Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Полтавщина зробить Управлінську геоінформаційну систему: це будуть єдині реєстри та електронний документообіг

 

19 жовтня 2020 11:10

Комплексне рішення із розробки УГІС забезпечить економію коштів у розмірі 384 млн грн у порівнянні зі створенням ГІС у кожній територіальній громаді та районі окремо.

Сьогодні на апаратній нараді у губернатора Полтавщини Олега Синєгубова віце-губернатор з цифрової трансформації Богдан Бабич розповів про реалізацію концепції цифрової трансформації області.

Він зазначив, що концепція цифрової трансформації Полтавщини передбачає реалізацію державної та формування регіональної політики у сфері цифрової трансформації. Зокрема, переведення адміністративних послуг в онлайн, проведення роботи щодо поліпшення якості та швидкості їх надання, спрощення процедури отримання послуг. Для цього необхідно створити електронні реєстри, автоматизувати процес обміну даними між реєстрами та забезпечити надавачів послуг якісними достовірними даними. Для досягнення мети створять комплексну управлінську геоінформаційну систему Полтавської області (далі – УГІС), яка поєднає такі основні напрямки цифровізації: створення реєстрі в обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, центрів надання адміністративних послуг та підключення до інтернету об’єктів соціально-економічної інфраструктури.

Також для реалізації концепції цифрової трансформації необхідно розробити та затвердити декілька фундаментальних документів, а саме:

1. Щодо основних виконавців та співвиконавців електронного документообігу та цифрової трансформації.

Розроблена методологія визначення основних виконавців та співвиконавців електронного документообігу та цифрової трансформації. Документ дозволить структурувати наявні бази даних для перетворення їх в електронні реєстри, визначити напрями інформаційних потоків та структуру інформаційної взаємодії підрозділів облдержадміністрації. За допомогою такого аудиту процесів буде розроблено дорожню карту етапів створення основних реєстрів та побудови маршрутів доступу до даних.

2. Розробляється «Положення про уповноважену особу з питань цифрової трансформації». Основне завдання уповноваженої особи – це налагодження зв’язку між підрозділом та заступником голови облдержадміністрації з питань цифрової трансформації для координації роботи зі створення логічної моделі реєстрів та інтерфейсів операторських систем управління даними. Участь у розробці реєстрів безпосередніх користувачів дозволить створити максимально зручні та ефективні реєстри. Підрозділи через уповноважену особу зможуть подавати пропозиції, вносити корегування та оперативно вирішувати будь-які питання, які виникатимуть під час розробки. Уповноважена особа – це представник інтересів підрозділу в процесі створення реєстрів УГІС.

3. Розробляється положення «Про інформаційні ресурси Полтавської області», яке визначить організаційно-правову структуру інформаційних ресурсів регіону, загальні засади створення та функціонування реєстрів, порядок доступу до інформаційних ресурсів, а також врегулює відносини, що виникають між Полтавською обласною державною адміністрацією та іншими суб’єктами інформаційно-комунікаційної інфраструктури, органами місцевого самоврядування, іншими органами державної влади, підприємствами та установами комунальної та інших форм власності у зв'язку з використанням обласної інформаційно-комунікаційної платформи. Положення – це правовий фундамент створення і функціонування УГІС.

4. Економічна вигода. В основу створення інформаційно-комунікаційної платформи буде покладено технологію геоінформаційної системи (далі – ГІС). Відповідно до світової практики ГІС – кращі рішення в сфері управління територією. В Полтавській області буде створено Управлінську ГІС, яка є  необхідністю сьогодення. Комплексне рішення із розробки УГІС забезпечить економію коштів у розмірі 384 млн грн у порівнянні зі створенням ГІС у кожній територіальній громаді та районі окремо. Під час комплексного вирішення питання органам місцевого самоврядування не потрібно витрачати кошти на придбання потужного серверного обладнання та побудову комплексної системи захисту інформації на кожну ГІС. Фінансова та організаційна доцільність розробки і впровадження централізованої системи беззаперечна, оскільки для підрозділів обласної державної адміністрації – це автоматизація роботи, а для органів місцевого самоврядування – це готові дієві інструменти в управлінні територією, взаємодія з державними реєстрами та впровадження електронних адміністративних послуг. Користувачами і бенефіціарами системи будуть всі органи місцевого самоврядування, територіальні підрозділи органів державної влади та підрозділи Полтавської обласної державної адміністрації, а головне – населення регіону.

Б.Бабич показав приклади реєстрів які необхідно створити в області: від реєстру рекламних об'єктів до реєстру зелених зон. ці реєстри вже створені в Кременчуці і тепер мають бути створені в громадах Полтавщини.

«Створення реєстрів, придбання ГІС системи, розгалуження мережі ЦНАП... Це будуть комплексні дії, які слід нам зробити першочергово», - заявив Б.Бабич.

Нагадаємо, «Пік захворювання на коронавірус Полтавщина ще не пройшла»: в області напружена ситуація із ліжко-місцями та підведенням кисню

 +174 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію виявили за добу в області: географія поширення

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися