
Більшість не підтримали.
Сьогодні на засіданні Полтавської обласної ради восьмого скликання розглянули звернення керівника фракції «Європейська солідарність» Ігоря Процая.
У ньому йшлось про направлення звернення депутатів до Президента України, Верховної Ради України щодо повернення доплат військовим.
«З 1 лютого 2023 р. Міністерство оборони скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн військовим та силовикам, які «не перебувають на передовій» - начебто з мотивів «справедливого підходу».
Ми депутати Полтавської обласної ради виступаємо категорично проти скасування доплат для військовослужбовців та вимагаємо повернути додаткову винагороду в 30 000 грн. для українських військових і силовиків, навіть якщо вони не перебувають безпосередньо на фронті.
Ми впевнені, що саме скасування цієї доплати є абсолютно несправедливим.
По-перше, визначення зон військових дій часто довільне, не враховує перебування під обстрілами з боку окупанта, ракетних атак і їх відбиття. Щоденне перебування наших військових на таких позиціях безпосередньо пов’язане із величезними ризиками для їхнього життя і здоров’я.
По-друге, влада по суті вимагає знімати ці виплати з тих, хто був поранений і через це вже не може перебувати на передовій, або з тих, хто перебуває на відновленні перед поверненням до зони бойових дій. Це неприпустимо.
По-третє, значна частина згаданих доплат у 30 тис. грн. витрачаються на закупівлю спорядження, форми, нормальних бронежилетів чи спальників, на ремонт авто і приміщень, в яких змушені перебувати військовослужбовці. Закуповується й інше обладнання, необхідне для несення служби.
На тлі численних корупційних скандалів у Міністерстві оборони та інших органів влади тим більше цинічне рішення уряду щодо скорочення грошового забезпечення військових виглядає
Вимагаємо застосовувати економію коштів виключно щодо статей, які в умовах війни не є пріоритетними:
по-перше, є можливість зекономити на будівництві і ремонті доріг. Їх можна буде відбудувати після Перемоги;
по-друге, пропонуємо зекономити на фінансуванні т.зв. «телемарафону», телеканалів «Рада» та «Дом/Фрідом», які давно не виконують свою функцію і лише споживають бюджетні кошти, обслуговуючи владу і її приватні інтереси.
по-третє, варто звернути увагу на надлишкові видатки Державного бюро розслідувань і Офісу генпрокурора України, які варто привести у відповідність з витратами інших органів влади.
Закликаємо Верховну Раду України підтримати, а Президента України невідкладно підписати закон про зміни до бюджету, яким спрямувати достатній ресурс на забезпечення українських військовослужбовців виплатами, а також боєприпасами та засобами розвідки і захисту.
Вимагаємо не економити на наших воїнах, не забирати їхні кошти – а шукати можливості, щоб забезпечити обіцяне всім військовим і підвищити виплати для тих, хто на передовій»,- сказано у проекті звернення.
Під час сесії думки депутатів розділились, а в результаті дане звернення не підтримали.
Клим Соколов