Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 22 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині знайшли борсучі містечка: цікаве фотоспостереження

 
 

 

21 сентября 2020 15:15

Їх нори часто використовують лисиці, єноти та інші тварини як сховище від несприятливих умов середовища, та для розмноження.

Наприкінці літа на території Національного природного парку «Пирятинський» виявили борсуче містечко, знайдене в лісовому масиві спільно з теріологом, начальником науково-дослідного відділу Slobozhanskyi National Nature Park Н. Брусенцовою. Як встановили спостереження, проживають там борсуки європейські.  

Після перегляду результатів двотижневої фотофіксації, виявили: біля житлового комплексу вирувало життя лісових мешканців – білки звичайної та якогось гризуна. Зафіксовано прихід cарни європейської, прилітали сойка, дятел та дрізд. А от господарів не було, входи до підземних сховищ засипані сухим листям. Хоча на запиленому шляху свіжі сліди борсука присутні.

«Підземні сховища борсуків є складними за архітектурою комплексами, які складаються з великої кількості вхідних отворів, камер та тунелів. Серед них виділяють головну нору та другорядні. Головна нора, як правило, більша, ніж інші сховища у межах ділянки. Саме там борсуки перебувають більшу частину свого життя - розмножуються та сплять узимку. Такі нори називають поселенням або «містечком» - написали у групі парку у Фейсбуці.

Як відомо, борсук - один з найактивніших перетворювачів середовища у тваринному світі. Він риє складні за будовою нори, під час створення яких впливає як на ґрунти, так і на організми, що мешкають у них. Місця, які охоплено норами, відрізняються від навколишнього оточення, починають зростати інші види рослин. Нори борсуків часто використовують лисиці, єноти та інші тварини як сховище від несприятливих умов середовища, та для розмноження.

До Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) європейський борсук занесений як вид, що перебуває під найменшою загрозою існуванню.

Нагадаємо, На Полтавщині знайшли долину байбаків.

На Полтавщині зазняли рідкісного чорного лелеку.

ТСН покаже маловідомі туристичні локації Полтавщини у спецпроекті «Україна All inclusive».

 

 

Аріна Алініна 

За матеріалами джерела

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися