
Офіційно.
Шевченківський районний суд Полтави визнав місцевого жителя винним у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ.
Суд встановив, що безробітний полтавець, інвалід 3 групи, навесні 2025 року приєднався до чату "Где повестки Полтава", який налічував понад 28,5 тис. користувачів, і став його активним учасником. Під нікнеймом Alex він неодноразово публікував повідомлення про місце перебування військовослужбовців ТЦК та СП та співробітників поліції.
Зазначена інформація у публічному чаті призводила до зростання напруженості в суспільстві, уникнення військовозобов’язаними спілкування з представниками ТЦК та СП, зменшення кількості мобілізаційних ресурсів, що у свою чергу ставило під загрозу виконання завдань із комплектування військово-організаційних структур ЗСУ та створювало підґрунтя для подальших відмов від виконання конституційного обов’язку.
Дії полтавця кваліфіковано за ч.1 ст.114-1 КК України – перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період. Він уклав угоду з прокурором, повністю визнав вину. Суд призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, але звільнив чоловіка від відбування покарання з випробувальним терміном. У державну власність конфіскували мобільний телефон Samsung Galaxy A31, з якого здійснювалося поширення інформації. Суд також врахував, що чоловік перерахував 1000 грн на підтримку ЗСУ та має інвалідність 3 групи.
Таким чином, засуджений залишиться на волі, але перебуватиме під наглядом протягом іспитового строку.
Ми вкотре нагадуємо: повідомлення про місце проведення заходів оповіщення, розташування блокпостів та переміщення військовослужбовців ТЦК та СП – кримінальний злочин, який тягне за собою невідворотне покарання.
За матеріалами Полтавського обласного ТЦК та СП





























































