Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Апреля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Повірте вузол обліку тепла, оскільки плата зросте: у лічильників майже 100 багатоповерхівок Кременчука закінчується термін перевірки

13 августа 2019 08:30

Вартість послуги залежить від кількості квартир та приладів у будинку. Гроші на це мають знайти самі мешканці.

«Шановні споживачі! На вашому будинку встановлений вузол комерційного обліку теплової енергії. *** числа закінчується термін його повірки… Тому просимо завчасно звернутися до організацій для повірки приладу обліку теплової енергії до початку опалювального сезону 2019-2020 років», – оголошення такого змісту з’явилися на під’їздах майже 100 багатоповерхівок Кременчука.

Саме так комунальне підприємство «Теплоенерго» нагадує кременчужанам про необхідність перевірки будинкового лічильника, яка проводиться 1 раз на 4 роки.

В оголошеннях комунальники пишуть, що з набранням чинності Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» змінився порядок відшкодування вартості повірки та обслуговування комерційних приладів обліку тепла та гарячої води. Відтепер витрати на це йдуть не за рахунок тарифу на теплову енергію, а за рахунок внесків споживачів комунальних послуг, а також власників, співвласників приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення оператору зовнішніх мереж чи виконавцю послуги (ст. 6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії», ч. 4 ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»).

Зараз розмір внесків «Теплоенерго» законодавством не визначено та не встановлено.

Тому кременчужанам варто якнайшвидше звернутися до організацій, які роблять повірку лічильників тепла, до початку опалювального сезону 2019-2020 років. Інакше тариф за тепло суттєво зросте.

Для прикладу візьмемо будинок №4/8 на вул. Гоголя, у якого термін повірки закінчиться у середині лютого 2020 року.

Так, без лічильника і за старими, нижчими тарифам, ніж діють зараз, мешканці платили 40,84 грн/кв. м. А вже при користуванні лічильником плата коливалася від 21,5 грн/кв. м до 36,7 грн/кв. м (залежно від використання теплоносія).

Виходить, якщо лічильник не повірити, то з середини лютого споживачі знову платитимуть більше.

Так скільки коштує повірка будинкового приладу обліку? Для мешканців будинку №4/8 на вул. Гоголя ця послуга коштуватиме близько 4 тис грн. Тобто цю суму треба розділити на кількість квартир (близько 30). Виходить, із кожної квартири необхідно «скинутися» по 130 грн «з хвостиком».

Але поруч із цим будинком, на вул. Перемоги, є інший, де понад 200 квартир. Тому й плата за повірку для мешканців цієї багатоповерхівки буде значно меншою.

Виходить, що вартість повірки залежить від кількості квартир у будинку, а також від того, скільки лічильників тепла встановлено на вашому будинку. Адже сплачувати треба за перевірку кожного.

Кременчуцька газета подає перелік багатоповерхівок, лічильники яких необхідно повірити до опалювального сезону 2019-2020 років, з конкретними датами повірки.

   

  

 

 Перелік організацій, які роблять повірку приладів обліку:

- ТОВ «Кременчукнафтогаз», тел. 067-749-36-93

- ТОВ «Рікдом», тел. 095-578-63-95

- ПНВП «Вектор», тел. 096-252-37-62

- ТОВ «Аквапрайм», тел. 067-448-03-03

- ПП «Гавриленко», тел. 096-804-40-02.

Ознайомитися з переліком організацій, які здійснюють повірку приладів обліку, можна за посиланням на сайті «Теплоенерго». Або телефонуйте до теплової інспекції за номером (0536) 75-87-33.

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться