Кременчуцька газета
Вівторок, 18 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

На полях у Кременчуцькому районі буде меліорація: що це дасть на прикладі ОВК «Квітучі лани»

14 березня 2024 17:20

В рамках підписаного субгрантового договору між Програмою USAID АГРО та ОВК «КВІТУЧІ ЛАНИ», підприємство Кременчуцького району отримає 18 млн грн.

14 березня у Кременчуці відбувся семінар з підтримки агровиробників Полтавщини та було урочисто підписано субгрантовий договір між Програмою USAID АГРО та ОВК «КВІТУЧІ ЛАНИ».

Участь у заході прийняли перший заступник міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький, перший заступник голови Держагенства розвитку меліорації, рибного господарства та продовольства Тарас Кот, начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін, начальник Кременчуцької районної державної адміністрації Олег Лєднік, представники Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Програми USAID АГРО, ОВК «КВІТУЧІ ЛАНИ», ОВК «АКВА ЛАЙФ», ОВК «ГРАДИЗЬКА», ОВК «ДОВГАЛІВСЬКА», Омельницької та Градизької територіальних громад, Полтавського державного аграрного університету, Громадської спілки «Органічна ініціатива», Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області, аграріїв, медіа.

Керівник напряму земельної реформи програми USAID АГРО Сергій Кубах розповів перед початком семінару журналістам, що захід проводиться з метою поширення інформації про реалізацію меліоративної реформи, стимулювання водокористувачів-агровиробників та інших агровиробників до участі в створенні організації водокористувачів та відновленні меліоративних мереж, інформування про субгрантові проєкти Програми USAID АГРО.

На початку заходу Ф.Пронін заявив, що обласна влада робить і робитиме все для створення умов розвитку бізнесу і подолання перешкод дозвільної системи.

Він навіть навів приклад, як одне з агропідприємств області розвивало меліорацію 7 років, а зараз це потрібно робити набагато швидше, і він готовий цьому сприяти.

Як стало відомо під час семінару, перша на Полтавщині система меліорації і третя в Україні вже внесена в земельний кадастр як об’єкт нерухомого майна.

Голова Омельницької територіальної громади Андрій Пирог заявив, що в Омельницькій тергромаді підприємству «Квітучі лани» надається всіляка підтримка, а керівник цього підприємства Олег Ворона додав, що їм громада передала збережену систему, яку треба відновити, і над цим вони вже працюють.

Також сьогодні О.Ворона та С.Кубах підписали субгрантовий договір між Програмою USAID АГРО та ОВК «КВІТУЧІ ЛАНИ».

О.Ворона зазначив, що в рамках договору підприємство отримає 18 млн грн, що дозволить збільшити площі обслуговування меліоративними мережами. Так, площа землі, яка сьогодні знаходиться на зрошенні, становить 252 га. При реалізації проєкту територія зрошення збільшиться до 500 га.

Крім того, в результаті реалізації грантової програми планується встановити сучасні, економічні, електричні агрегати, які дозволять отримувати для зрошення один кубічний метр води за ціною 1,2 грн, а не як зараз – 4,5 грн, від агрегатів, які працюють на дизельному паливі.

Серед плюсів реалізації програми безумовно є і показники виробничої продуктивності.

«Урожайність без зрошення – сої 2,4 т/га, кукурудзи 7,2 т/га. Урожайність при зрошенні – сої 4 т/га, кукурудзи 11,3 т/га», - каже О.Ворона.

Нагадаємо, У Кременчуці високопосадовці обговорять кроки меліоративної реформи.

Не зовсім публічний візит: керманич Полтавщини Філіп Пронін відвідав Кременчук.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися