Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 23 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Наслідки масового замору курей під Кременчуком: провели дослідження місця утилізації

 

15 сентября 2020 15:45

Повторне дослідження в жовтні-на початку листопада.

Полтавська облдержадміністрація тримає на контролі ситуацію з утилізацією загиблої птиці на ТДВ «Полтавська птахофабрика».

Про це повідомили на сайті Полтавської ОДА.

«Фахівці Національного наукового центру «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», з яким співпрацює підприємство, запропонували розчинити продукти тваринного походження на кілька компонентів, кожен з яких є біологічним матеріалом, та утилізувати компоненти, що утворилися. Товариство спільно з науковцями проводить планові моніторингові заходи щодо контролю поточного стану тимчасово захороненої біомаси. За графіком відбуваються й дослідження води та ґрунту. Як повідомило керівництво Полтавської птахофабрики, в серпні представники Інституту й Держпродспоживслужби через вентиляційні канали дослідили стан складу побічних продуктів і провели заміри температури. За результатами досліджень було складено акт і надані рекомендації стосовно подальших заходів. Науковці встановили, що біотермічні процеси ще не закінчені», - йдеться в повідомленні. 

Представники підприємства повідомили, що в жовтні – на початку листопада фахівці Національного наукового центру «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», територіального підрозділу Держпродспоживслужби й Полтавської птахофабрики проведуть повторне дослідження на місці тимчасового захоронення біомаси. З огляду на отримані результати визначать терміни подальшої утилізації.

«Постійно моніторимо ситуацію. Вона на особистому контролі в голови облдержадміністрації Олега Синєгубова. Раз на два тижні відбувається відбір і аналіз зразків води зі свердловини у Потоках, раз на місяць – із території складів тимчасового зберігання побічних продуктів тваринного походження. Підприємство надає інформацію про терміни забору й результати досліджень. Фахівці мікробіологічної лабораторії Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень обласного лабораторного центру, проводячи аналіз зразків питної води, інформують, що вона відповідає вимогам. Біомаса тимчасово захоронена в якісній непроникній плівці. Це унеможливлює проникнення речовин у ґрунт. Для мешканців Потоків і Кременчуцького району екологічної небезпеки немає. Після отримання позитивного рішення від науковців буде організовано вивіз маси для її утилізації», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. 

Нагадаємо, Птицю з Кременчуцької птахофабрики, яка задихнулася і яку закопали у землю, вже з 15 серпня можуть вивезти на переробку.

Читайте: Кременчуцька птахофабрика, де сталася задуха птиці, і досі не працює.

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться