Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 23 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Порятунок Пивихи: названо цифри, якими обраховуються заходи з укріплення берега і додаткові роботи

 

9 сентября 2020 08:30

Питання обіцяють розглянути на сесії Полтавської обласної ради.

Понад 43 кілометрів берега Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області потребує захисту. Це майже третина із загальної протяжності в 156 км 200 метрів.

Найбільш незахищеною залишається ділянка берега полизу гори Пивиха - унікальної пам'ятки природи, яка зараз через постійні обвали несе загрозу оточуючих. І ось довжина незахищеної ділянки в межах Глобинського району складає близько 4 км.

Такі дані Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області (РОВР, - далі).

Нагадують, що у 2008 -10 роках за рахунок 1,7 млн грн з державного бюджету виконали роботи із берегоукріплення в районі селища Градизьк для захисту Державного геологічного памятника гори Пивиха. Тоді це була перша черга і загальна вартість будівництва в цінах 2008 року - 6 млн 108 тис грн.

У результаті проведення процедури торгів підрядником визначили Кобеляцьке ПМК-224, яке за два роки закріпилр 835 метрів берегової лінії.

А ось 835 метрів залишилось незахищеною. 

У РОВР зазначають: наразі приборкати природну стихію тільки залученням коштів усіх бюджетів, що і обумовлено «Регіональною програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Днвпро у Полтавській області на період до 2021 року». Програма вже скоро має завершитися, а проблема залишається.

Нещодавно, а саме в серпні цього року подано запит до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА щодо виділення з обласного фонду проекту з берегоукріплення, поо який згадували вище. Йдеться про 650 тис грн. Кошти потрібні для коригування ппроектно-комплексної документації для продовження будівництва. 

Проте відмічено, що надалі роботи потрібно проводити в комплексі з додатковими роботами з ремонту діючої дамби, по якій підвозити будівельні матеріали на ділянку з берегоукріплення.

У цінах цього року обсяг необхідного фінансування по захисту ділянки берега довжиною 835 метрів та додаткових робіт з ремонту дамби складає близько 26 млн грн.

До речі, питання берегоукріплення підняв нещодавно і депутат Полтавської обласної ради Василь Хоменко. У департаменті екології та природних ресурсів Полтавської ОДА йому повідомили про звернення Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області і про те, що заходи з берегоукріплення в районі Градизька включено у проєкт рішення «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2020 році» і це питання мають розглянути на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та регіонального природокористування, а також затвердження на черговій сесії.

Проте чи це матиме позитивний результат - то інше питання. Адже, як видно вище, природоохоронні заходи із порятунку Пивихи обраховуються десятками мільйонів гривень. 

Нагадаємо, Нашестя туристів на Пивисі: відпочивальники знесли шлагбаум

 Пивиха і дніпровські острови – в небезпеці!

Читайте: З 2021 року на Полтавщині чекають фінансування з держбюджету щодо укріплення гори Пивиха.

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться