Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 20 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

 На Полтавщині завершилися зйомки історичного фільму

 

2 октября 2019 14:20

Робота над фільмом триває вже 2 роки.

 

Днями кіностудія «12-й кадр», на чолі з полтавським кінооператором Дмитром Панковим, при підтримці Музею історії Полтавської битви, завершили зйомки фінального епізоду історичного фільму «Сорочинський Свято-Михайлівський монастир. Відлуння».

Автор ідеї та замовник історичної кінострічки – Ярослав Єнко. Це фільм про цікаві та невідомі факти Сорочинський Святомихайлівський чоловічого монастиря, який існував понад століття – з 1670 по 1786 рік на Миргородщині. Нині на його місці лишився тільки хрест і пам`ятний знак.

Він говорить, що знає про цей монастир досить давно і його знайома, колишній працівник Миргородського музею Людмила Розсоха, свого часу видала невеличку книжечку про історичні події тих країв. Потім автор поступово почав збирати інформацію з різних джерел. Також він неодноразово організовував експедиції і досліджував територію, де колись знаходився монастир. Згодом вирішив об`єднати це все у документальний фільм.

У зйомках брали участь і авторка книги, і жителі Шишацького району, які на любительських засадах досліджували монастир і його околиці, знали якісь історії та легенди.

Робота над фільмом триває вже 2 роки. Наразі відзнятий майже весь запланований матеріал – всі основні сцени реконструкції. Далі буде робота по монтажу та озвученню, і вже весною кінокартину планують презентувати. Автор планує провести презентації в краєзнавчих музеях Миргорода, Шишак та у музеї імені Короленка, адже їх співробітники допомагали зі зйомками реконструкцій.

Також можливо цей фільм переформатують для показу в кінотеатрі.

У кінострічці будуть історії, яких немає в інтернеті. Також Ярослав Єнко співпрацює з фахівцем, який відтворює старовинні будівлі у 3D-графіці.  Завдяки візуальному опису, матеріалам про монастирі того часу та повітряним зйомкам місцевості, у фільмі буде приблизно змодельовано будівлю  Сорочинського Свято-Михайлівського монастиря.

Ярослав Єнко розповідає, що ця святиня була зачинена у 1786 році і поряд з ним на Полтавщині було зачинено ще сім монастирів:

«Тобто вісім форпстів незалежного українського православ`я зачинилося в один рік. Якщо уявити як би вони існували до сьогодні, яка це була б туристична і релігійна мекка на Полтавщині!»

Дослідник ініціює створення історичних документальних фільмів з 2013 року. Ідеї він реалізує за власні кошти. Деякі його кінокартини брали участь у міжнародних конкурсах і мають диплом учасника. Але Ярослав Єнко говорить, що фільми він робить не для кінофестивалів, а для історії та нащадків, а також для людей, які цікавляться історією, краєзнавством.

Автор стрічки розповів, що на території монастиря ніколи офіційно не проводилися розкопки, працювали лише «чорні археологи», тому він має надію, що, можливо, фільм приверне увагу і колись цим місцем таки зацікавляться професійні археологи.

Він впевнений, що там будуть цікаві знахідки, адже територія монастиря була досить велика і багато чого цікавого ще лишається в землі завдяки навколишньому лісу. Чоловік має невеличку власну колекцію зразків кераміки XVIII століття, які знаходив на місцях, де «чорні археологи» шукали щось цінне, але кераміку залишали.

 

За матеріалами Зміст

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться