
«Мені хочеться звернутися до всіх небайдужих людей, аби вони зверталися до служби у справах дітей і створювали патронатні сім’ї, аби наші діти, які залишилися без батьків, проживали в сім’ях»
Патронатна родина наразі є альтернативою дитячим притулкам та інтернатам. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Саме така патронатна родина мешкає у Козельщині Кременчуцького району. Це родина Олександра та Лілії Крамаренків. Саме з пані Лілією та її вихованцем – Богданом вчора зустрілися журналісти.
«Вже три родини пройшли через нашу патронатну родину. Це 6 діток. Зараз ось Богдан зі мною. До мене в сім’ю він прийшов замкнутий трошки, а зараз вже веселіший. Ми налагодили відносин»,- каже Лілія Крамаренко.
Сам Богдан був малослівним, і як ми не намагалися з ним поспілкуватися, він відповідав лише коротко словами «Так», «Ні»… Але коли дещо подружився, то заявив, що хоче бути боксером. Невдовзі хлопчик відзначить своє 5-ти річчя.
«У мами його поки забрали. Там вирішують її долю. Але вона раз на тиждень приїздить, а щодня телефонує…Наше завдання, аби налаштовувати зв’язок між дітьми і родичами. У Богдана є мама, бабуся… Батько помер»,- каже пані Лілія.
На наше запитання щодо того, як вона стала патронатним виховалетелем, жінка каже, що їй таку роботу запропонували знаючи, як вона полюбляє дітей.
Скільки ж патронатна мати отримує за свою роботу жінка не приховує. Грошове забезпечення на даний час — це п’ять прожиткових мінімумів доходів громадян. Виходить, що з 1 січня 2022 року 11 тис. 965 грн отримує патронатний вихователь за свої послуги та ще надається соціальне забезпечення на дітей. Якщо це дитина до 6 років, то це 4 тис. 200 грн. Якщо від 6 до 18 років, то це приблизно 5 тис. 236 грн. Є також система бонусів. При влаштуванні двох і більше дітей віком до одного року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ або дитини з інвалідністю, соціальна допомога збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але в сумарній кількості не більше ніж 50 %.
Директорка служби у справах дітей Кременчуцької районної військової адміністрації Тетяна Гірман каже, що у районі діє три таких патронатних родини.
«Мені хочеться звернутися до всіх небайдужих людей, аби вони зверталися до служби у справах дітей і створювали патронатні сім’ї, аби наші діти, які залишилися без батьків, проживали в сім’ях»,- каже Т.Гірман.
«Охорона дитинства - це вид роботи влади один із самих найважливіших зараз. Діти не мають залишатися без батьків і наше завдання влаштувати їх до сімейної форми виховання»,- каже заступник начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Артем Даценко.
Він радить за додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертатисяя до служби у справах дітей Кременчуцької РВА: 39600, м. Кременчук, вул. Соборна (Леніна), 14/23, тел.: 74-20-25
Олег Булашев
Відео Кирила Воронцова