо по факту платити ми будемо більше, ніж торік, але по тому тарифу, який був зватверджений до мораторію.

Через нового надавача компослуг з опалення та гарячої води у платіжках містян з’явилися нові строчки для оплати.

Це просто пояснили наші колеги з Кременчуцького телеграфу і цей матеріал собі продублював на сторінці у Фейсбуці експерт в питаннях ЖКГ, кременчужанин Олег Попенко: «У «Полтаватеплоенерго» діє двоставковий тариф. Так у кременчужан було раніше, коли за тепло платили цілий рік, а не лише в опалювальний сезон. Але зараз методика розрахунків інша. Рахунок розбили на дві частини:

ОПАЛЕНН.ПТЕ — умовно-змінна частина. Сплачується за фактично використане тепло за лічильниками, що встановлені на житлових будинках. Тариф — 1 тис 248,25 грн/Гкал. Тобто, помножили споживання газу на цей тариф, отримали суму, що потрібно сплатити. Це менше, ніж тогорічний тариф від ТЕЦ — він складав 1 тис 796,4 грн/Гкал.

ОП. У/П ПТЕ — новинка сезону, умовно-постійна частина. Така собі абонплата, що береться цілий рік. В червні-вересні її теж потрібно сплатити. У кожного будинку вона різна. Бо «розмір нарахування залежить від теплового навантаження житлового будинку». У платіжках, які ми подивились, у середньому, ця абонплата становить 10-17 грн за квадратний метр. Тобто, власник однокімнатної хрущовки має щомісяця протягом року сплачувати приблизно 350-550 грн на місяць, за двокімнатну квартиру — 400-900 грн, трикімнатну — від 700 грн. Цифри орієнтовні, залежать від площі квартири та тарифу для конкретного будинку.

У «Полтаватеплоенерго» розповідають, що тариф закладають витрати підприємства на ремонт котелень, оновлення теплових мереж та обладнання, зарплати, податки тощо.

Чим більша площа квартири, тим більш подорожчає опалення. Саме коштом щомісячної абонплати, яка залежить від площі житла. У кожного будинку власний тариф на абонплату — як пощастить».

Колеги зазначають, що опалення на Лівобережжі Кременчука стає дорожчим за правобережжя (Крюків). Раніше мешканці Лівобережжя були у більш вигідному становищі: тарифи Кременчуцької ТЕЦ були нижчі, за тариф КП «Теплоенерго». Тепер навпаки: на Правобережжі тепло дешевше. На прикладі 2-х та 3-х кімнатної квартир з наших підрахунків, за рік оплата за тепло на Лівобережжі буде вища на 4,5-6,5 тис грн.

Роман Кашин зазначає, що в разі відключення тепла, послуга не надаватиметься, все одно потрібно платити цю абонплату. Як прийдеться платити абонплату за гарячу воду, навіть коли її немає.

Але щодо тарифів, то і це ще не все.

Р.Кашин зазначає, що міська влада Кременчука вже прийняла рішення про підвищення тарифів з наступного опалювального сезону, але журналістам цього рішення команда Віталія Малецького не продемонструвала. Зараз ми намагаємося розібратися в цьому питанні і повідомимо про це додатково, як і розпишемо на конкретному прикладі що написано у платіжках кременчужан.

Нагадаємо, Наслідки ворожих ракетних обстрілів Кременчука: Лєднік про роботу ТЕЦ та НПЗ

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися