Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 6 Серпня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На мітинг проти забудови площі Перемоги прийшли школярі і дорослі: чому вони «проти»

 

 

16 вересня 2018 22:00

Чи вплине думка іншої частини громади Кременчука на наміри будівництва?

Сьогодні площа Перемоги у Кременчуці зібрала близько 200 кременчужан. Як прокоментувала більшість із присутніх – прийшли сюди не протестувати проти собору, а відстоювати цілісність  площі, де – як на жодній іншій – таку чи більшу кількість громадян помістити не вдасться.

Містянка Тамара мешкає у районі Електростанції, її подруга Валентина – по Першотравневій. Вважають, що відновлювати історичну значимість колишнього собору варто не на площі.

«Площа у нас одна на Кременчук. Он валиться кінотеатр Дніпро – це прекрасне місце. І для собору місця там вистачить. У нас було Свято вишиванки цього року у парку Миру. По-перше, це колишнє кладовище, проводити свята там неправильно, а по-друге, не вистачить місця. Приїде знову Полякова – і яким же чином там розмістять таку кількості слухачів?» - говорить пані Тамара.

«І це єдиний аргумент. Для собору місць у Кременчуці достатньо, а от для масових гулянь – така площа одна. Це забрати у дітей та молоді свято», - додає пані Валентина.

Звертає увагу містянка і на брак коштів для будівництва, які згодом доведеться брати з міського бюджету.

«У нас он музей ніяк не реконструюють. А тут надумали цілий собор будувати!» - зауважують вони.

Присутні на мітингу і близько 10 підлітків з плакатами. Говорять – самі собі організатори та що до сьогоднішньої присутності тут їх ніхто не спонукав.

«Плакати писали вдома. З організаторів – я і товариш. Нам у першу чергу не сподобалося те, що ні з ким особливо не обговорювали цього. Мовляв, «подобається – не подобається, а собор будемо ставити». Якби запитали думки більшості - можливо, такої реакції і не було б. Хоча думаю, навряд чи молодь була б «за», - розповіла 11-класниця Леся.

Співорганізатор зібрання школярів Богдан вважає: якщо уже відновлювати площу, то комплексно. А не за бажанням окремих громад.

«Якщо просто відмити бабки на соборі і на площі – то можна обрати інше місце для такого. Якщо почнеться забудова і розриття – то від свят можна буде відмовитися. Є літня сцена у Придніпровському, але вона надто маленька. Потрібно реально зважувати – собор святам заважатиме», - висловився він.

Старші чоловіки відповідали коротко: не віддати площу будь-якому духовенству взагалі.

Кременчуцька активістка, яка активно виступає проти забудови, Анна Бутова висловила здивування, що на зібрання прийшло стільки молоді. А основна причина цьому  - вважає – активне розповсюдження інформації у ЗМІ та соцмережах.

«Це чи не вперше, коли молодь почала реагувати. Частково, це показник і для влади, що і молодь буде протестувати проти забудови. Імовірно, будуть тут і палатки, і перекриття доріг. Я трохи запитувала: звідки почули інформацію про зібрання. І хочу подякувати ЗМІ, які це друкують і викладають інформацію про все, що відбувається. Адже є одне ЗМІ, яке нічого не викладає і взагалі про це все мовчить», - наголосила вона.

У той же час на анонсоване зібрання - почути громаду – прийшов сьогодні єдиний депутат. Оксана Піддубна вирішила не надавати оцінок забудові чи протестам. Нагадала, що на сесії у серпні за забудову вона не голосувала, адже, за її словами, досі немає чіткого розуміння – для чого і для кого це потрібно.

«Моє завдання зараз прислухатися до містян. І зрозуміти, яка кількість людей проти забудови», - відповіла вона.

На інші запитання молоді відповіла, що раніше, близько 2 років тому, були відкриті обговорення, на яких будівництву собору дали зелене світло. Та зауважила, що  задля повноцінного сьогоднішнього протесту така кількість кременчужан - не показник.

«Для того, щоб щось змінювати, необхідна хоча б тисяча підписів містян, які виступатимуть проти забудови. І оскільки сесія будівництво уже підтримала, я підготувала проект рішення про місцевий референдум, на якому зможуть висловлюватися тепер протестуючі мешканці. Статті 140 та 143 Конституції України про місцеве самоврядування це дозволяють. Тобто, спочатку варто розробити порядок, а вже далі дивитися – скільки підписів мешканців потрібно. Адже закон про всеукраїнські та місцеві референдуми передбачали певну кількість зібраний підписів. А саме підписи і матимуть прямий вплив на виконавчий комітет», - розповіла присутнім Оксана Піддубна.

Зауважимо, за словами Анни Бутової, перед серпневою сесією вона приносила до виконкому більше 550 підписів кременчужан проти забудови, та зараз вони буквально зникли, не дочекавшись бодай чиєїсь уваги.

Нагадаємо, у Кременчуці через негоду акція «Площа без забудови» перенесена на цю неділю.

Кременчужан закликають підтримати петиції президенту.

Пристрасті навколо будівництва собору на площі Перемоги: думки кременчужан розділились.

 

 

 

Ліна Романченко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися