Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

На сесії Полтавської облради не підтримали звернення до керівництва країни, ініційоване "ЄС" щодо повернення доплат військовим

24 березня 2023 12:55

Більшість не підтримали.

Сьогодні на засіданні Полтавської обласної ради восьмого скликання розглянули звернення керівника фракції «Європейська солідарність» Ігоря Процая.

У ньому йшлось про направлення звернення депутатів до Президента України, Верховної Ради України щодо повернення доплат військовим.

«З 1 лютого 2023 р. Міністерство оборони скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн військовим та силовикам, які «не перебувають на передовій» - начебто з мотивів «справедливого підходу».

Ми депутати Полтавської обласної ради виступаємо категорично проти скасування доплат для військовослужбовців та вимагаємо повернути додаткову винагороду в 30 000 грн. для українських військових і силовиків, навіть якщо вони не перебувають безпосередньо на фронті.

Ми впевнені, що саме скасування цієї доплати є абсолютно несправедливим.

По-перше, визначення зон військових дій часто довільне, не враховує перебування під обстрілами з боку окупанта, ракетних атак і їх відбиття. Щоденне перебування наших військових на таких позиціях безпосередньо пов’язане із величезними ризиками для їхнього життя і здоров’я.

По-друге, влада по суті вимагає знімати ці виплати з тих, хто був поранений і через це вже не може перебувати на передовій, або з тих, хто перебуває на відновленні перед поверненням до зони бойових дій. Це неприпустимо.

По-третє, значна частина згаданих доплат у 30 тис. грн. витрачаються на закупівлю спорядження, форми, нормальних бронежилетів чи спальників, на ремонт авто і приміщень, в яких змушені перебувати військовослужбовці. Закуповується й інше обладнання, необхідне для несення служби.

На тлі численних корупційних скандалів у Міністерстві оборони та інших органів влади тим більше цинічне рішення уряду щодо скорочення грошового забезпечення військових виглядає

Вимагаємо застосовувати економію коштів виключно щодо статей, які в умовах війни не є пріоритетними:

по-перше, є можливість зекономити на будівництві і ремонті доріг. Їх можна буде відбудувати після Перемоги;

по-друге, пропонуємо зекономити на фінансуванні т.зв. «телемарафону», телеканалів «Рада» та «Дом/Фрідом», які давно не виконують свою функцію і лише споживають бюджетні кошти, обслуговуючи владу і її приватні інтереси.

по-третє, варто звернути увагу на надлишкові видатки Державного бюро розслідувань і Офісу генпрокурора України, які варто привести у відповідність з витратами інших органів влади.

Закликаємо Верховну Раду України підтримати, а Президента України невідкладно підписати закон про зміни до бюджету, яким спрямувати достатній ресурс на забезпечення українських військовослужбовців виплатами, а також боєприпасами та засобами розвідки і захисту.

Вимагаємо не економити на наших воїнах, не забирати їхні кошти – а шукати можливості, щоб забезпечити обіцяне всім військовим і підвищити виплати для тих, хто на передовій»,- сказано у проекті звернення.

Під час сесії думки депутатів розділились, а в результаті дане звернення не підтримали.

 

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися