Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 25 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутати просять не реорганізовувати Кременчуцький онкодиспансер, щоб той не втратив економічних важелів для розвитку

 

12 декабря 2019 12:05

Наголошують, що заклад має лікувальну базу та кадровий потенціал.

Сьогодні під час засідання Кременчуцької міськради депутати звернулися до голови Полтавської облради щодо Олександра Біленького та депупаттів Полтавської ОДА стосовно реорганізації комунального підприємства «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер». Адже територіальна громада Кременчука вкрай стурбована ситуацією, що склалася навколо закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування, розташованих в місті Кременчуці. 

«Комунальне підприємство «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» є закладом охорони здоров’я, заснованим на майні спільної власності територіальних громад, сіл, селищ і міст Полтавської області та  переданим в управління Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 01999559). Заклад здійснює свою діяльність згідно ліцензії Міністерства охорони здоров’я України на медичну практику, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 березня 2019 року № 620 та акредитований обласною акредитаційною комісією 26 червня 2019 року, має першу категорію.

Це Комунальне підприємство надає високоспеціалізовану онкологічну медичну допомогу мешканцям Кременчука та прилеглих районів Полтавської області з населенням понад 400 тис. чоловік. Захворюваність на рак за останні десятиріччя постійно зростає в усьому світі, а смертність від злоякісних новоутворень знаходиться на другому місці після серцево-судинних хвороб.

Щорічно понад 700 кременчужанам вперше встановлюється діагноз - рак, загалом в комунальному підприємстві «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» знаходиться на диспансерному обліку понад 7 тис онкологічних хворих.

За останні 7 років кількість хворих, пролікованих хірургічним методом, збільшилась на 70 %.

На даний час КП «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» має лікувальну базу (капітально відремонтоване приміщення, сучасне медичне обладнання) та кадровий потенціал на високому європейському рівні. Завдяки цьому високоспеціалізована медична допомога надається згідно сучасних європейських стандартів, рівнозначна по складності з обласними онкологічними диспансерами, а деякі хірургічні втручання ексклюзивні для Полтавської області (пангістеректомія V типу, онкомамопластика при раку молочної залози та інші)», - зазначають вони.

Та зауважують, що у випадку приєднання комунального підприємства «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» до комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» в умовах співпраці з Національною службою здоров’я України, заклад втратить автономність та економічні важелі для розвитку матеріально-технічної бази, що неминуче відобразиться на якості надання високоспеціалізованої медичної допомоги онкологічним хворим у регіоні та мотивації праці медичних працівників при виконанні своїх професійних обов’язків.

«Одними із основних напрямків медичної реформи у державі, окреслених Кабінетом Міністром України, є проведення автономізації медичних закладів. Комунальне підприємство «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» виконало дану вимогу у січні 2019 року. Повноцінне існування та подальший розвиток комунального підприємства «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» можливе лише за умови збереження підприємством статусу юридичної особи. Позбавлення даного статусу та переведення диспансеру у статус відділення або філії комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» призведе до втрати можливості керівництва приймати оперативні управлінські рішення, а це – крок назад у проведенні медичної реформи. Пацієнти – мешканці міста Кременчука та прилеглих регіонів будуть позбавленні надання високоспеціалізованої медичної допомоги в межах міста та будуть вимушені звертатись за допомогою у обласний центр на відстань понад 100 км.

Враховуючи на вищезазначене, Кременчуцька міська рада Полтавської області звертається до Вас з проханням виключити проект рішення Полтавської обласної ради «Про реорганізацію комунального підприємства «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» шляхом приєднання до комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» з порядку денного чергової сесії Полтавської обласної ради», - сказано у зверненні.

Депутати звернення підтримали.

Нагадаємо, Депутат Полтавської облради, голова профкому «Укртатнафти» Хоменко б’є на сполох: «Нам треба не допустити реорганізацію онкодиспансеру».

Прийняття програми держдопомоги «Онкологія» на 2019 рік поставили під сумнів: чи заторкне це Кременчук.

Дивіться: Онлайн-трансляція: XL(40) сесія Кременчуцької міської ради 12 грудня 2019 року

 

Аріна Алініна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться