Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Не вся вода, що тече з кранів мешканців Полтавщини, відповідає вимогам чинного стандарту

 

19 жовтня 2020 11:35

У 2020 році фактично виділено з обласного бюджету кошти в сумі 9,35 млн грн - кошти направлені на будівництво 7 артезіанських свердловин та капітальний ремонт водопровідної мережі на території Полтавської області.

Сьогодні на апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації розглянули питання «Про хід виконання Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки».

Як заявив керманич департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Кулинич, у цілому питна вода в області відповідає вимогам чинного стандарту. Але в районах, водопостачання яких здійснюється з Бучацького водоносного горизонту (в містах Миргороді, Карлівці, Хоролі, Решетилівці селищах міського типу Великій Багачці, Машівці) існує проблема щодо відхилень від вимог Державних санітарних норм та правил за вмістом хлоридів (кількість яких перевищує нормативне значення в 1,3-2 рази), фтору (кількість якого перевищує нормативне значення в 1,5 раза), в деякій місцевості і по сухому залишку (перевищує нормативне значення в 1,5 раза).

За останні роки відмічається погіршення якості питної води в зв'язку з підвищенням вмісту заліза за рахунок незадовільного технічного стану водогінної мережі.

Кілька минулих років в області діє програма «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки, затверджена рішенням четвертої сесії шостого скликання від 30.03.2011.

Основними заходами Програми є:  

 • упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання;
 • упровадження станцій (установок) доочищення питної  води у системах централізованого водопостачання, насамперед для водозабезпечення  дошкільних, шкільних і лікувальних  закладів;
 • будівництво та реконструкція каналізаційних очисних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання;
 • розроблення схем оптимізації роботи систем централізованого
  водопостачання та водовідведення;
 • оснащення лабораторій здійснення контролю якості води та
  стічних вод сучасним контрольно-аналітичним обладнанням,
  реконструкція та заміна аварійних водопровідних та каналізаційних мереж (колекторів) та споруд на них;
 • будівництво та реконструкція станцій водопідготовки;
 • підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації фахівців водопровідно-каналізаційного господарства;
 • здійснення моніторингу у сфері питного водопостачання та водовідведення.

Не дивлячись на відсутність фінансування згідно з програмою «Питна вода України» на 2011-2020 роки, у 2016 році на заходи Програми з обласного бюджету залучили 6,588 млн грн на буріння та реконструкцію 5 артезіанських свердловин.

У 2017 році з обласного бюджету залучили 4,953 млн грн на буріння та  реконструкцію 7 артезіанських свердловин.

У 2018 році кошти обласного бюджету у сумі 16,789 млн грн спрямували на будівництво свердловин на умовах співфінансування з місцевими бюджетами для будівництва та капітального ремонту 9 свердловин, впровадження 15 станцій доочищення питної води, упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання у с. Абазівка Полтавського району, смт Машівка, міст Карлівка та Полтава.

У 2019 році кошти обласного бюджету в сумі 25,851 млн грн були спрямовані на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 9 артезіанських свердловин, упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання у смт Машівка (2 одиниці), впровадження 22 станцій доочищення питної води на об’єктах охорони здоров’я, культури та соціальної сфери, будівництво 7,03 км водогону.

У 2020 році рішенням пленарного засідання 33 сесії обласної ради сьомого скликання від 03.06.2020 затверджено перелік об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки у 2020 році на загальну суму 36,7 млн грн на умовах співфінансування обласного бюджету з місцевими бюджетами.

Відповідно до рішення 33 сесії сьомого скликання  Полтавської обласної ради від 03.06.2020 № 1351 «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік» з обласного бюджету на виконання заходів Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки у 2020 році, фактично виділено з обласного бюджету кошти в сумі 9,35 млн грн.

Зазначені кошти направлені на будівництво 7 артезіанських свердловин та капітальний ремонт водопровідної мережі на території Полтавської області відповідно до рішення постійної комісії Полтавської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

Реалізація проєктів із будівництва вищезазначених артезіанських свердловин та ремонту водопровідної мережі забезпечить якісною питною водою населення Полтавського, Миргородського, Лохвицького, Гребінківського, Зіньківського, Оржицького та Пирятинського районів.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися