
Вчителька вважала, що її переслідують за її погляди на організацію та фінансування навчального процесу, за критику керівництва, інші переконання.
Сьогодні у Полтавському апеляційному суді заслухали справу опальної кременчуцької вчительки Валентини Мороз. Ця жінка раніше працювала у кременчуцькій школі №18, де час від часу вирували пристрасті, пов’язані то з якістю харчування, то з фінансовими скандалами, то з дискримінацією працівників.
Саме ця педагогиня української мови та літератури домагалася правди від директорки закладу Валентини Шендрик та керівництва освітянської галузі в цілому.
Зокрема, вона подавала заяву в поліцію, що протягом останніх років керівництво навчального закладу вчиняє відносно неї протиправні дії, які мають ознаки дискримінації, що забороняється ст. 2 прим. 1 КЗпП України (Кодекс законів про працю України).
Вчителька вважала, що її переслідують за її погляди на організацію та фінансування навчального процесу, за критику керівництва, інші переконання.
А ще Мороз зазначала, що стосовно неї фабрикувалися накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності за дріб'язкові порушення з метою примусити звільнитися добровільно за власним бажанням, або звільнити за систематичне порушення трудової дисциплини.
Влітку 2020 року В.Мороз звільнили. Вона з цим не погодилася і пішла до суду.
Минулого року суддя Автозаводського райсуду Кременчука Олена Погрібняк завершила слухання справи у суді про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення В.Мороз, про поновленння її на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. У задоволенні позову їй відмовлено. Але жінка не здалася і подала апеляцію.
Як повідомив сьогодні редакції адвокат вчительки Валерій Гонтар, апеляційний суд прийняв рішення поновити В.Мороз на роботі, стягнути на її користь 286 тис грн зарплати.
Нагадаємо, Неугодним на вихід: у школі №18 звільнили опального вчителя Валентину Мороз
Олег Булашев