Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 29 Марта 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Нереально знайти зараз тимчасовий підробіток у Кременчуці для підлітків


4 июня 2019 15:00

Громадськими роботами можуть скористатися лише половина бажаючих.

До Кременчуцької газети звернулась мати 15-річної школярки. Жінка розповіла, що її донька вирішила цього року піти попрацювати. Та не тут-то було.  Дівчину такого віку ніхто не хоче приймати на роботу. Хоч пропозиції є.

«Донька хотіла знайти самостійно тимчасовий приробіток через оголошення в інтернеті. Та скрізь їй відмовляли, дізнавшись, що їй немає 16 роки. А брехати і приписувати собі років вона не хотіла. Хоч деякі подружки так і зробили. Не мали успіху і мої пошуки. Через друзів і знайомих хотіла працевлаштувати дитину. Та скрізь відмова – сказали, що бояться перевірок, буде великий штраф, якщо працюватиме як неповнолітня», - зазначила жінка.

Тож кременчужанку цікавило єдине питання: чи реально знайти підліткам 14-15 років бодай якусь роботу в нашому місті.

«Ви гляньте ж на них, виглядають, як дорослі. Могли б працювати, а так все літо біля комп’ютерів просидять», - непокоїлась матуся дівчинки-підлітка.

Таких дітей-підлітків у Кременчуці чимало. Адже якщо взяти інформацію міського департаменту освіти Кременчука щодо шкільної мережі, то в гімназіях і ліцеях навчається більше 20 тис учнів. Тобто, тих, кому 14-15 років приблизно 3 тисячі.

Журналістка Кременчуцької газети для початку поцікавилась в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості - чи діють якісь програми з працевлаштування підлітків на тимчасові роботи.

Там відповідь була негативна, та порадили звернутися до Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Дійсно, в Кременчуці не перший рік за рахунок міського бюджету молодь віком від 14 до 23 років влаштовують на громадські роботи. Вони надзвичайно популярні серед учнів і студентів. Адже розмір заробітної плати учасників оплачуваних громадських робіт встановлюється на рівні мінімальної заробітної плати, затвердженої чинним законодавством України, за умови виконання місячної норми робіт. Наразі це 3 тис 733 грн

Тож з 1 червня молодь вже працює. Проте скористатися можливістю може лише половина бажаючих. Адже цього року планують охопити на громадських роботах приблизно 280 учнів і студентів.

А як повідомила директорка Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Цилюрик, до бази даних внесено 521 заявку.

Вона нагадала, у першу чергу працевлаштовується молодь, яка потребує особливої соціальної уваги та підтримки. Тобто, учні і студенти-пільговики.

Не принесли успіху пошуки роботи і через інтернет. Куди не зверталась журналістка - скрізь відмова. Дитині має бути 16 років – і край.

Ось і виходить, що у підлітків є бажання працювати, батьки не заперечують, навіть підтримують прагнення свого чада, та роботу знайти не реально. Тож не дивно, що комп’ютери і гаджети стають на канікулах дітям кращими друзями, а до чого це приводить – всім відомо.

НагадаємоКременчуцьким учням і студентам, що хочуть отримувати «мінімалку», треба поспішити записатися на громадські роботи.

Читайте: Коли гаджети у друзях: підліток у зоні небезпеки.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться