Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Полтаваобленерго пояснює: що варто знати про графік погодинних відключень

14 листопада 2022 07:30

Адже у споживачів часто виникають запитання, чому одна й та сама вулиця внесена до різних черг графіку.

У результаті масштабних ракетних обстрілів об’єктів енергетики України з боку російського агресора, Полтавщина потрапила до списку областей, де НЕК «Укренерго» вводить графік погодинних відключень (ГПВ). Він містить перелік населених пунктів та вулиць, а також період вимкнень по годинах. Споживачам необхідно знайти свою адресу в чергах та переглянути, у які години доби буде відключатися та чи інша черга. За графіком, споживачі кожної з черг (а їх – три) відключаються від електропостачання чотири рази на добу тривалістю по дві години. Для мінусових температур навколишнього середовища (понад -10 градусів за Цельсієм), розроблений ще один графік, де відключення електроенергії будуть коротші – 1,5 години.

Як працює АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» під час введення ГПВ, розповімо у цій статті. 

Команду на введення ГПВ дає виключно диспетчер Регіонального диспетчерського центру Північного регіону НЕК «Укренерго».   

Процедура перемикання черг займає від 20 до 40 хвилин. Спочатку вимикається наступна черга, а лише потім вмикається та, яка була знеструмлена раніше. Слід брати до уваги, що є підстанції, на яких перемикання здійснюється дистанційно засобами телекерування, а є такі, які фахівцям оперативних бригад слід вмикати вручну, а на це потрібно більше часу. Відхилення від графіку можливе й за умови тривоги, адже під час неї оперативні працівники також повинні знаходитися в укритті. З міркувань безпеки, перемикання, де задіяні люди, розпочинаються тільки після відміни тривоги.

Якщо споживач не може знайти свою адресу у графіку погодинних відключень (ГПВ), а електроенергії все ж немає, за цією адресою може тривати графік аварійних відключень (ГАВ) або виникнути аварійна ситуація. Інформацію про планові чи аварійні роботи можна перевірити в Особистому кабінеті споживача на корпоративному сайті АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» або у месенджерах Viber чи Telegram. Зверніть увагу, дані про ГПВ в Особистому кабінеті не відображаються.  

Якщо у помешканні є електроенергія, але відсутня вода, зв’язок чи мобільний інтернет, можливо відключені електрична насосна станція чи вежа мобільного зв’язку, яка знаходиться на іншій лінії електропередачі.

У споживачів часто виникають запитання, чому одна й та сама вулиця внесена до різних черг графіку. Це пояснюється тим, що вулиця заживлена  від кількох ліній електропередачі. Якщо, наприклад, сусідній будинок на одній лінії з об’єктом критичної інфраструктури, то він може бути не задіяний у графіку.

На грудень графік погодинних відключень електроенергії, зокрема черги з переліком населених пунктів і вулиць, залишиться таким же. Зміниться тільки період вимкнень по годинах доби.

 

 

За матеріалами підрозділу


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися