Кременчуцька газета
Вівторок, 30 Травня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Парламентарі проголосували за звіт ТСК з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Кременчука та міського голови Бабаєва

21 березня 2023 10:45

Звіт був проголосований без обговорень. Його тепер направлять до інших органів влади.

 

 

 

Вчора Верховна Рада України проголосувала за звіт Тимчасової слідчої комісії парламенту з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Олександра Лободенка та міського голови міста Кременчука Полтавської області Олега Бабаєва, утвореної Постановою Верховної Ради України №2033-ІХ від 1 лютого 2022 року.

Як повідомив «Кременчуцькій газеті» голова комісії Михайло Цимбалюк, звіт був проголосований без обговорень. Його тепер направлять до Кабінету Міністрів України, Офісу Генерального прокурора, Вищої ради правосуддя, Національної поліції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України з метою перевірки викладеної у ньому інформації та, за наявності підстав, вжиття зазначеними органами передбачених законом заходів реагування.

Крім того планується опублікувати звіт Тимчасової слідчої комісії у газеті «Голос України», а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

Проте головне в роботі комісії, це висновки. Раніше М.Цимбалюк надав їх редакції.

ВИСНОВКИ

Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області Бабаєва Олега Мейдановича.

За результатами засідань було вирішено:

1. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити Звіт Комісії до Кабінету Міністрів України, Офісу Генерального прокурора, Вищої ради правосуддя, Національної поліції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України з метою перевірки викладеної у ньому інформації та, за наявності підстав, вжиття зазначеними органами передбачених законом заходів реагування.

2. Кабінету Міністрів України:

1) провести аналіз кількості справ та скільки осіб, які тримаються під вартою у слідчих ізоляторах України та стосовно яких не набув чинності вирок суду, більше 3 років, більше 5 років, більше 10 років, понад 15 років, щоб зрозуміти наскільки це системна проблема  та проінформувати щодо цього питання Верховну Раду України. У разі наявності проблеми розробити та внести на розгляд Верховної Ради України відповідні зміни до законодавства.

2) розробити та винести на розгляд Верховної Ради України наступні законопроекти:

- про встановлення кримінальної відповідальності за зловживання суддями своїми повноваженнями, з дотриманням принципу правової визначеності та урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-р/2020 від 11.06.2020 у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 375 Кримінального кодексу України.

На виконання цього законопроекту розробити особливості відкриття кримінального провадження та здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень щодо зловживання суддями своїми повноваженнями, які унеможливлюють використання таких проваджень для здійснення тиску на суддів;

- про удосконалення процедури відібрання, призначення та звільнення від виконання обов’язків присяжних;

3) розглянути можливість щодо збільшення фінансування Державної судової адміністрації з подальшим забезпеченням судів джерелами безперебійного живлення, генераторами, обладнання бомбосховищ, доступом до якісного Інтернету та зв’язку та на збільшення грошового винагородження присяжних.

3. Вищій раді правосуддя:

- прискорити призначення судів на посади по всій території України;

- розглянути скарги на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів Полтавської області, які призвели своїми діями (бездіяльністю) до порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та затягування судового розгляду кримінального провадження № 12014170110000192:

1. Київський районний суд м. Полтави, судді: Логвінова О.В., Куліш Ю.В. (ухвала Київського районного суду м. Полтави Полтавської області від 26.07.2017 р.) щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим Мельнику О.О. та  Крижановському О.П.  з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт за місцем проживання із застосуванням електронного засобу контролю. 

2. Октябрський районного суду м. Полтави, судді: Савченко А.Г., Микитенко В.М. та Струков О.М. (ухвала Октябрського районного суду м. Полтави від 30.11. 2017 р.); щодо задоволенення клопотання сторони захисту про повернення обвинувального акту, а подальшому самовідводу усім складом колегії суддів;

3. Шишацький районний суд Полтавської області, суддя Рябченко В.В. (ухвала Шишацького районного суду Полтавської області від 02.06.2021р.) щодо самовідводу головуючого судді Рябченка В.В., заява вмотивована тим, що злочини, в яких обвинувачуються Мельник О.О., Крижановський О.П. та Куник І.А., є особливо тяжкими, справа носить резонансний характер, для здійснення судового провадження потрібний значний час, а тому згідно ст. 320 КПК України, повинен бути призначений запасний суддя, який в Шишацькому районному суді Полтавської області відсутній, разом з тим суддя Рябченко В.В. у поданій ним заяві висловив намір вийти у відставку на протязі поточного року. Крім того, підставою для відводу стало те, що приміщення Шишацького районного суду не відповідає жодним вимогам для розгляду вказаної категорії справ

4. Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області, судді Маханьков О.В. Хіневич В.І. (ухвала Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 14.05.2021 р.) щодо самовідводів суддів  одного - через дружні стосунки з обвинуваченим Олександром Мельником. Також його брат працює у телекомпанії «Візит», яка належить сім'ї Мельника, іншого – через професійні, добрі, дружні та довірливі стосунки з суддею Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Лободенком О.С. Будучи членами Українського товариства мисливців та рибалок мали спільний відпочинок та спілкування в поза робочий час.

5. Хорольський районний суд Полтавської області, судді Коновод О.В. Миркушіна Н.С.. (ухвала Хорольського районного суду Полтавської області від 211.11.2021р.) щодо відводу колегії суддів та відведено від здійснення судового провадження суддів Коновода О.В. та Миркушіну Н.С. підстава - допущення вказаною колегією порушення порядку розгляду заяви сторони захисту про відвід колегії суддів під час здійснення повноважень щодо відбору присяжних, а також невідповідність висновків суду, викладених в ухвалі про відмову у задоволенні заяв сторони захисту про відвід прокурорів, фактичним обставинам справи

6. Новосанжарський районний суд  Полтавської області, суддя  ШароваАйдаєва О.О. (ухвала Новосанжарського районного суду Полтавської області від 17.09.2021р.) щодо відводу судді Шарової-Айдаєвої Ольги Олександрівни від участі у розгляді кримінального провадження, через таку підставу відводу – в Полтавській обласній прокуратурі працює її чоловік на посаді керівника відділу.

7. Полтавський районний суд Полтавської області, суддя Стрюк Л.І. (ухвала Полтавського районного суду Полтавської області від 09.06.2021р.) щодо відводу судді, через те, що вона доводиться двоюрідною сестрою дружині рідного брата свідка захисту, що у майбутньому може поставити під сумнів ухвалені судом рішення.

- Перевірити обґрунтованість, законність та розумність перебування кримінального провадження № 12014170110000192 в Крюківському районному суді м. Кременчука Полтавської області з 06.05.2021 по 20.05.2021року (06.05.2021 р. провадження надійшло до Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області, а тільки через 9 днів були розглянуті  заяви про самовідводи суддів Маханькова О.В. та Хіневича В.І.,  14.05.2021 року були задоволені заяви про самовідводи суддів Маханькова О.В. та Хіневича В.І., а  кримінальне провадження  № 12014170110000192 направлено до Полтавського апеляційного суду тільки  20.05.2021р.)

4. Верховному Суду: 

- судову справу у кримінальному проваджені № 12014170110000192 взяли на контроль та проінформувати Верховну Раду України про закінчення цього судового процесу.

- провести аналіз судової статистики щодо справ, у яких обвинувачені перебувають більше 5 років у слідчих ізоляторах України з метою недопущення в подальшому порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та мінімізації оскарження у Європейському суді з прав людини;

- надати пропозиції до Верховної Ради України щодо змін до  законодавства, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов’язаних із функціонуванням системи судоустрою, зокрема, під час дії воєнного стану.

Екс-начальник міліції Полтавщини, нардеп Цимбалюк очолив ТСК парламенту з питань розслідування обставин, що привели до вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка

Нардеп Цимбалюк ексклюзивно: попередній звіт роботи комісії щодо питань розслідування обставин вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка (Доповнено)

Тимчасова слідча комісія прибула до Полтави у справі вбивства народного мера Кременчука Бабаєва

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради встановила причини затягування слухання справ вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка у судах

Справа Бабаєва: парламентарі невдоволені головою Полтавського апеляційного суду, Цимбалюк вважає, що крапку у справі судді з Пирятина поставлять через кілька місяців

Нагадаємо, Обвинуваченим у вбивстві мера Кременчука Бабаєва продовжили термін утримання під вартою

 Мельнику и Ко продовжили термін утримання під вартою

Скандальну справу по вбивству мера Бабаєва та судді Лободенка розглядатимуть не у Нових Санжарах, а у Хоролі

Справа про вбивство народного мера Кременчука Бабаєва і судді Лободенко розгляне райсуд Нових Санжар.

Читайте: Скандальну справу по вбивству мера Бабаєва та судді Лободенка розглядатимуть у Пирятині

Справа Бабаєва виявила прогалини в роботі судової гілки влади: які рекомендації будуть дані Кабміну, ВРП, Верховному суду

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради встановила причини затягування слухання справ вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка у судах

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися