Ми в Telegram

 

Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 28 Вересня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Полтавщина у «червоній» зоні: що дозволено, що - ні (Доповнено)

 

13 квітня 2021 14:30

Скоро введуть додаткові обмеження.

Із 15 квітня Полтавщина потрапила до червоного рівня карантину. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі губернатор Полтавщини Олег Синєгубов.

«Найближчим часом проведемо регіональну комісію ТЕБ та НС і додатково повідомимо про обмеження, які будуть запровадженні», - йдеться у повідомленні.

За додатковою інформацією слідкуйте на нашому сайті.

 

Доповнено.

Засідання обласної комісії з  з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де планується введення додаткових обмежень, відбудеться о 16.00.

 

Доповнено.

Згідно з постановою Уряду, у «червоній» зоні заборонено працювати розважальним і закладам харчування, ТРЦ, кінотеатрам і театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам.

Дозволено працювати банкам, аптекам, заправкам, ветеринарним магазинам, продовольчим магазинам. Місцева влада може запроваджувати додаткові обмеження. 

 

Доповнено.

Стало відомо, як курсуватимуть потяги на «червоній» Полтавщині. Протягом тижня від моменту запровадження "червоної" зони поїзди на Полтавщині курсуватимуть у звичайному режимі.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Міністр наголосив, що протягом тижня Укрзалізниця разом з Мінінфраструктури та МОЗ має надати пропозиції щодо організації перевезень у регіоні, а до цього часу потяги їздитимуть у звичайному режимі.

«Доти потяги далекого сполучення курсуватимуть без змін, а продаж квитків і висадка/посадка пасажирів не обмежуватимуться. Про запровадження обмежень та їх характер Укрзалізниця повідомить додатково», – написав Криклій.

 

Доповнено.

О 16.00 розпочалося засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.

Під час наради директор департаменту охорони здоров’я області Віктор Лисак заявив, що підставою для встановлення «червоного» рівня стало перевищення показників, за якими в МОЗ визначають регіони зі значним поширення COVID-19:

– перевищення епідпорогу – 111,1%;

– коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування – 20,4% (повинен бути 20%);

– охоплення населення тестуванням – 1 тис 449 (норма – не менше 300 на 100 тисяч населення);

– перевищений рівень госпіталізації – 80 при нормі 60 на 100 тис населення...

«У нас високий рівень задіяності апаратів штучної вентиляції легенів.... У нас є лікарні, де за добу збільшено кількість ліжок на 20-30. Це Лубни, Миргород, Гадяч, Зіньків... Там є питання щодо розгортання додаткових ліжок... Темпи зростання захворюваності - великі. Якщо так підемо, то загрузнемо дуже швидко»,- заявив В.Лисак.

 

Доповнено о 16-25.

Керманич області О.Синєгубов заявив, що місцеві комісії мають прийняти додаткові обмежувальні заходи, особливо стосовно транспортного сполучення.

В мерії Кременчука нам повідомили, що міська комісія, яка введе обмеження, відбудеться найближчим часом.

 

Доповнено о 16-30.

Мер Кременчука Віталій Малецький вважає, що планові госпіталізації проводити слід. В разі їх зупинення з Нацслужби здоров’я лікарні не будуть отримувати кошти за пацієнтів, а залишаться працювати лише ті медустанови, де лікуватимуть хворих на коронавірус.  

Проте В.Лисак заявив, що карантинні обмеження мають діяти для всіх.

 

Доповнено о 16-35.

Завантаженість ліжок у Кременчуці менша, ніж в області.  Але в Києві кажуть, що не дивлячись на це, всі обмеження діятимуть по всій території  Полтавщини.

 

Доповнено о 16-37.

В облуправлінні поліції кажуть, що непродовольчі ринки закриють, а ті торговці перейдуть на продуктові ринки.

"Таке ми спостерігаємо по тим містам, де вже ринки зачинені через карантинні обмеження... А ще на ринках ніхто не відповідає за носіння маски, вимірювання температури... Слід з керівниками ринків провести нараду і це питання вирішити... А так ситуація жахлива. Протиепідемічні заходи не виконуються",- заявив заступник керівника поліції Полтавщини.

О.Синєгубов заявив, що саме завдяки цьому в Полтаві стався ріст захворюваності і "вона потащила за собою в червону зону всю область".

 

Доповнено о 16-39.

Мер Кременчука каже, що влада міста хоче звертатися до Києва аби переглянути рівень обмежень по Кременчуку, бо хворіють в нашому місті значно менше, ніж в тій же Полтаві.

О.Синєгубов каже, що такі прецеденти були в інших областях і результат - негативний.

 

Доповнено о 16-40.

В.Малецький каже, що в Кременчуці навчання в 1-4 класах та дитсадках припинятися не буде. 

 

Доповнено о 16-45.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зачитав протокол комісії щодо запровадження з 15 квітня обмежувальних заходів на території області.

Заборонено:

1. Діяльність барів, ресторанів, кафе тощо, крім здійснення адресного доставляння замовлень та замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах.

2. Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах (крім винятків, передбачених підпунктом 4).

3. Приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.

4. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування, крім:

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60% яких призначено для торгівлі харчовими продуктами, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів;

торговельної діяльності зі здійсненням адресного доставляння замовлень;

діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей;

діяльності операторів поштового зв’язку;

медичної і ветеринарної практик;

діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування);

діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку;

виконання робіт зі збирання і заготівлі відходів;

провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг.

5. Приймання відвідувачів закладами культури та проведення культурних масових заходів (крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, здійснення кіно- та відеознімання, за умови обмеження доступу до місця знімання сторонніх осіб).

6. Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів (крім тренувань спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів).

7. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів.

8. Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11:00 до 6:00 наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

9. Діяльність непродовольчих ринків.

10. Відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1—4 класів закладів загальної середньої освіти.

 

Доповнено о 16-45.

Остаточний протокол комісії буде надруковано згодом, після внесення в нього додаткових обмежень.

 

Доповнено о 16-50.

На запитання журналістів - допоки діюятимуть карантинні обмеженя "червоної зони" на Полтавщині, надійшла відповідь - до покращення епідситуації та прийняття Державною комісією ТБ і НС окремого рішення щодо переводу області в помаранчеву чи жовту зони.

 

Доповнено.

 

Враховуючи епідемічну ситуацію, показники захворюваності в області та протокольне рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області вирішила:

з 00 год. 00 хв. 15 квітня 2021 р. на території Полтавської області застосувати обмежувальні протиепідемічні заходи „червоного” рівня епідемічної небезпеки, під час яких забороняється:

1.1. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах;

1.2. Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 1.4 цього пункту.

1.3. Приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.

1.4. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;

– торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

– провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

– виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;

– провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг.

Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом.

1.5. Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.

1.6. Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

1.7. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників, заходів з оцінювання якості освіти.

1.8. Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

1.9. Діяльність ринків, крім продовольчих.

1.10. Відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім: студентів  6 курсу та інтернів, що здобувають освіту за медичними напрямами і задіяні у подоланні наслідків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, учнів (вихованців) закладів дошкільної освіти, початкових класів закладів загальної середньої освіти  (1-4 класів), спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів, за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців).

1.11. Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним (міським, внутрішньообласним тощо) та залізничним транспортом в межах Полтавської області, крім транзитних перевезень та перевезень:

– працівників, що задіяні на підприємствах, установах, організаціях, віднесених до критичної інфраструктури (медичний персонал лікувальних установ, працівники підприємств життєзабезпечення, органів внутрішніх справ, рятувальних підрозділів тощо) за спеціальними перепустками, виданими органами місцевого самоврядування за місцем проживання/роботи;

– легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше 5 осіб без урахування дітей віком до 14 років;

– службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які проінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;

– пасажирів автомобільного транспорту у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня поїздки.

1.12. Робота підвісних канатних доріг.

1.13. Перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, в тому числі виготовлених самостійно.

Крім того, кожна громада за рішенням місцевих органів самоврядування може  посилювати обмеження на своїй території.

Контроль за виконанням покладено на Головне управління Національної поліції в Полтавській області, Управління патрульної поліції в Полтавській області та Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

 

Нагадаємо, Кількість хворих на коронавірус у Кременчуці невпинно росте: уже понад 1 тис 100 осіб

 

Антоніна Озерна, Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися