Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 29 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині показали старовинну дерев`яну церкву з XVII ст


29 января 2020 17:45

Худоліївська дерев`яна Архістратиго-Михайлівська церква.

Українські дерев'яні церкви – прекрасні і автентичні пам'ятки, які зачаровують своєю гармонією, в яких, напевно, найбільше виражені національні риси архітектури.

Виникнення дерев`яної церковної архітектури відноситься швидше за все до початку християнства на Русі. Перші християнські церкви були дерев`яними, оскільки велику частину території Київської Русі покривали ліси. Тому, протягом багатьох століть, дерево залишалося для цього регіону основним будівельним матеріалом. На жаль, до нашого часу не збереглося жодної дерев`яної споруди збудованої раніше XVII століття. Про це повідомляє НПП «Нижньосульський».

Найдавнішими на території Семенівського району та Полтавщини в цілому, вважаються українські козацькі церкви XVII-XVIII століття, до категорії яких відноситься й Архістратиго-Михайлівська церква села Худоліївка. В ті часи церкві давалася назва або ім`я того свята чи святого, коли була освячена церква, у Худоліївці, ймовірно, освячення прийшлося у день Cвятого Архистратига Господнього Михаїла.

Церква являє собою дерев`яну споруду, яку було збудовано у 1796 році за сприяння козацької старшини та місцевих поміщиків. Спочатку це була невелика церква на околиці села, яку можна було розібрати й перенести на інше місце (це у випадку ворожого нападу). Пізніше у 1899 році у зв’язку з переселенням Худоліївської громади на більш родючі землі, церква була перенесена та поставлена на мурований цоколь на пагорбі, посеред села, де й знаходиться по теперішній час та гостинно приймає вірян з усього району.

 

 

За матеріалами

Кропивки О.І.,
молодшого наукового співробітника

Козлова М.І.,
провідного фахівця з туризму

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться