Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 22 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині навала мишей - дійшла черга до будинків і квартир

 

29 октября 2019 18:00

Також харчуючись сходами озимих, гризуни утворюють у посівах «прогалини».

На Полтавщині цьогоріч створюються сприятливі умови для розвитку та розмноження мишоподібних гризунів. Тепла та помірно-волога погода, достатня кормова база стимулюють активне розмноження мишоподібних гризунів. Збір врожаю кукурудзи, сої, соняшнику змусив шкідників поступово мігрувати на розміщені поряд посіви озимих культур.

Про це попереджає Держспоживслужба Полтавської області.

 «Серед мишоподібних гризунів найбільш поширеними та шкідливими у посівах сільськогосподарських культур є полівка звичайна. Зустрічаються також миші: хатня та польова. Ці шкідники харчуються понад 200 видами рослин та характеризуються дуже високою плодючістю. Протягом року самки дають від 3 – 4 до 7 і більше приплодів по 3–8 і більше малят у кожному. За добу вони можуть з’їсти таку кількість корму, що становить 25–40% їхньої маси, а молоді особини ще більше. За наявності 5-6 колоній на 1 га і неправильному або несвоєчасному захисті посівів втрати врожаю зернових можуть становити 35-40%. Харчуючись сходами озимих, гризуни утворюють у посівах «прогалини». В роки ж масового розмноження іноді виникає потреба в пересіві пошкоджених масивів», - йдеться в повідомленні .

Мишоподібні шкідники не лише завдають значних збитків сільськогосподарському виробництву, а є також переносниками багатьох хвороб, небезпечних для людей та свійських тварин – лептоспірозу, псевдотуберкульозу, туляремії та ін.

З настанням холодного періоду гризуни шукають теплих та затишних місць зимівлі у тому числі тікаючи в будинки, пробираючись в квартири.

Фахівці фітосанітарного управління наголошують, що застосування навіть найефективнішого хімічного засобу не врятує від повторного заселення мишоподібними гризунами. Хоч їх треба проводити. А також фахівці рекомендують працівникам сільськогосподарської сфери проводити регулярні обстеження та вчасний захист полів. Ці заходи дадуть змогу запобігти  ускладненню фітосанітарного стану та сприятимуть успішній перезимівлі сільськогосподарських культур.

Нагадаємо, Небезпечну хворобу, яку переносять гризуни, зареєстрували в Горішніх Плавнях (Уточнено)

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться