Організатори передбачають співпрацю за декількома напрямками: легкої, харчової та іншої промисловості.
Сьогодні у Кременчуці, у рамках Міжнародного бізнес-форуму Urban Business Fest, відбувається зустріч підприємців Кременчуцької громади з іноземними партнерами. Зокрема, з представництвом Литви та литовського міста-побратима Кременчука - Алітуса. Захід розпочав з привітання мер Кременчука Віталій Малецький, який згадав про інвестиції у наше місто та як можуть розвиватися приватні підприємці на прикладі ресторану «ДжанBeer», який ще донедавна був у комунальній власності Кременчука.
Був на заході і мер сусіднього Світловодська Андрій Маліцький.
За його словами, у Світловодській громаді налічується 10 підприємств, є і релоковані підприємства з Херсонської та Харківської областей, що відновили тут легку промисловість та металообробку. До речі, підприємці-ВПО були і з кременчуцької сторони. Так, сюди був запрошений підприємець з Бахмутського району, який відновив у Кременчуці деревообробну промисловість.
Про це сьогодні журналістам розповів один із організаторів бізнес-форуму, директор Інституту розвитку Кременчука Павло Бедрацький.
«Тут змішана програма бізнес-форуму: тє представники з Кременчука та району (зокрема, з Глобиного) з області, зокрема, з Нових Санжарах, є і з сусідньої Кіровоградської області. Також сюди приїхали 10 потужних представників з Литви, які приїхали підтримати нашу експортну спроможність та започаткувати якийсь бізнес. Але головне завдання – познайомити місцевих підприємців з міжнародними організаціями», - його слова.
Організатори передбачають співпрацю за декількома напрямками: легкої, харчової та іншої промисловості - як початківців, так і більш досвідчених на бізнесовій арені.
Так власник та співзасновник мережі кав'ярень «Рок-кава» та «Роквіль» Олександр Ющенко своєю справою займається понад 9 років.
«Це наш власний проєкт. Розпочинали його з проєкту у сфері гостинності - зі стартапу сімейного крафтового бізнесу. Цей форум важливий, оскільки бізнес формує залучення людей, працевлаштовує, платить податки і також є основою для того, щоб функціонувала держава, які і економіка та суспільство», - розповідає він.
Уже цього року з нашого міста йшло на експорт декілька найменувань продукції, що є результатом минулорічного бізнес-форуму. Минулого року такого форуму тут не проводили через військовий стан. Проте за час з літа 2022 року було написано 80 бізнес-планів для отримання гранту на розвиток малого підприємництва.
Зауважимо, форум покликаний розширити можливості українським підприємцям, які надають міжнародні партнери для підтримки бізнесу; а також почути живі історії від підприємців щодо реалій ведення бізнесу та перспектив його розбудови.
Ліна Романченко