Кременчуцька газета
Вівторок, 3 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Нардепка Совсун про ганебну ситуацію з офлайн навчанням у школах Кременчука

6 червня 2023 17:20

Пряма мова.

Сьогодні у Кременчуці перебуває народна депутатка України, членкиня Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Інна Романівна Совсун. Вона стала спікеркою на круглому столі «Прозорість і підзвітність влади під час війни. Що необхідно змінити в нормативно-правових актах на місцях?», що проводить  ГО «Кременчуцький антикорупційний центр».

Зранку редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев зустрівся з пані нардепкою та поспілкувався про прозорість влади, роботу шкіл, підрив Каховської ГЕС та одностатеві партнерства. Матеріали про це читайте на нашому сайті.

Зараз мова піде про роботу шкіл і дитсадків під час війни.

«Ви були першою заступницею Міністра освіти і науки України у 2014-2016 роках. У Кременчуці під час війни не працюють офлайн заклади освіти. Міська влада не змогла за рік війни підготувати укриття. Ось лише зараз щось починає рухатися.

Як ви вважаєте, мало вирішуватися це питання, чи повинні були працювати заклади освіти в такому місті, як Кременчук, під час війни? Тому що, наприклад, в Горішніх Плавнях працюють, навіть у сусідніх ОТГ і селах вони працювали»,- запитав Олег Булашев.

«Я знаю про історію з Кременчуком. Я отримувала звернення від громадян, і я думаю, що це абсолютно ганебна ситуація.

Те, що заклади освіти не працюють, те, що діти де-факто з весни 2020 року, це вже четвертий навчальний рік, розумієте, навчаються онлайн, це абсолютно-абсолютно неприйнятно.

І, чесно кажучи, це одна з найскладніших ситуацій по містах - те, що я бачу, це конкретно в Кременчуці. Вочевидь, що це абсолютна безвідповідальність місцевої влади»,- запевняє Інна Совсун.

І далі каже, що їй зрозуміло що, наприклад, в Харкові заклади освіти дійсно в офлайні не можуть працювати, але в Кременчуці, де абсолютно зовні все виглядає спокійно, влада не змогла відновлювати навчальний процес безпосередньо у закладах.

«В Києві діти тією чи іншою мірою ходять до школи. Не всі. В Києві теж є проблема, в Києві теж є питання до місцевої влади з приводу кількості укриттів, які облаштовані. Там теж є школи, які не працюють через те, що укриття немає, але, чесно вам скажу, отак, щоб просто було принципове рішення прийнято, ми - не відкриваємо школи, і все продовжується онлайн?! Я дуже співчуваю батькам, і я дуже переживаю за майбутнє цих дітей, тому що це матиме непоправні наслідки для якості їхньої освіти»,- каже нардепка І.Совсун.

«Що можна зробити в цьому випадку?» - запитує О.Булашев.

 

Нардепка каже, що це має бути вирішено на національному рівні.

«Попередній міністр, пан Шкарлет, абсолютно ганебно працював на своїй посаді, абсолютно не справлявся з цим, і він, Міністерство повинно було зробити якийсь розподіл: ось ці території повинні виходити по максимуму офлайн, ось ці, ми розуміємо, що офлайн не можуть навчатися, ось ці в залежності від... Мала бути якась чітка національна політика, і я впевнена, що немає якоїсь принципової відмінності між безпековою ситуацією в Києві чи в Кременчуці, ну, чи в Кременчуці і в Горішніх Плавнях, яка би пояснювала, чому конкретно в Кременчуці не відкриті школи. Розумієте? Тобто перше – тут була проблема національного рівня.

Ну, але, звичайно, що є і питання до місцевої влади, і вичевидь, що були інші пріоритети, ніж займатися якимись там укриттями, так далі і так далі. Тобто це складна ситуація. Дивіться, я знаю, що історія з укриттями, вона дуже складна, і я розумію, що є батьки, я теж мама, у мене теж дитина ходить до школи, і я теж щоразу, коли тривога під час навчального процесу, переймаюся, пишу в школу, запитую, як у них справи. Це складно. Але, розумієте, ми ж не можемо теж на п'ятий рік заводити дітей на навчання онлайн, бо втрати будуть просто непоправними. І те, що можна зараз зробити, перше, це прийняти на національному рівні, вичевидь, якесь зобов'язання для тих органів влади, на територіях яких можна проводити навчання, рішення, що це навчання має проводитися в офлайні. А друге, і це для подолання тих втрат, які були, дуже необхідно провести адекватний моніторинг результатів навчання, аби оцінити, наскільки діти втратили в навчальному процесі. Тому що тільки тоді ми зможемо зрозуміти, наскільки потрібно коригування програми, індивідуальні навчальні плани і так далі. Це все треба робити, тому що, розумієте, якщо діти втратили, особливо з математики, я дуже хвилююся за рівень математики, у нас і до цього 30% дітей не знали на випуску з школи математику вище базового рівня, а зараз буде ще гірше. Діти, якщо тиждень вони щось не зрозуміли з математики, вони вже потім не зможуть вчитися, розумієте. Ми і до цього їх втрачали в 5-6 класі, а зараз буде взагалі катастрофа. Але передумовою для того, аби виправляти ситуацію, має бути адекватний моніторинг знань, і його конче треба провести»,- каже пані нардепка.

Нагадаємо, Про закритість влади Малецького, подання декларацій чиновниками та депутатів у шикарних ресторанах: нардепка Інна Совсун ексклюзивно «Кременчуцькій газеті»

Нардепка Інна Совсун перебуваючи у Кременчуці розповіла чи мають під час війни зростати тарифи

 Ексклюзив: які наслідки матиме підрив окупантами Каховської ГЕС «Кременчуцькій газеті» розповіла нардепка Інна Совсун

 Мер Малецький хизується, містяни його критикують: на Першому Занасипу може відкритися дитсадок, бо укриття в гімназії №16 майже готове.

 Кременчужани бояться, що гімназію №19 можуть закрити, а Малецький, як завжди, роздав купу обіцянок

Кременчуцькі батьки вже думають переводити своїх дітей у школи, які запрацюють з 1 вересня: вчителі просять не поспішати

 

Клим Соколов

Відео Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися