Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 16 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Найцікавіші загадки про Дніпро можете побачити у оновленій галереї Краєзнавчого музею

 

24 вересня 2021 17:25

Тим , хто скучив за колекцією старих опудал - теж сюди. 

Сьогодні у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Дніпро – простір життя».

Чому саме до дня міста відкрили виставку про головну водну артерію нашого регіону – певно, ні для кого не буде дивиною. Адже саме Дніпро є головним та впізнаваним символом Кременчука.

«І хто зна, як би розвивався, як би будувався без Дніпра наш Кременчук. Проте у цій експозиції ми намагалися не лише розповісти про цю річку, а про наше спільне і загальне з нею життя», - розповіла співробітниця закладу Ірина Соколова.

Розпочали експозицію із локації про геральдику. У першу чергу йдеться про прапор із синіми та білим кольором.

Далі можна побачити - на чому стоїть наше місто і тече наш Дніпро – це граніти та вихід давнього геологічного щита на поверхню.

Наступна, третя локація присвячена словянам, які свого часу почали активну діяльність та життя на території міста та поза ним. Тут можна побачити відповідні артефакти того та часу раніше. Далі йде тема про козацтво та верстви, які будували на території міста військові кораблі. Зображені тут і картини, як вибудовувався судохідний шлях уже наприкінці 19 ст, тому, що місто стало розвиватися як індустріальне та торгове. І у першу чергу – судноплавне.

Далі Соколова представила археолога-аматора Дмитра Крамаренка, який подарував музею унікальну колекцію, знайдену ним та його братом на територіях розораних земель.

«Тут є амулети верблюдообразної формі, гроші – тогочасна валюта, спеціальні дитячі амулети, які чіпляли маленьким дітям, підвіски для коней – усе це датується приблизно 8 сторіччям нашої ери», - розповів гість.

Свого часу, наприкінці 19 ст місто стало другою пристанню на Дніпрі і об’єми торгівлі були величезні.

«А через кам’яні забори і постійні засмічення від повеней його треба було приводити в порядок. І були зроблені особливі заходи – територія розчищалась і будувались пристані. Додав розвитку і міст, який з’єднав усі річкові системи», - додала .

Тож тут зможете побачити і найдавніші карти з фотографіями біля Дніпра, і перший міст і те, як ставились свого часу перші опори. Розташований тут і альбом з першими світлинами наводнення.

А крім цього – у музеї можна побачити опудало крокодила, лисиці, багатьох інших птахів, а також зібрання яєць птахів, які мешкали на території акваторії річки.  І звісно ж, різноманітну колекцію риб із нашого Дніпра. Тож поспішіть!

 

 

 

Аріна Алініна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися