Кременчуцька газета
Понеділок, 15 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Патронатна родина у Козельщині: дітям – сім’я, патронатним вихователям – робота!

21 вересня 2022 12:30

«Мені хочеться звернутися до всіх небайдужих людей, аби вони зверталися до служби у справах дітей і створювали патронатні сім’ї, аби наші діти, які залишилися без батьків, проживали в сім’ях»

Патронатна родина наразі є альтернативою дитячим притулкам та інтернатам. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Саме така патронатна родина мешкає у Козельщині Кременчуцького району. Це родина Олександра та Лілії Крамаренків. Саме з пані Лілією та її вихованцем – Богданом вчора зустрілися журналісти.

«Вже три родини пройшли через нашу патронатну родину. Це 6 діток. Зараз ось Богдан зі мною. До мене в сім’ю він прийшов замкнутий трошки, а зараз вже веселіший. Ми налагодили відносин»,- каже Лілія Крамаренко.

Сам Богдан був малослівним, і як ми не намагалися з ним поспілкуватися, він відповідав лише коротко словами «Так», «Ні»… Але коли дещо подружився, то заявив, що хоче бути боксером. Невдовзі хлопчик відзначить своє 5-ти річчя.

«У мами його поки забрали. Там вирішують її долю. Але вона раз на тиждень приїздить, а щодня телефонує…Наше завдання, аби налаштовувати зв’язок між дітьми і родичами. У Богдана є мама, бабуся… Батько помер»,- каже пані Лілія.

На наше запитання щодо того, як вона стала патронатним виховалетелем, жінка каже, що їй таку роботу запропонували знаючи, як вона полюбляє дітей.

Скільки ж патронатна мати отримує за свою роботу жінка не приховує. Грошове забезпечення на даний час — це п’ять прожиткових мінімумів доходів громадян. Виходить, що з 1 січня 2022 року 11 тис. 965 грн отримує патронатний вихователь за свої послуги та ще надається соціальне забезпечення на дітей. Якщо це дитина до 6 років, то це 4 тис. 200 грн. Якщо від 6 до 18 років, то це приблизно 5 тис. 236 грн. Є також система бонусів. При влаштуванні двох і більше дітей віком до одного року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ або дитини з інвалідністю, соціальна допомога збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але в сумарній кількості не більше ніж 50 %.

Директорка служби у справах дітей Кременчуцької районної військової адміністрації Тетяна Гірман каже, що у районі діє три таких патронатних родини.

«Мені хочеться звернутися до всіх небайдужих людей, аби вони зверталися до служби у справах дітей і створювали патронатні сім’ї, аби наші діти, які залишилися без батьків, проживали в сім’ях»,- каже Т.Гірман.

«Охорона дитинства - це вид роботи влади один із самих найважливіших зараз. Діти не мають залишатися без батьків і наше завдання влаштувати їх до сімейної форми виховання»,- каже заступник начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Артем Даценко.

Він радить за додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті  звертатисяя  до  служби  у  справах  дітей  Кременчуцької РВА: 39600, м. Кременчук, вул. Соборна (Леніна), 14/23, тел.: 74-20-25

 

 

Олег Булашев

Відео Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися