Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 3 Липня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Олександр Ейсмонт про бізнес по-європейськи – необхідно міняти підходи

17 травня 2022 13:50

 

Олександр Ейсмонт керує найбільшим Сухим портом в Україні – Євротермінал. За час своєї діяльності компанія стала бустером для розвитку логістики в Україні та допомогла перевізникам значно збільшити товарообіг через Одеський морський порт.

Зараз відвантаження товарів знизилося до мінімуму. По морю вона практично заморожена і не ведеться. Проте питання транзиту обов'язково поновиться і його треба буде вирішувати.

Щоб оптимізувати транзит, був запущений у будівництво проект Хаджибей-2. Стивідори та логістичні компанії очікують, що після його завершення проїзд об'їздною дорогою буде безкоштовним. Проте Олександр Ейсмонт вважає таку безкоштовну альтернативу Євротерміналу нереалістичною.

Чому транзит має бути платним? – Олександр Ейсмонт

Насправді навколо таких умов для логістики немає жодної змови. Євротермінал, каже Олександр Ейсмонт, запровадив платні умови за проїзд та послуги на території Сухого порту ще у 2009 році. Це нормально. Це дозволило створити найбільший логістичний хаб в Україні. І власне такий підхід є виключно європейським.

Для США та ЄС платні дороги – цілком нормальне та логічне явище. Бізнес використовує ці магістралі, розуміючи, що таким чином зможе підвищити швидкість, якість доставки. В Україні все ще залишилося пострадянський спосіб ведення бізнесу – обійти справедливі витрати будь-яким способом.

Чи зможе Хаджибей-2 виправдати ці очікування? Абсолютно ні. Тому що покладати на плечі держави операційні витрати бізнесу – це, як мінімум, нелогічно. Дорогу потрібно лагодити, її потрібно утримувати, потрібно підтримувати у робочому стані всю інфраструктуру.

ЄС відкритий для України, і ми маємо прийняти правила – Олександр Ейсмонт

Наразі ми подали свою заявку кандидата в члени ЄС. Це величезний стрибок до цивілізованого світу. Можливість стати повноцінною частиною всіх світових процесів. Однак це не можна вважати подарунком. Це можливість. І щоб нею скористатися, Україні доведеться наростити темпи внутрішньої трансформації. 

Обов'язково буде перемога і буде мир. І бізнес має бути готовим до нових способів ведення справ. Олександр Ейсмонт вважає, що підприємництво має змінити підходи. Не можна шукати обхідні шляхи. Це лише множити корупцію. У Європі це неприпустимо. І буде неймовірно складно з такими настановами намагатись вести справи в Євросоюзі.

Згоден чесно працювати – працюй. І починати треба з вчасно сплачених податків, з чесної оплати послуг, які отримує бізнес. 

У червні заявку України розглянуть. Ймовірно, її приймуть. Далі все залежатиме від нас та від нашої готовності до нового етапу розвитку країни.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися