Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

На кабана із тепловізором - у воєнні часи браконьєри лізуть до регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні»

29 березня 2023 08:45

За понад рік, період, що в Україні точиться повномасштабна війна, на території регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» побільшали популяції тварин і птахів.

Сітки і заборонені знаряддя лову виявила нещодавно на території регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» служба охорони.

Як писала Кременчуцька газета раніше, фахівці регіонального ландшафтного парку загальнодержавного значення «Кременчуцькі плавні» на берегах Кам'янського водосховища знайшли три браконєрські сітки, а також інші незаконні способи лову. У сітках виявили 46 штук риби. Вона була живою. Тож випустили знову у водойму.

Про цей факт і про інші аспекти дяільності заказника розповів виконувач обов’язків директора Олег Максименко.

 

Він зазначив, що у той день, коли служба охорони виявила браконьєрські сітки, знайдено інші заборонені знаряддя лову – петлі. Це складені спеціальним способом тросики, які діють, як удавка. Тварина попадає в петлю і не може самостійно визволитися.

За словами О. Максименка, у випадку, коли на території регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» служба охорони фіксує випадки браконьєрства, чи то викликають поліцію, чи то рибінспекцію.

«Адже у нас наразі немає приміщення для зберігання браконьєрських знарядь лову, тому доводиться співпрацювати», - його слова.

Варто нагадати, що в умовах воєнного часу перебувати у лісах заборонено. Також заборонена навігація, тож будь-яке перебування на островах – теж не законне.

Але тут є і позитив. За понад рік, період, що в  Україні точиться повномасштабна війна, на території регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» побільшали популяції тварин і птахів.

О. Максименко говорить, що нещодавно тут помічено до  трьох зграй лебедів. Це перелітні птахи, які робили тимчасову зупинку.

«Зараз багато кабанів, бобрів побільшало. Ми постійно займаємось контролем за територією. Що там казати, нерідко фіксуємо факти незаконного полювання. Вночі браконьєри виїжджають із тепловізорами на кабанів», - розповів він.

Коли трапляються такі факти, то служба охорони регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» співпрацює із правоохоронцями. Покарання порушників - у межах чинного законодавства.

Наразі штат парку – 9 працівників, двоє пішло добровольцями в лави ЗСУ.

Не оминув Олег Максименко розповісти про майбутні акції, які організовує регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні» . Так зовсім скоро кременчужан покличуть на традиційне весняне прибирання берегів. Є дуже засмічені місця, тож допомога потрібна.

 Для усіх бажаючих планують облаштовувати на території заказника екологічні стежки, аби краще знайомити людей із природою рідного краю.

Довідково

12 липня 2001 року у Кременчуці та районі рішенням сесії Полтавської облради створили регіональний ландшафтний парк (РЛП) «Кременчуцькі плавні».  Його територія розкинулася на площі 5 тис 080 га і входить до складу природно-заповідного фонду України. Охороняються «Кременчуцькі плавні» як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання, та є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. Із Полтавської обласної ради йде фінансування на заробітну плату працівникам та за енергоносії, також задіюють кошти з обласного екологічного фонду. В РЛП «Кременчуцькі плавні» 30 % території займає вода. Парк є водно-болотними угіддями України.

Читайте: Пивиха і дніпровські острови – в небезпеці!

Браконьєри дістались Білецьківських плавнів: виявили сітки і незаконні знаряддя лову

Один день із людьми, які охороняють екозаповідник: Кременчуцька газета побувала в регіональному ландшафтному парку «Кременчуцькі плавні»

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова і із сторінки в Фейсбуці Регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні»


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися