Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Нардеп Цимбалюк ексклюзивно: попередній звіт роботи комісії щодо питань розслідування обставин вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка (Доповнено)

30 серпня 2022 13:45

Роботу самої комісії пропонується продовжити на шість місяців, бо через вторгнення росії в Україну, комісія позбавлена можливості встановити належно підстави тривалого розслідування кримінального провадження, а також оперативно отримати та опрацювати необхідну інформацію.

 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області Бабаєва Олега Мейдановича.

Як ексклюзивно розповів "Кременчуцькій газеті" голова комісії - нардеп Михайло Цимбалюк, постановою Верховної Ради України №2033-ІХ від 01 лютого 2022 року було створено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Олександра Лободенка та міського голови міста Кременчука Полтавської області Олега Бабаєва.

Головою Комісії було обрано саме екс-керівника міліції Полтавщини, а нині народного депутата України Цимбалюка Михайла Михайловича (фракція політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), заступником голови Комісії - народного депутата України Припутня Дмитра Сергійовича (фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ").

До складу Комісії обрано народних депутатів України:

Герман Денис Вадимович (фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"),  

Захарченко Володимир Васильович фракція (ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"),

Касай Костянтин Іванович (фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"),

Мовчан Олексій Васильович (фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"),

Синютка Олег Михайлович (фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"),

Мамка Григорій Миколайович (Депутатська група "Платформа за життя та мир"),

Вацак Геннадій Анатолійович (група «Довіра»),

Шаповалов Юрій Анатолійович (депутатська група «Партія «За майбутнє»).

У попередньому звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області Бабаєва Олега Мейдановича сказано, що до основних завдань комісії її члени визначили:

- проведення перевірка ходу розслідування правоохоронними органами України обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області Бабаєва Олега Мейдановича;

- здійснення в межах, визначених чинним законодавством, парламентського контролю щодо відповідності дій правоохоронних органів щодо цієї справи вимогам Конституції України та Кримінального процесуального кодексу України, а також основним принципам здійснення судочинства, зокрема: законності, здійснення незалежного та неупередженого розгляду справи, всебічного, повного й об'єктивного дослідження всіх обставин;

 - проведення перевірки відомостей доказової бази, висновків, експертиз тощо;

- встановлення, збір інформації та отримання пояснень від осіб, підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, залучених до здійснення діяльності, яка пов’язана із колом питань, для розгляду яких утворено Тимчасову слідчу комісію;

- ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

"За час роботи Комісії проведено 2 засідання (4 та 17 лютого 2022 року) до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну",- зазначає М.Цимбалюк.

За результатами засідань було вирішено:

1. Витребувати інформацію про стан та хід досудового розслідування кримінального провадження № 12014170110000192 з метою отримання від правоохоронних органів наступної інформації – наявності кримінального провадження, куди скеровані матеріали досудового розслідування, які матеріали виділені/об’єднані, які матеріали розслідуються, які направлені до суду з обвинувальним актом, стадії досудового та судового розслідування.

2. Звернутись до всіх осіб, які брали участь у досудовому розслідуванні кримінального провадження № 12014170110000192 – слідчі, процесуальні керівники, прокурори, судді, експерти та інші учасники процесу. Окремо було наголошено на залученні представників Державної судової адміністрації.

3. Вивчити, зібрати та проаналізувати наявність інформації в засобах масової інформації, журналістських розслідуваннях, Інтернеті та інших відкритих джерел про обставини, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області Бабаєва Олега Мейдановича.

4. Встановити причини тривалого розслідування кримінального провадження № 12014170110000192, як на стадії досудового розслідування та і на стадії судового розгляду (перша інстанція, апеляція, Верховний Суд). Встановити можливі причини звільнення співробітників правоохоронних органів, прокуратури та відводу/самовідводу присяжних, суддів у зв’язку з впливом на хід розслідування.

"З огляду на те, що наразі Комісія позбавлена, з об'єктивних причин, через вторгнення росії в Україну, можливості встановити належно підстави тривалого розслідування кримінального провадження, а також оперативно отримати та опрацювати необхідну інформацію, у зв'язку з цим, пропонується: заслухати та обговорити попередній звіт Комісії на пленарному засіданні Верховної Ради України; Верховній Раді України попередній звіт Комісії  взяти до відома; попередній звіт Комісії опублікувати у газеті "Голос України", а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховної Ради України і продовжити роботу Комісії на шість місяців",- каже М.Цимбалюк.

Доповнено 

Сьогодні, 30 серпня, проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області Бабаєва Олега Мейдановича у Верховній Раді затверджено. 

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за створення комісії щодо розслідування вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка

Екс-начальник міліції Полтавщини, нардеп Цимбалюк очолив ТСК парламенту з питань розслідування обставин, що привели до вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка

Обвинуваченим у вбивстві народного мера Бабаєва знову продовжили термін тримання під вартою

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися