Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 19 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Одна гривня, як спосіб маніпуляції у Кременчуці: на сесії депутатам пропонували зменшити поріг закупівель (Доповнено)

 

24 апреля 2019 18:30

Практика зменшеня "порогу" закупівель при використанні електронної системи успішно діє в інших містах.

Сьогодні, 24 квітня, на пленарному засіданні 36-ї сесії Кременчуцької міської ради розглянули проект рішення «Про зменшення порогового значення вартості закупівель при використанні електронної системи закупівель під час здійснення закупівель товарів, послуг і робіт».

Ініціаторкою проекту виступила депутатка Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна.

Її пропозиція - зменшити порогове значення вартості закупівель при використанні електронної системи.

Така практика існує в інших містах України: у Вінниці поріг – 50 тис грн, а в Дніпрі та Маріуполі – 3 тис грн.

Зараз система електронних закупівель, які проводяться за гроші з бюджету Кременчука, застосовується до закупівель, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, а робіт – 200 тисяч гривень.

Оксана Піддубна вказує, згідно з результатами моніторингу, який провела ГО «Європейський клуб» встановлено, що у Кременчуці замовники уникають тендеру, використовуючи 1 гривню як спосіб маніпуляції:

  • КП «Теплоенерго» уникнуло торгів, здійснивши закупівлю на суму 999 тис 999 грн на «Розробку схеми оптимізації роботи централізованої системи теплопостачання»;
  • КП «КАТП 1628» у 2018 році купувало товари чотири рази на суму 199 тис 999 грн;
  • Управління молоді та спорту виконкому Кременчуцької міської ради замовило послуги з оздоровлення дітей на 199 тис 999 грн.

«Закупівлі, близькі до порогів, здійснюються також КЗК «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський» (в обхід тендеру замовляють квіткову продукцію та послуги з благоустрою клумб). Дирекція КЗК «Міський сад» у 2018 році на закупівлях, близьких до порогів, придбала автомобіль за 199 тис  грн, трактор за 198 тис 600 грн. Окрім цього, «Міський сад» озеленювали навіть взимку: закуповували японські вишні – сакури (згідно з додатком до договору, який було укладено з ТОВ «Голандські троянди»), але висадку цих сакур ми бачили у травні 2017 року. Виникає питання: що ж тоді саджали за документами у грудні?», - йдеться в пояснювальній записці.

Депутатка вважає, що зараз є необхідність зменшення порогового значення вартості закупівель, з метою прозорого використання бюджетних коштів замовниками товарів, послуг і робіт. І буде колег просити на сесії підтримати свій проект.

Депутати дане питання депутати не прийняли.

Дивіться: Онлайн-трансляція: ХХХVІ сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 24 квітня 2019 року.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться