Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 16 Сентября 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці годину треба вистояти в черзі до реєстратури і зась...укласти договір із сімейним лікарем не можна

 

8 января 2019 12:15

Похід в амбулаторію сімейної медицини перетворюється на справжнє випробування.

Напередодні Різдва до Кременчуцької газети звернулась кременчужанка, яка повідомила, що в Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги №3 вже не можна укласти договорів із сімейним лікарем. Це стосувалось амбулаторій сімейної медицини, які знаходяться в приміщенні лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька», що на вулиці Павлова.

Сьогодні зранку кореспондентка «Кременчуцької газети» перевірила на собі, чи можна укласти договір із сімейним лікарем в цьому медзакладі.

О 8 ранку черга до реєстратури амбулаторій сімейної медицини №5 і №6 складала вже більше ніж з  десятка чоловік. Та виявляється, то не всі. Дехто пішов займати черги в кабінети лікарів. І черга за 5 хвилин збільшується до 20 осіб.

Реєстраторка одна. Вона видає карточки, видає талончики на прийом. Черга теж спільна  для всіх. Поза чергою приходять люди, які оформлюють довідки на померлих родичів. У цей час реєстраторка полишає будь-які справи, шукає карточки померлих і супроводжує рідних чи близьких далі до сімейних лікарів. Черга в цей час стоїть.

До речі, спільна черга для хворих з ГРВІ і тих, кому приміром взяти довідку в басейн.

У когось здають нерви і такі піднімаються до завідуючих амбулаторій. Там відповідь – працівників не вистачає, збільшити кількість реєстраторів немає можливості.

Жінка, яка вистояла чергу 40 (!) хвилин чує відповідь реєстраторки: «До кінця цього тижня запису до вашого сімейного лікаря немає». Її не записують і на наступний тиждень. Рекомендують прийти в п’ятницю. І знову відстояти чергу.

«Оце така медична реформа в Кременчуці! Раніше отут перед реєстратурою стояв столик, де можна було записатися до лікаря, взяти талончик і прийти на призначений час. Карточку вже приносили в кабінет. Вистоювати  такі черги, щоб взяти карточку не треба було», - обурюється літня жінка, яка прийшла записати чоловіка, в якого стенокардія.

Ще одна жінка вистояла чергу, аби почути: «Ми договори із сімейними лікарями не укладаємо. Вони набрали необхідну кількість людей».

Їй рекомендують прийти після 15 числа. «Можливо, система запрацює», - відповідь реєстраторки. Поки що рекомендують записатися до сімейного лікаря, що на прийомі.

Та тут треба зважити, що до сімейних лікарів переміститься черга, що була під реєстратурою.

Отримавши схожу відповідь, що неможливо укласти договір із сімейним лікарем, Кременчуцька газета звернулась до керівниці  ”Центру первинної медико-санітарної допомоги №3” Марії Чорнявської.

Вона зазначила, що лікарі сімейних амбулаторій №5 та №6  вже набрали 1800 пацієнтів і більше не можуть. Адже, встановлено обмеження системою укладення декларацій Міністерства охорони здоров’я, яка працює через Інтернет. Коли знімуть обмеження, то лікарі будуть далі укладати договори.

Поки що М. Чорнявська рекомендує кременчужанам укладати договори з лікарями сімейних амбулаторій №7,8 (Автозаводська поліклініка) та 10 (квартал 278, Молодіжний).

За її словами, наразі черги в реєстратурі виникають, адже зросла кількість хворих із ГРВІ. А збільшити штат реєстраторів немає можливості.

І єдине, що обіцяє, то вивісити оголошення, щодо того, що зараз не можна укладати договори із сімейними лікарями. Аби люди годинами не стояли в черзі.

Далі кореспондентка Кременчуцької газети звернулась за номером міського управління охорони здоров'я, який розміщено на стенді біля реєстратури.

Прокоментувала ситуацію головний спеціаліст з лікувальної роботи Оксана Квачова.

Вона пообіцяла, що ситуація змінитися після 14 січня. Тоді Національна служба здоров’я має дозволити набирати пацієнтів вище ліміту 1800.  Поки що кременчужанам рекомендують укладати договори в іншій амбулаторії сімейної медицини. Проте не пояснюють, як мешканцям нагірної частини потім їздити до лікарів на Молодіжний.

У прес-службі Міністерства охорони здоров’я, куди теж Кременчуцька газета звернулась за коментарем, підтвердили, що до 14 січня цього року у системі, через яку укладають договори з сімейними лікарями, діє обмеження. І зараз лікарі, які уклали договори з 1800 пацієнтами, не можуть укласти більше. Після 14 січня обіцяють обмеження зняти. Лікарі будуть набирати більше пацієнтів. Та все ж цим ситуації не виправити. Тож керівництву медзакладів треба подбати про те, щоб вводити в штат ще сімейних лікарів. Можливо, залучати інтернів.

Тут варто нагадати, Кременчуцька газети писала раніше, що катастрофічна нестача медиків у місті позначиться на їхніх гаманцях.

Наприклад, якщо ліміт перевищено більше, ніж на 10%, до тарифу 370 грн/рік на людину застосовуватиметься коефіцієнт 0,8, якщо більше, ніж на 20% – 0,6 і так далі. Якщо кількість декларацій перевищує ліміт більше, ніж на 50%, оплата Національної служби здоров’я за них припиняється.

МОЗ визначив, що оптимальна кількість пацієнтів для сімейного лікаря складає 1 800, для терапевта – 2 000, а для педіатра – 900.

Зазначимо, що для Кременчука, де сімейними лікарями міська влада на чолі з Віталієм Малецьким забезпечила доросле населення на 65%, а дитяче – на 75%, такий стан речей потягне значне навантаження на «сімейників».

2 січня під час вручення подарунків у Кременчуцькому перинатальному центрі ІІ ступенів кореспондентка Кременчуцької газети цікавилась ситуацією у мера Кременчука Віталія Малецького. Відповідь була, що проблем у Кременчуці з укладенням договорів із сімейними лікарями не існує. Тепер бачимо зворотне.

До речі, вже сьогодні  ми направили звернення до міського голови Віталія Малецького. Про відповідь поінформуємо обов’язково.

У ЦПМСД №1 та №2 повідомили, що з сімейними лікарями можна укласти договір, навіть, якщо людина проживає в іншому районі міста.

 

 

Олена Ліпошко

Фото автора

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться