
Щонайменше 6 разів цього року мер Кременчука Віталій Малецький обманув кременчужан.
Ремонт Крюківського мосту
Після зими стан дорожнього покриття мосту через Дніпро був у плачевному стані. Тому звістку про те, що його відремонтують, кременчуцькі водії сприйняли з великою радістю. 17 квітня цього року міський голова Віталій Малецький на брифінгу після апаратної наради пообіцяв, що асфальтне покриття мостового переходу почнуть оновлювати з наступного тижня. Надії на ремонт вселяло і те, що кременчужани бачили, як знімають верхній шар асфальту. Та на цьому все і скінчилося. Спочатку в мерії пояснювали, що влітку, під час спеки, асфальт недоцільно класти, бо він повидавлюється колесами автівок. Тому роботи перенесли на осінь. А у вересні виявилося, що роботи припинили, оскільки у міської влади немає 4 млн 500 грн для їх виконання. Тепер частину грошей просять в області і називають новий строк ремонту – в жовтні цього року. Через неналежний стан покриття на мосту постійно виникають пробки, і кременчужани на чому світ стоїть криють міську владу.
Дитсадок у Крюківській райадміністрації
Ще 17 травня 2017 року профільна віце-мер Ольга Усанова на апаратній нараді заявила, що у приміщенні Крюківської райадміністрації відкривають дитячий садок. Відтоді й почалася епопея з його облаштуванням. Декілька разів переносили строки відкриття закладу: то 1 вересня 2017 року, то під Новий рік 2018-го. Потім взагалі виявилося, що чергова ідея Малецького суперечить закону: розміщення дитячих садків у приміщеннях адміністративних будівель не передбачено державними будівельними нормами. Саме тому в червні цього року Управління архітектурно-будівельного контролю зупинило ремонт. Крюків’яни вже приходять до мерії, аби донести чиновникам: виправляйте ситуацію, бо змучилися возити щодня малюків через міст у дитсадки. Однак у мерії – самі обіцянки. «Все буде добре!» – відповідь секретаря міськради Юрія Гриценка на запитання про новий строк відкриття дитсадка.
«Розумні» зупинки транспорту
Мер міста Віталій Малецький і його перший заступник Володимир Пелипенко вже майже рік «годують» кременчужан обіцянками про смарт-зупинки (зупинки, де можна підзарядити мобільний телефон чи скористатися wi-fi). Наше місто у 2017 році перемогло в обласному конкурсі інвестиційних проектів, за яким у рамках програми «Кременчуцькі зупинки – очікування з комфортом» передбачалося встановлення смарт-зупинок. Тоді отримали гроші з бюджету області в сумі 500 тис грн. Загальна вартість проекту – 1 млн 100 тис грн. І мер Кременчука Віталій Малецький неодноразово говорив, що до цього літа перша з «розумних» зупинок вже має запрацювати. Потім строки відкриття перенесли на липень. Тепер чергова обіцянка: Пелипенко переконує, що смарт-зупинки облаштують до кінця цього року. До речі, у мерії Кременчука готують документи на новий конкурс інвестиційних проектів, не реалізувавши минулорічний проект.
Новий спорткомплекс на стадіоні «Кредмаш»
Наприкінці 2017 року Руслан Проценко – віце-мер, що курирує міський спорт – переконував усіх, що за три роки стадіон «Кредмаш», який місто прийняло від однойменного заводу, може перетворитися на сучасний комплекс. Ціна питання – 28 млн грн. Тоді чиновник зазначав, що в міський бюджет на 2018 рік для проекту закладено1 млн грн.
Однак восени цього року стало відомо, що реконструкцію стадіону у 2018-му не почнуть. І це незважаючи на те, що на даний момент проектно-кошторисна документація знаходиться на етапі експертної оцінки. 763 тис 600 грн, які передбачалися у міському бюджеті на реконструкцію, перерозподіляють на інші цілі. Питання винесли на сесію міськради 11 жовтня. Нова обіцянка міської влади: роботи з реконструкції стадіону планують почати в наступному році. Тож чергова ідея мера Малецького і його команди може залишитися просто ідеєю.
Перша доба – безкоштовно
Одна з ініціатив мера Віталія Малецького стосувалася маленьких пацієнтів Кременчуцької дитячої лікарні. Минулого року він дав доручення відшукати гроші в міському бюджеті, аби фінансувати витрати на перебування дітей у медзакладі протягом першої доби. Мета пропозиції полягала в тому, щоб батькам не було затратно, та й діти не відчували шоку, потрапивши до лікарні. Бо замісто того, аби підтримувати свою малечу, батькам доводиться носитися по аптеках у пошуках необхідних ліків. Ідея, нібито, слушна. Та останнім часом час з’явилося чимало скарг від батьків, депутатів міськради, що насправді це не так – батькам дають довжелезні списки і вимагають гроші. Тож питання: чи то міський голова збрехав, чи то медики ігнорують його ініціативи?
Тролейбуси до Крюкова
Ще одна з минулорічних обіцянок мера Віталія Малецького так і залишилася обіцянкою. У грудні 2017 року під час звіту міського голови на весь зал Міського палацу культури він гучно заявив: до 2019 року електротранспорт у Крюкові буде.
Однак зараз зрозуміло, що це була лише обіцянка. Йдеться про 20 млн грн, яких не знайшли у міському бюджеті на облаштування контактної мережі, підстанцій і т.п. Тепер усі ці видатки переносять на наступний рік. Та чи вистачить цих коштів на покриття усіх витрат у наступному році? Як залишається відкритим і питання, що скаже мер громаді під час звіту за свою роботу за три роки саме з цієї «тролейбусної» проблеми?
Хоча до кінця цього року і залишилося небагато часу, та деякі обіцянки мер і його команда можуть таки встигнути здійснити. Чи буде так, чи ідеї та проекти так і залишаться прожектами – побачить усе місто.
Світлана Павленко